راهکار تثبیت و تقویت پایه های وحدت اسلامی

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی در دیدار جمعی از علمای اهل سنت پاکستان فرمودند: علما و نخبگان جهان اسلام به هر میزان به یکدیگر نزدیک و در تعامل باشند؛ پایه های وحدت بیش از پیش تثبیت و تقویت خواهد شد.

 

ایشان افزودند: اگر امت اسلام اراده کند در مقابل دشمن بایستد حتما پیروز می شود، عراقی ها اراده کرده اند که آمریکایی ها را اخراج کنند، این عزم و اراده بسیار قابل تحسین و البته قابل توسعه در عرصه های مختلف است.

 

ش, 11/05/1398 - 14:11

شخصیت شناسی انسان در آموزه های امام هادی (ع)

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، به مناسبت شهادت امام هادی علیه السلام سخنان آیت الله العظمی مکارم شیرازی درباره ایشان به نظر شما خوانندگان گرامی می رسد: انسان از نظر جهان بينى اسلامى، موجودى است با ارزش و بسيار والا، به حدى كه لايق مقام خليفة اللهى و نمايندگى خدا در زمين است، معلم فرشتگان و برتر از آنهاست. [1]

 

 

د, 11/27/1399 - 16:19

اسناد ساواک تاریخ گویای انقلاب اسلامی است

حضرت آیت الله مکارم شیرازی در پیامی تصویری به مراسم رونمایی کتاب حضرت آیت الله مکارم شیرازی(به روایت اسناد ساواک) که صبح امروز در سالن همایش های مدرسه علمیه امام کاظم(ع) برگزار شد، ضمن تقدیر از کسانی که این کتاب را تدوین کرده اند، گفت: هنگامی که این دو جلد کتاب را دیدم تعجب کردم که اینهمه اسناد ساواک داشته ام و نمی دانستم؛ در این کتاب اسنادی از فعالیت هایم در شیراز و قم و مشهد نوشته شده که بسیار جالب بود.

 

 

س, 11/21/1399 - 16:18

پیام تسلیت در پی درگذشت آیت الله نظری

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، حضرت آیت الله مکارم شیرازی در پی درگذشت آیت الله حاج شیخ عبدالله نظری پیام تسلیتی صادر کرد.

 

 

متن این پیام به شرح زیر است:

 

 

بسم الله الرحمن الرحیم

 

 

چ, 11/15/1399 - 12:05

شهادت حضرت زهرا (س) در منابع اهل سنت

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، حضرت آیت الله مکارم شیرازی در یادداشتی در سال ۱۳۹۷ به مسئله شهادت حضرت زهرا سلام الله علیها در منابع اهل سنت پرداخته اند که به بازنشر آن خواهیم پرداخت.

    

 

شرح حال و مصائب بانوی اسلام، حضرت زهرا، سیده نساء العالمین علیرغم کوتاهی زندگانی آن حضرت؛ بسیار طولانی است. [۱]

 

 

ج, 11/03/1399 - 13:09

تبیین خطبه حضرت زهرا (س) در مجالس سوگواری‌ ضروری است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی بیان می کنند: حقیقت این است که زندگی حضرت زهرای مرضیه (سلام الله علیها) که به حق سیده نساء العالمین من الاولین و الاخرین لقب گرفته است سرمشق بسیار آموزنده‌ای برای همه زنان جهان بلکه برای همه مردان نیز می‌باشد.

د, 10/29/1399 - 18:15

واکنش به جنایت تکفیری ها در پاکستان

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، حضرت آیت الله مکارم شیرازی با صدور بیانیه ای تاکید کرد: جنایت اخیر در «بولان» بلوچستان قلوب همه پیروان قرآن و عاشقان پبامبر اکرم صلّی الله علیه وآله وسلّم و خاندانش در سراسر جهان را مملو از اندوه و سینه های آنان را لبریز از خشم کرد‌.

 

متن بیانیه این مرجع تقلید به این شرح است:

 

بسم الله الرحمن الرحیم
إنا لله و إنا إلیه راجعون

 

ش, 10/20/1399 - 09:36

زندگی آیت الله مصباح یزدی سراسر خدمت به اسلام، مکتب اهل بیت و انقلاب بود

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، حضرت آیت الله مکارم شیرازی با صدور پیامی رحلت آیت الله مصباح یزدی را تسلیت گفتند.

 

متن این پیام بدین شرح است؛

 

بسم الله الرحمن الرحیم

 

ش, 10/13/1399 - 13:24

ارادتمندان و دلباختگان صدیقۀ شهیده هر جا که باشند مراسم ایام فاطمیه را باشکوه و عظمت برگزار می کنند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، حضرت آیت الله مکارم شیرازی از مراجع تقلید به مناسبت ایام فاطمیه پیامی صادر کرد.

 

متن پیام حضرت آیت الله مکارم شیرازی بدین شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

 

ایام فاطمیه میراث گرانسنگ ائمۀ اهل بیت(علیهم السلام) است که همواره تلاش داشتند یاد مادر بزرگوار خود و مظلومیتش را در خاطره ها زنده نگه دارند.

 

ش, 10/06/1399 - 18:27

آیت الله یزدی همواره در خدمت انقلاب و نظام جمهوری اسلامی بود

حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی در پیامی به مناسبت درگذشت آیت الله محمد یزدی بیان کردند: عالمی شجاع بود که در دوران عمر خود خدمات فراوانی به اسلام و مکتب اهل بیت(علیهم السلام) نمود.

 

متن پیام مرجع تقلید شیعیان  به شرح زیر است:

 

بسم الله الرحمن الرحیم

 

اشتراک در RSS - آیت الله العظمی مکارم شیرازی