قم مأوای راویان و محدثینی بوده که مکتب اهل بیت را ترویج و حفظ کردند

استاد حبیب الله فرحزاد طی سخنانی در حرم بانوی کرامت که از شبکه افق نیز پخش شد، اظهار کرد: یکی از هدیه های خوبی که می توانیم از راه دور به محضر ائمه داشته باشیم قرائت قرآن و هدیه کردن آن به این بزرگواران و یا صلوات بر پیامبر و آل ایشان است.

 

وی با بیان اینکه امام صادق علیه السلام فرمودند که بهشت ۸ درب دارد و سه درب آن به قم باز می‌شود، افزود: سرزمین قم سرزمین مهم و مقدسی است و در روایات نقل شده است که اهل قم نسبت به بقیه اهل زمین حجت هستند و علم از این سرزمین به سایر مکان‌ها منتشر می‌شود.

پ, 08/29/1399 - 13:14

ارزش صدقه در آیه ای از قرآن

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، استاد فرحزاد بیان داشت:طبق آیه‌ای از قرآن، شخصی که فوت کرده است، در بین تمام اعمالی که وجود دارد، از خداوند درخواست دارد مرا برگردان تا تصدق کنم.

 یکی از ارزش‌های دین مبین اسلام، صدقه و انفاق به دیگران است. برای صدقه واجب یا مستحب، فوائد بسیاری است که از خلال روایات و آیات قرآن استفاده می‌شود:

 

ج, 08/16/1399 - 13:37

رفتن به بهشت مطابق با فطرت انسان و هموار است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، استاد حبیب الله فرحزاد به ماجرای شاگرد امام صادق(ع) اشاره کرد و گفت: چند روزی شاگرد امام صادق نزد امام نیامد؛ پس از مدتی وقتی حاضر شد  علت نیامدن خود را فرزندارشدن عنوان کرد و از نام گذاری فرزند خود به نام محمد خبر داد؛ امام با شنیدن نام محمد این نام را تکرار کردند و به حالت تعظیم سر خود را نزدیک زمین کردند سپس گفتند هرگاه خداوند به ما پسری دهد نام او را محمد گذاریم و پس از یک هفته اگر خواستیم نام دیگری انتخاب می کنیم.

 

پ, 07/24/1399 - 17:39

صداقت و مسئولیت‌پذیری اجتماعی

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، استاد حبیب‌الله فرحزاد طی سخنانی که شب گذشته، ۲۶ خردادماه، بعد از نماز مغرب و عشا در صحن‌های حرم بانوی کرامت برای زائران پخش شد، اظهار کرد: همه اهل‌ بیت(ع) یک اسم و چندین لقب دارند که به‌طور مثال امام صادق(ع) اسم اصلی‌شان جعفر(ع) و لقب معروف و مشهور حضرت نیز صادق(ع) است.

 

س, 03/27/1399 - 15:38

مغز و اساس دین اسلام محبت به اهل بیت(ع) است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، استاد حبیب الله فرحزاد اظهار‌ داشت: محبت و مهروزی اساس دین اسلام است و رسول خدا(ص) نیز بر این موضوع تاکید داشتند.

 

وی با اشاره به آیه ای از قرآن کریم افزود: ای پیامبر تو را برای رحمت فرستادیم و این رحمت برای عالمین است یعنی همه عالم و زمان ها را در بر می گیرد.

 

استاد حوزه علمیه بیان کرد: در ولایت رسول خدا(ص) ایوان کسری ترک برداشت و این موضوع کنایه از این است که پیامبر(ص) ریشه ظالمان را از بین می برد.

ي, 03/11/1399 - 18:33

روزه ماه مبارک رمضان محک اخلاص و نیات صادقانه است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید استاد حبیب الله فرحزاد ضمن تسلیت به مناسبت رحلت آیت الله ابراهیم امینی اظهار داشت: ایشان از یاران صدیق امام و رهبری بود و سالیان سال در کسوت های مختلف به انقلاب  نظام اسلامی خدمت کرد، امیدواریم در این ایام خداوند ایشان را غریق رحمت خود قرار بدهد.

 

اشتراک در RSS - استاد حبیب الله فرحزاد