رنگ و بوی امام حسین (ع) را هیچ حادثه‌ای کم‌رنگ نمی‌کند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید با توجه به نزدیکی ایام محرم الحرام استاد کاظم صدیقی سخنانی را در این رابطه ابراز نمود: خدا بقای امام حسین را تضمین می‌کند، چه ما باشیم و چه نباشیم این نور، تضمین شده است و هیچ حادثه‌ای نمی تواند رنگ امام حسین را کمرنگ و قدرت او را کم کند.

 

صدیقی تصریح کرد: خدا در قرآن این را وعده کرده است که هرکس با خدا معامله کند، او را تضمین می‌کند و هیچ معامله‌گری مثل امام حسین، همه چیزش را حتی کودک شش ماهه‌اش را برای خدا نداده است بنابراین این صفحه رنگ خدایی دارد.

 

س, 05/21/1399 - 13:11

صالح بودن حکومت با سعادت و شقاوت امت ارتباط مستقیم دارد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، استاد کاظم صدیقی صبح امروز در ششمین همایش بین‌المللی ولایت، محور اتحاد امت اسلامی که به صورت ویدیو کنفرانس با حضور علمای اهل سنت و شیعه در بندرعباس برگزار شد اظهار کرد: قرآن محور زندگی انسان‌ها است. قرآن نسخه شفابخش دردها، برنامه سعادت ابدی بشر و نور خداوند است لذا کسی حق دست بردن در آن را ندارد.

 

ش, 05/18/1399 - 20:47

غدیر کانون حفظ ارزش‌های انسانی، آدرس بهشت و وسیله تمیز پاک از ناپاک است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، استاد کاظم صدیقی در آستانه فرارسیدن عید غدیر در مسجد جامع ازگل به سخنرانی پرداخته و گفت: امیرمومنان امام علی(ع) آینه جمال و جلال خداوند هستند.

 

وی افزود: حضرت امیرمومنان امام علی(ع) اسم اعظم خداوند هستند که تمام اسماء جمالیه و جلالیه در ایشان نهفته است.

 

چ, 05/15/1399 - 22:00

گاهی ابتلائات موجب بیدار شدن انسان می‌شود

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، استاد کاظم صدیقی بیان داشت: گاهی ابتلائات موجب بیدار شدن انسان می‌شود.

 

وی افزود: خداوند به کسانی که سختی‌ها و گرفتاری‌ها را تحمل می‌کنند و شکوه نمی‌کنند اجر و پاداش اخروی در نظر می‌گیرد؛ همه اعمال انسان باید برای کسب آخرتی نیکو باشد.

 

چ, 04/25/1399 - 21:55

استغفار واقعی عمر انسان را طولانی می کند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، استاد کاظم صدیقی امروز ۱۷ تیرماه در جلسه درس اخلاق که در مسجد جامع ازگل برگزار شد، گفت: امیدواریم که بلای عمومی کرونا مقدمه برای درخواست واقعی ظهور توسط مردم باشد.

 

وی افزود: اصطلاح فرج به ظهور اختصاص ندارد بلکه ما همواره مکلف هستیم که از خداوند درخواست فرج داشته باشیم.

 

پ, 04/19/1399 - 17:58

ارزش شب‌های ماه‌ ذی‌القعده را بدانید

حجت الاسلام و المسلمین «کاظم صدیقی» در جلسه درس اخلاق که در مسجد جامع ازگل برگزار شد، گفت: اهل سیر و سلوک از سحرها بهره‌برداری می‌کنند.

 

وی افزود: شرط حرکت عارفانه به سوی خداوند متعال کنترل زبان از کلام اضافی است، شرط موفقیت و تمرکز لازم ترک سخن‌ بیهوده و همراه با گناه است.

 

د, 04/09/1399 - 17:09

ورود به مکتب جعفری شرط سنی نداشت / سفره‌ای که مقابل همه پهن بود

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، استاد کاظم صدیقی تولیت مدرسه علمیه امام خمینی(ره)، به مناسبت سالروز شهادت رییس مذهب تشیع امام صادق(ع) در مسجد جامع ازگل به ایراد سخنرانی پرداخت و گفت: خداوند متعال دستور می دهد همه مومنان از خط صادقین فاصله نگیرند.

 

وی افزود: این نشان می دهد که تا عالم خلقت هست صادقی در این عالم وجود دارد که زندگی توام با صداقت را می داند، رفته، و راهنما است.

 

چ, 03/28/1399 - 18:20

طلبه باید جان بر کف باشد / دینداری هزینه دارد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، استاد کاظم صدیقی بیان داشت: حدیث عنوان بصری مورد توجه بسیاری از علما و عارفان بزرگ بوده و سفارش داشتند که برای مراقبت نفس باید با این دعا ملازم‌ بود.

 

وی با بیان اینکه هدایت مهمترین وظیفه اولیای الهی است، ادامه داد: شأن و جوهر انبیا و اولیای الهی آن است که با هدایت و راهنمایی از مردم دستگیری کنند، زیرا آن بزرگواران راهنما و چراغ هدایت هستند.

 

ي, 03/25/1399 - 16:56

اخوت و برادری مبنای حقوق شهروندی در اسلام است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، استاد کاظم صدیقی تولیت مدرسه علمیه امام خمینی(ره)، امروز در جلسه درس اخلاق که به صورت مجازی برای طلاب این مدرسه علمیه برگزار شد، گفت: هجران مانع کسب فیوضات الهی می‌شود.

 

وی بابیان اینکه هجران و هجرت دو مقوله متفاوت از یکدیگر هستند، ادامه داد: خداوند متعال بارها درآیات قرآن کریم مساله هجرت را ستوده و مهاجرین را برجسته نشان داده است اما هجران که به معنای قهر کردن با برادر ایمانی تعریف می‌شود را عایق حرارت ایمان و ظلمت بیان می‌فرماید.

د, 03/19/1399 - 17:28

حب دنیا راس همه خطاها است که با ایثار و انفاق این حالت در انسان کاهش می‌یابد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، استاد کاظم صدیقی در جلسه درس اخلاق حوزه علمیه امام خمینی(ره) که به صورت مجازی برگزار شد، به شرح دعای ۴۴ امام سجاد(ع) پرداخته و گفت: امام سجاد(ع) در این دعا از خدای متعال درخواست می‌کنند که اموال ما از «تبعات» یعنی عقبه وزر و وبال پاک شود.

 

وی افزود: مال انسان نباید فتنه به پا کند، وراث را به جان هم اندازد، سبب قطعِ رحم شود، یا منشأ گناه در جامعه شود، امروز برخی مال خرج می‌کنند و فرهنگ جامعه را به هم می‌ریزند و وسیله‌ گناه برای جوان‌ها فراهم می‌کنند

.

اشتراک در RSS - استاد کاظم صدیقی