ضعف و بی تدبیری مدیران؛ بیم پیامبر نسبت به امت بعد از خود

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، استاد ناصر رفیعی، استاد حوزه علمیه در مراسم عزاداری رحلت پیامبر(ص) و شهادت امام حسن مجتبی(ع) در جمع زائران و مجاوران بارگاه مطهر رضوی به سیره رسول الله اشاره کرد و گفت: بزرگان شیعه و اهل سنت براساس مستندات تاریخی قائل به شهادت پیامبر(ص) هستند.

 

ش, 07/26/1399 - 08:30

صله رحم از شاخص‌های تحول رفتاری است / ۲۳ بار تکرار صله‌رحم در قرآن

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، استاد ناصر رفیعی، رئیس مجتمع آموزش عالی تاریخ و سیره وابسته به جامعةالمصطفی العالمیه امروز طی سخنانی در نشست علمی «تحول جامعه جاهلی به جامعه اسلامی؛ عوامل و اسباب» با بیان اینکه نبی مکرم اسلام(ص) با خُلق قرآنی، جامعه جاهلی را به جامعه ایمانی و اسلامی تبدیل کرد، افزود: تغییر و تحول جامعه جاهلی به جامعه اسلامی، بیش از دوازده اصلاح را داشت که می‌توان به حوزه خانواده، اقتصاد و مسائل مختلف اجتماعی اشاره کرد.

س, 07/22/1399 - 12:20

دوگانگی بین گفتار و عمل مردم را نسبت به دین بدبین می کند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، ناصر رفیعی امشب در سخنرانی دهه سوم ماه صفر حرم حضرت معصومه(س)، گفت: پیامبر اکرم (ص) در ابعاد اعتقادی و رفتاری جاهلیت تغییر ایجاد کرد با یاری امیرالمؤمنین(ع) و حضرت خدیجه(س) توانست آن جامعه را متحول کند.

 

استاد رفیعی عنوان کرد: براساس معارف قرآن کریم، وقتی سخن ارزش به میان می آید، فرقی میان زن و مرد نیست و زنان می توانند به اوج انسانیت عروج کنند.

 

س, 07/22/1399 - 11:38

تک فرزندی؛ منشأ آسیب‌های بسیار جدی در تربیت

استاد ناصر رفیعی در سخنرانی مراسم عزاداری دهه سوم ماه صفر حرم حضرت معصومه(س) که از فضای مجازی پخش شد، گفت: براساس معارف قرآن کریم انسان همواره باید به دنبال اصلاح در جنبه های مختلف زندگی خود باشد.

 

استاد رفیعی عنوان کرد: اصلاح اعتقادی، رفتاری، مالی، باطنی و اصلاح در خانواده و اصلاح ذات البین از جمله اصلاحاتی که انسان باید به آن توجه داشته باشد.

 

ي, 07/20/1399 - 12:35

زیارت اربعین بر دشمن شناسی و امام شناسی تأکید دارد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، استاد ناصر رفیعی استاد حوزه علمیه، چهارشنبه شب در مراسمی که به مناسبت اربعین حسینی و با رعایت پروتکل های بهداشتی در حسینیه آیت الله حق شناس(ره) برگزار شد، گفت: زیارت اربعین معرف شخصیت امام حسین(ع) است.

 

وی با بیان اینکه اباعبدالله الحسین(ع) حبیب الله هستند، ادامه داد: اگر کسی می خواهد بداند چقدر محبوب خداوند متعال است باید ببیند چقدر به زیارت امام حسین(ع) علاقه و اشتیاق دارد؛ همچنین در این زیارت به خلیل بودن، مظلومیت، صفی الله بودن حضرت اشاره می شود.

 

پ, 07/17/1399 - 11:04

قیام امام حسین؛ منشأ تحولات اخلاقی، اجتماعی و سیاسی

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، استاد ناصر رفیعی گفت: یکی از مهم ترین درس های مکتب عاشورا، صبر و بردباری است.

 

استاد حوزه علمیه اظهار داشت: دنیا در روایات به خانه ای تشبیه شده که آمیخته به بلا و سختی است و نمی توان کسی را در آن پیدا کرد که دائما در حال خوشی باشد؛ جهان بینی انسان نباید به گونه ای باشد که دنیا را تنها با خوشی های آن بخواهد.

 

س, 07/15/1399 - 16:24

ایستادگی، تنها راه عقب نشینی دشمنان است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، استاد ناصر رفیعی یکی از پیام های مهم قیام کربلا را پیام شجاعت دانست و گفت: صفت باارزش شجاعت در یکایک ائمه معصومین(ع) موج می‌زند.

 

استاد رفیعی عنوان کرد: تمامی ائمه معصومین(ع) دارای صفات مهمی چون شجاعت و صبر بودند اما تفاوت امام حسین(ع) با سایر ائمه در این است که در روز عاشورا زمینه بروز این صفات برای ایشان فراهم شد.

 

ي, 06/30/1399 - 10:32

عوامل سقوط حکومت ها و دولت ها از منظر حضرت علی

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، استاد ناصر رفیعی استاد حوزه علمیه چهارشنبه شب در حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه(س) در جمع عزاداران حسینی با اشاره به ضرورت رسیدگی جدی به فساد سیاسی اظهار داشت: یکی از دلایل سقوط نظام ها در طول تاریخ فساد بود که سبب شد آن نظام دوام نیاورد.

 

پ, 06/27/1399 - 10:56

اتکا به درون؛ لازمه عزتمندی و پیروزی ملت ها

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، استاد ناصر رفیعی با اشاره به اهمیت عبرت گیری از وقایع مهم تاریخی، گفت: پیام های قیام عاشورا برای جامعه امروزی ما بسیار درس آموز و کاربردی است.

 

استاد رفیعی یکی از مهم ترین پیام های عاشورا را از عزتمندی عنوان کرد و ابراز داشت: شخصیت انسان های عزیز به گونه‌ای است که به سادگی در مقابل دشمن کرنش نکرده و تسلیم نمی‌شوند.

 

ش, 06/22/1399 - 17:00

روضه‌های خانگی؛ عاملی مهم در ماندگاری مکتب حسینی

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، استاد ناصر رفیعی، پنجشنبه‌ شب در مسجد حضرت محمد رسول‌الله(ص) گفت: امام حسین(ع) زینت آسمان و زمین هستند.

 

وی با بیان اینکه امام حسین(ع) در میان اهل آسمان شناخته‌ شده‌تر از بین زمینیان است، ادامه داد: حضرت چراغ هدایت، کشتی نجات، امام خیر، برکت، عزت، نور، علم و زهد هستند.

 

استاد رفیعی با استناد به روایات، عنوان کرد: روز اول محرم روز استجابت دعا است در چنین روزی خداوند دعای زکریا را اجابت و به ایشان یحیی عنایت فرمود.

اشتراک در RSS - استاد ناصر رفیعی