راهکار تثبیت و تقویت پایه های وحدت اسلامی

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی در دیدار جمعی از علمای اهل سنت پاکستان فرمودند: علما و نخبگان جهان اسلام به هر میزان به یکدیگر نزدیک و در تعامل باشند؛ پایه های وحدت بیش از پیش تثبیت و تقویت خواهد شد.

 

ایشان افزودند: اگر امت اسلام اراده کند در مقابل دشمن بایستد حتما پیروز می شود، عراقی ها اراده کرده اند که آمریکایی ها را اخراج کنند، این عزم و اراده بسیار قابل تحسین و البته قابل توسعه در عرصه های مختلف است.

 

ش, 11/05/1398 - 14:11

علامه طباطبایی(ره) ناخالصی های فلسفه را برداشت

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، آیت الله العظمی مکارم شیرازی در مراسم گرامیداشت سی و نهمین سالگرد ارتحال علامه سیدمحمدحسین طباطبایی که در محل دارالقرآن  علامه در قم برگزار شد، در پیامی تصویری گفتند: خدا را شکر می کنیم که بار دیگر توفیق داد تا سالگرد علامه طباطبایی را برپا داریم؛ علامه از شخصیت های برجسته زمان ما بود و خدمات زیادی به اسلام، مکتب اهل بیت و حوزه های علمیه ارائه کرد.

 

د, 08/26/1399 - 11:09

پیام تسلیت به مناسبت درگذشت حجت الإسلام علیشاهی

حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی درگذشت حجت الاسلام والمسلمین حاج شیخ محمد حسین علیشاهی را تسلیت گفتند.

به گزارش شفقنا، متن پیام تسلیت مرجع تقلید شیعیان به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

رحلت جناب حجت الاسلام والمسلمین حاج شیخ محمد حسین علیشاهی رحمه الله مایه تاسف گردید. شخصیتی امین که سالیان متمادی سرپرستی دفتر ما در شیراز را بر عهده داشت؛ عضو جامعه روحانیت محترم شیراز که کارهای نیک و خدمات شایسته ای به عالم اسلام و مکتب اهل بیت(علیهم السلام) داشت.

ش, 08/24/1399 - 11:11

حقیقت دموکراسی آمریکایی

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، آیت الله العظمی مکارم شیرازی سخنانی را در مورد حقیقت دموکراسی آمریکایی بیان داشته اند که در ادامه آمده است: یکی از مسائل جاری در دنیای سیاست امروز غرب، ادعای دموکراسی است؛ مسأله دموكراسى، حقوق بشر و آزادى انسانها، امروزه شعارى رياكارانه در تمام دنياى غرب است؛ غربيها مصداق واضح ريا كارى هستند و از همه آنها رياكارتر آمريكا است.[1]

 

د, 08/19/1399 - 18:59

سیاستمداران غرب عقل سیاسی داشتند خود را با جهان اسلام درگیر نمی کردند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، حضرت آیت الله مکارم شیرازی در پی اهانت رییس جمهور فرانسه به پیامبر عظیم الشأن اسلام(ص) بیانیه ای صادر و این اقدام را شدیدا محکوم کرد.

 

متن پیام حضرت آیت الله مکارم شیرازی بدین شرح است:

 

بسم الله الرحمن الرحیم

پ, 08/08/1399 - 09:16

درگذشت حجت الاسلام فاضلیان

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، حضرت آيت الله العظمی مكارم شيرازى به مناسبت رحلت حضرت حجت‌الاسلام آقاى حاج سيدرضا فاضليان پیام تسلیت صادر کرد.

 

متن این پیام به شرح زیر است:

 

بسم الله الرحمن الرحيم

 

س, 08/06/1399 - 19:55

از هوش مصنوعی در حوزه های اجتماعی و نیازهای جامعه بهره برداری های ضروری صورت گیرد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی در پیامی به نخستین همایش هوش مصنوعی و علوم اسلامی سه نکته مهم را به برگزارکنندگان همایش یادآوری کرده و در بخشی از این پیام گفتند: در هدف گذاری جهت بهره مندی از هوش مصنوعی علاوه بر تمرکز در حل مسائل دینی، در حوزه های اجتماعی و نیازهای جامعه نیز بهره برداری های ضروری صورت گیرد.

 

متن پیام مرجع تقلید شیعیان که در نخستین همایش ملی هوش مصنوعی و علوم اسلامی قرائت گردید، به شرح زیر است:
بسم الله الرحمن الرحیم

 

د, 08/05/1399 - 21:23

بهتر این است که برنامه هاى جدیدى که در میان شیعه سابقه نداشته، ترتیب داده نشود

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، حضرت آیت الله العظمی مکارم به پرسشی درباره ایام محسنیه پاسخ گفته است.
متن پرسش وپاسخ مطرح شده بدین شرح است:

نظر حضرتعالى در مورد برگزارى مراسم ایّام محسنیّه به صورت عمومى در سطح شهر چیست؟

س, 07/29/1399 - 16:08

حمایت از آزادی قره باغ همچون حمایت از فلسطین بر مسلمانان لازم است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، حضرت آیت الله مکارم شیرازی در پیامی با اشاره به  وقایع منطقه قره باغ، تأکید کرد: بر همه مسلمانان حمایت از آزادی منطقه قره باغ همچون حمایت از آزادی فلسطین و دیگر بلاد اسلامی از اشغالگری لازم است.

متن پیام این مرجع تقلید به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

در روزهای اخیر اخبار نگران کننده منطقه قره باغ دوباره افکار و دل ها را متوجه این بخش از پاره تن جهان اسلام نمود.

 

ي, 07/27/1399 - 18:39

آموزه های امام مجتبی (ع) در برقراری ارتباط موثر در روابط اجتماعی

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی به مناسبت شهادت امام حسن مجتبی(ع) بیان داشتند: پایه زندگى‏ انسان که از فطرت او الهام مى‏ گیرد بر اساس ارتباط افراد، استحکام پیوند هاى اجتماعى‏ و روابط دسته جمعى است.

اشتراک در RSS - آیت الله العظمی مکارم شیرازی