مخفی بودن قبر حضرت زهرا (س) از آیات بیّنات است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، حضرت آیت‌الله‌العظمی شبیری زنجانی طی سخنانی اظهار داشتند :در مشخص نبودن قبر مطهرّ حضرت زهرا علیها‌السلام [و روز شهادت آن حضرت] مصلحتی وجود دارد که نشانگر مظلومیت آن حضرت است

 

 

گاهی مصلحت ایجاب می‌کند که خداوند امری را به طور روشن و واضح بیان نکند. مثلاً در معلوم نبودن شب قدر مصلحتی است که ائمه علیهم‌السلام آن شب را برای مردم تعیین نکردند.

 

س, 10/23/1399 - 16:50

پیام تسلیت ارتحال آیت الله مصباح یزدی

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، حضرت آیت‌الله‌ العظمی شبیری زنجانی در گذشت آیت‌الله مصباح یزدی را تسلیت گفتند.

 

در متن اطلاعیه دفتر این مرجع تقلید شیعیان این گونه آمده است:

 

إنّا للّه و إنّا إلیه راجعون

در پی در گذشت آیت‌الله مصباح یزدی، آیت‌الله‌العظمی شبیری زنجانی در تماس تلفنی با فرزند آن مرحوم، فقدان این استاد برجسته را به خانواده عزادار ایشان تسلیت گفتند و برای بازماندگان صبر جمیل و برای آن عالم فقید، غفران الهی را از خداوند متعال طلب کردند.

۱۶/دی‌ماه/۱۳۹۹

/260/12/

س, 10/16/1399 - 19:29

رابطه بسیاری از افراد با دین بواسطه امام حسین(ع) است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، حضرت آیت الله شبیری زنجانی بیان کردند: رابطه بسیاری از افراد با دین بواسطه امام حسین(ع) است.

 

این مرجع تقلید شیعیان درباره عاشورا اظهار کردند: همه قدرت ها از بین رفته اند و تنها یک قدرت باقی مانده و آن قدرت امام حسین(ع) است.

 

ایشان افزودند: رابطه بسیاری از افراد با دین تنها بواسطه امام حسین(ع) است که اگر این قطع می شد، دین به کلی از بین رفته می شد.

 

پ, 05/30/1399 - 22:23

پاسخ به پرسش هایی درباره مراسم سوگواری ایام محرم با توجه به شیوع کرونا

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، حضرت آیت‌الله‌العظمی شبیری زنجانی به پرسش هایی درباره مراسم سوگواری ایام محرم با توجه به شیوع کرونا پاسخ داده اند.

متن این پرسش ها و پاسخ ها که توسط دفتر این مرجع تقلید شیعیان در اختیار شفقنا قرار گرفته، بدین شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

ج, 05/24/1399 - 12:35

انتشار مجموعه آثار آیت الله العظمی شبیری زنجانی در قالب لوح فشرده

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، نرم افزار مجموعه آثار حضرت آیت الله العظمی سید موسی شبیری زنجانی مد ظلّه العالی توسط مرکز تحقیقات کامپیوتری علوم اسلامی (نور)  تولید شد.

این نرم افزار شامل متن 18 عنوان از آثار این مرجع عالی قدر به زبان فارسی و عربی در موضوعات اصول فقه، فقه جعفری، رجال و درایه است.
 

د, 09/25/1398 - 12:52

دیدار تعدادی از اساتید نشست دوره ای اساتید با آیت الله العظمی شبیری زنجانی

برخی از اساتید نشست دوره ای اساتید سطوح عالی و خارج حوزه علمیه قم با حضرت آیت الله شبیری زنجانی دیدار و گفتگو کردند.

 

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، برخی از اساتید نشست دوره ای اساتید سطوح عالی و خارج حوزه علمیه قم پنج شنبه شب 17 دی 1394 با حضرت آیت الله شبیری زنجانی دیدار و گفتگو کردند.

 

ج, 10/18/1394 - 00:47

همانگونه که برای تداوم کارها زحمت فراوان کشیده می شود و بسیار هم مغتنم است اما علاوه بر آن تقوا و اخلاص عمل تاثیر به سزایی در پیشرفت امر دارد

مطلب مهم این است که داعیه و انگیزه فرد خدا باشد و نباید فقط به کارهای تشکیلاتی بسنده نمود عنایت خداوند برای اشخاصی که نیتی غیر از قرب الهی ندارند به نحو تمام و کمال شامل حال است همانگونه که برای تداوم کارها زحمت فراوان کشیده می شود و بسیار هم مغتنم است اما علاوه بر آن تقوا و اخلاص عمل تاثیر به سزایی در پیشرفت امر دارد.

 

پ, 10/17/1394 - 23:03

بر شیـعه و سنی لازم است با همبستگی و وحدت کلمه با گروهک‌های تکفیری به مقابله برخیزند

آیت الله العظمی شبیری زنجانی

حضرت آیت الله شبیری زنجانی طی پیامی درباره مسائل اخیر عراق، گروهکهای تکفیری را حاصل افراط جاهلان و متعصبان دانستند و بر حرمت هرگونه اقدام تفرقه انگیز که به تقویت این گروهکها منجر شود فتوا دادند.

 

چ, 03/28/1393 - 23:39

اهمیت درسهای دوره مقدمات در شکل گیری پایه اجتهاد

آیت الله العظمی شبیری زنجانی

پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید ـ حضرت آیت الله شبیری زنجانی فرمودند: همین درسهای صرف و نحو مقدمه اجتهاد است؛ طلبه اگر با انگیزه اجتهاد وارد حوزه می شود باید سعی، جهد و تلاشش را از ابتدا آغاز کند و اگر درسها از پایه به صورت مطلوب مورد مطالعه قرار نگیرد مثمر ثمر نخواهد بود.

 

اشتراک در RSS - آیت الله العظمی شبیری زنجانی