انتخابات فرصتی است که تهدیدات دشمنان را خنثی می کند

اگر مردم حضور پرشور در پای صندوق ها داشته باشند، دنیا خواهد فهمید که ملت حامی نظام اسلامی است، بنابراین آنها یقین پیدا خواهند کرد که نخواهند توانست ضربه ­ای به کشور وارد کنند.

 

استاد محسن فقیهی، عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در درس اخلاق خود که در مدرسه آیت الله گلپایگانی برگزار شد، مشرکان را دشمنان مسلمانان دانست و گفت: هیچ زمانی کشورهای اهل کتاب و مشرکان با کشورهای اسلامی دوست و همراه نخواهند شد و آنها به دنبال منافع و بهره داری منافع خود از امت اسلامی هستند و تمام وعده­ های که به ما می دهند دروغ است.

 

چ, 11/30/1398 - 18:31

اگر به کبر مبتلا شویم دچار هلاکت خواهیم شد

بزرگی از صفات ویژه و مخصوص خداوند متعال است و اگر انسان روحیه تکبر داشته باشد در واقع خود را در کنار خداوند قرار داده است، اگر انسان به زندگی خود دقت کند می بیند که چقدر ناتوان و ضعیف است و حتی یک حیوان کوچک می تواند انسان را نابود کند.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، استاد محسن فقیهی عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در جلسه درس اخلاق خود با اشاره به روایتی از امام صادق(ع) گفت: شخصی از حضرت سؤال کرد نزدیک ترین چیز به کفر و الحاد چیست؟ حضرت در پاسخ می فرماید کبر انسان را به کفر نزدیک می کند.

 

پ, 10/12/1398 - 14:18

انسانی که از مادیات و دنیا دوری کند خداوند او را بزرگ می کند

منشأ عجب حب به نفس است از این رو گاهی انسان کار کوچکی انجام می دهد اما تصور می کند بزرگترین کارها را انجام داده است

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، استاد محسن فقیهی عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در جلسه درس اخلاق خود با اشاره به 40 حدیث امام راحل گفت: یکی از نکاتی که مرحوم امام بیان می کنند این است که عجب و خود بزرگ بینی یکی از مهلکات انسان است.

 

ش, 10/07/1398 - 16:24

فقه و اجتهاد متوقف بر علم و تقوا است

مسأله حوزه و دانش فقه و اجتهاد غیر از علوم دیگر است یعنی در تمام علوم آنچه مهم به شمار می رود این است که علم شخص بالا برود و کسی که دانشمندتر و عالم باشد متخصص می شود و مقام والایی پیدا می کند اما در علم فقه و اجتهاد اینگونه نیست یعنی فقه و اجتهاد متوقف بر علم و تقوا است، اگر کسی در علم فیزیک تقوا نداشته باشد می تواند بهترین عالم باشد و نیازی به تقوا نیست اما در علم فقه کسانی که تقوای بیشتری دارند و متقی هستند می توانند در فقاهت به مقامات عالیه برسند.

 

س, 09/26/1398 - 12:57

لزوم الگوگیری طلاب از شخصیت امام خمینی

یکی مشکلات جامعه این است که افراد مستبد رأی به نظری معتقد شوند، هر دلیلی برخلاف آنها آورده شود، بدان گوش نمی دهند و بر رأی و دیدگاه خویش پافشاری می کنند و این افراد هر چند ممکن است که در ظاهر مؤمن و با تقوا باشند؛ اما برای آینده نظام اسلامی خطرناک هستند.

 

چ, 09/20/1398 - 19:48

استاد فقیهی مطلب منقول در بعضی شبکه ها مبنی بر اخذ وجوه را تکذیب کرد

استاد فقیهی با اشاره به مطالب منقول در برخی از شبکه ها، دریافت وجوهات را تکذیب کرد.

 

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، استاد محسن فقیهی اعلام کرد: مطلب منقول در بعضی شبکه ها مبنی بر اخذ وجوه تکذیب می شود./20/23/20

س, 02/04/1397 - 22:09

در تاریخ نداریم که کسی از منافقین توبه واقعی نموده باشد

هیچکدام  از منافقین در زمان پیامبر صلی الله علیه و آله و سلم اصلاح نشدند و ما در تاریخ نداریم که کسی از منافقین توبه واقعی نموده باشد.

 

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، استاد محسن فقیهی از اعضای اتاق فکر نشست دوره ای اساتید، در درس تفسیر هفتگی خود با اشاره به آیه هجدهم سوره مبارکه بقره ابراز داشت: خداوند می فرماید «صُمٌّ بُكْمٌ عُمْيٌ فَهُمْ لاَ يَرْجِعُونَ» منافقین نه گوش شنوایی و نه چشم بینایی و نه زبان گویایی دارند.

 

چ, 07/08/1394 - 20:37

اعضای بدن ما در حال معامله با خدا است، اگر چشم به کتاب آسمانی و یا مطالب علمی نگاه کند سود می برد

استاد محسن فقیهی

همه اعضای بدن ما از چشم تا دست و قلب در حال معامله با خدا هستند، اگر الهی عمل کردیم سود می بریم.

 

پ, 02/17/1394 - 19:56

اگر یک گام را برای خداوند برداریم خداوند در طی مسیر به ما کمک خواهد کرد

استاد محسن فقیهی

کارهای خیری که  در این دنیا انجام می شود، از ناحیه خداوند است و کارهای شر از جانب خود ما است.

 

پ, 01/27/1394 - 19:15

منافقین انسان هایی ترسو و بی شهامت اند

استاد محسن فقیهی

منافقین انسان های با شهامت و شجاعی نیستند، زیرا نمی توانند عقیده خود را در ملا عام بیان کنند.

 

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، استاد محسن فقیهی اظهار داشت: رفتار منافقین به گونه ای است که برای مومنین اظهار ارادت می کنند اما در خلوت هیچ اعتقادی به اینها دارند.

 

اشتراک در RSS - استاد محسن فقیهی