عظمت و قدرت ایران قدرت اسلام و اهل بیت است

عظمت و قدرت ایران قدرت اسلام و اهل بیت(ع) است و باید امت اسلام را با جایگاه ایران اسلامی آشنا کرد.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، حضرت آیت الله حسین نوری همدانی با اشاره به سیاست های غلط حاکمان سعودی افزود: متأسفانه سعودی ها با آمریکا و صهیونیست ها ارتباط و وحدت دارند و در سیاست با ایران مقابله می کنند، از نظر اعتقادی و دینی نیز سعودی ها دشمن شیعه محسوب می شوند و علیه تشیع کار جدی می کنند.

 

ش, 11/05/1398 - 13:42

باید فرهنگ اسلام ناب برای جهانیان تبیین شود

بدون استقامت هیچ کار مهمی پیشرفت نمی کند، علمای بزرگی که توانستند به قله های رفیع علم و تقوا برسند دارای استقامت بودند، تا وقتی انسان فقیه نشود  و استقامت نکند نمی تواند ابعاد اسلام را درست درک کرده و برای جامعه تبیین کند.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، حضرت آیت الله حسین نوری همدانی ظهر امروز در دیدار رییس دفتر تبلغات اسلامی حوزه علمیه قم با تبریک ولادت حضرت زهرا(س) و سالگرد پیروزی انقلاب و با اشاره به تأکید معارف دینی بر استقامت گفت: الفبای هر کار بزرگی داشتن استقامت است.

 

د, 11/28/1398 - 16:18

باید تاریخ اسلام و اهل بیت را تبیین کنیم و در این مسیر باید از ابزارهای هنری استفاده شود

خیلی خوب است که حوزه برای تبیین آموزه ها و ارزش های اسلامی از قالب هنری استفاده کند، حوزه باید یک رسانه و شبکه مخصوص داشته باشد و معارف را در قالب های گوناگون به جامعه انتقال دهد.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، حضرت آیت الله حسین نوری همدانی امروز در دیدار اعضای ستاد برگزاری همایش فقه هنر با اشاره به تأثیر پیگیری فقه هنر در حوزه های علمیه گفت: باید کارهای بزرگ را به صورت دقیق به پیش برد، باید افراد ماهر و هنرمند معارف دینی و تاریخ را به تصویر بکشند.

 

ي, 11/20/1398 - 15:08

۲۲ بهمن برای نشان دادن وحدت، عظمت و عزت ایران اسلامی است

بهمن برای نشان دادن وحدت، عظمت و عزت ایران اسلامی است تا فکر و فرهنگ ما در برابر دشمنان متجلی شود و بر همه ما لازم است در روز ۲۲ بهمن حرکت کرده و با شور و عشق به میدان آمده و پیشتیابی خود را از نظام اسلامی اعلام کنیم و عظمت ایران اسلامی را به دشمنان نشان دهیم.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، حضرت آیت الله نوری همدانی در درس خارج فقه در مسجد اعظم قم به موضوع کتاب نهج البلاغه پرداختند و گفتند: واقعا شایسته است درسی در حوزه علمیه به عنوان نهج البلاغه باشد؛ چراکه بعد از قرآن، کتابی به این اندازه از محتوا، عظمت، دقت و مطالب متنوع نداریم.

ش, 11/19/1398 - 17:13

22 بهمن برای این است که وحدت ما در برابر دشمن متجلی باشد

بر همه اقشار واجب و لازم است که در 22 بهمن در میدان حضور پیدا کرده و پشتیبانی خود را از نظام اسلامی اعلام کنند و در این مسیر ثابت قدم باشند.

 

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، حضرت آیت الله حسین نوری همدانی از مراجع تقلید امروز در درس خارج خود که در مسجد اعظم قم برگزار شد، با گرامیداشت چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، بر لزوم حراست جدی از دستاوردهای انقلاب تأکید کرد.

 

چ, 11/16/1398 - 16:47

طلاب باید با افکار و مبانی انقلاب و امام راحل مأنوس باشند

حوزه و حوزویان باید دشمن شناس باشند و بدانند که چگونه با کیدها و توطئه های آن مقابله کنند، طلاب باید با افکار و مبانی انقلاب و امام راحل مأنوس بوده و آشنایی داشته باشند.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، آیت الله العظمی نوری همدانی با گرامیداشت چهل و یکمین سالگرد پیروز انقلاب اسلامی با بیان این که با پیروزی انقلاب اسلامی رسالت علما و روحانیت سنگین تر شد، گفتند: باید وظایف خود را به خوبی بشناسیم و به آن عمل کنیم.

 

س, 11/15/1398 - 17:15

در اسلام هیچ گروهی به اندازه علما مسؤولیت سنگینی ندارد

امروز وظیفه ما بسیار سنگین است و هیچ قشری در اسلام به اندازه علما عظمت، فضیلت و منزلت ندارد و هیچ گروهی به اندازه علما مسؤولیت سنگینی ندارد، همانگونه که اسلام عالم را تکریم می کند و نگاه به چهره او را عبادت می داند وظیفه سنگینی را بر عهده او قرار داده است.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، حضرت آیت الله حسین نوری همدانی ظهر امروز در دیدار جمعی از علمای هندوستان با اشاره به رسالت های مهم علما و روحانیت گفت: در اسلام برنامه ریزی شده تا عده ای از افراد متخلق به اخلاق اسلامی در میان مردم باشند و مردم را به خیر، صلاح و سعادت دعوت کنند.

 

ش, 11/12/1398 - 19:21

پیام تسلیت به مناسبت شهادت سردار سلیمانی و ابومهدی المهندس

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، در پی شهادت سردار پرافتخار اسلام شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی و شهدای همراه او بویژه مجاهد بزرگ اسلام جناب آقای ابومهدی المهندس آیت الله العظمی نوری همدانی پیامی صادر کردند. متن پیام صادر شده بدین شرح است:

 

بسم الله الرحمن الرحيم

 

مِنَ الْمُؤْمِنِينَ رِجَالٌ صَدَقُوا مَا عَاهَدُوا اللَّهَ عَلَيْهِ فَمِنْهُمْ مَنْ قَضَى نَحْبَهُ وَ مِنْهُمْ مَنْ يَنْتَظِرُ  وَ مَا بَدَّلُوا تَبْدِيلًا

 

ج, 10/13/1398 - 12:23

زندگی مسئولان باید هم تراز زندگی فقرا باشد

مسئولی که حقوق کذایی دریافت کند و در رفاه باشد، درد مردم را نمی فهمد

 

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، حضرت آیت الله نوری همدانی از مراجع تقلید امروز در درس خارج خود که در مسجد اعظم قم برگزار شد، با اشاره به روایتی از امیرمؤمنان علی علیه السلام بر لزوم توجه مسئولین به مردم تأکید کرد.

 

چ, 10/04/1398 - 22:14

بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی نقشه راه آینده کشور و تمدن نوین اسلامی را ترسیم می کند

اکنون که در چهل سالگی انقلاب اسلامی قرار داریم وظیفه ای سنگین بر دوش داریم. امروز، عطر روحبخش انقلاب اسلامی، اقصا نقاط جهان را در نوردیده است و دل های انسان های آزاده را به خود مجذوب نموده است؛ پس باید برای گامی نو آماده شویم. باید با مطالعه فرصت ها و چالش های گذشته، مقدمات تأسیس تمدن نوین اسلامی را فراهم نماییم.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، حضرت آیت الله نوری همدانی پیامی برای همایش «جستارهای پژوهشی با تأکید بر بیانیه گام دوم انقلاب» ارسال کردند که متن این پیام بدین شرح است:

اشتراک در RSS - آیت الله العظمی نوری همدانی