دفاع مقدس یکی از عقلانی‌ترین حوادث ملت ایران بود

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، رهبر معظم انقلاب به مناسبت آغاز هفته دفاع مقدس سخنانی را ایراد فرمودند که بخشهایی از بیانات رهبر انقلاب در این مراسم به شرح زیر است:

ایشان با اشاره به پیروزی درخشان و واضح ملت ایران در دفاع مقدس گفتند: این واقعیت، نتیجه رهبری و فرماندهی شگفت‌انگیز امام خمینی، حضور همه‌جانبه قشرهای مختلف مردم و اقدامات و ابتکارات عقلایی مدافعان اسلام و انقلاب در این حماسه تاریخی بود که باید مراقب تلاش دشمنان در تحریف واقعیات این قطعه از هویت برجسته ایرانیان باشیم.

د, 06/31/1399 - 12:13

بیشتر مردم نمی دانند ملاک روزی دست خداست

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، رهبر انقلاب در پاسخ به این سوال که توده‌ی مردم مسائل را به خوبی میفهمند، در این رابطه آیاتی مانند اکثر الناس لایعلمون و اکثر الناس لا یعقلون، یعنی بیشتر مردم نمیدانند و بیشتر مردم نمیفهمند را چگونه معنی می شود؟ فرمودند: در پاسخ باید عرض کنم که: عبارت دوم یعنی اکثر الناس لایعقلون اصلاً در قرآن چنین چیزی نیست لکن عبارت: «اکثرهم لا یعقلون»، (۱) یعنی بیشتر آنان نمیفهمند داریم، ولذا فرق است بین اکثرالناس لا یعقلون و «اکثر هم لا یعقلون»، وقتی ما بگوئیم اکثرالناس لایعقلون، یک قضاوتی است که چند میلیارد انسان را شامل میشود و چنین قضاوتی در قرآن نیست.

چ, 06/19/1399 - 15:45

توطئه‌ای برای فراموشـی نقشـه آمریکـا و صهیونیسم در منطقه

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، حضرت آیت‌ الله‌ خامنه‌ای در پیامی، اهانت اخیر یک نشریه فرانسوی به ساحت نورانی پیامبر اعظم صلّی‌الله‌علیه‌وآله‌و‌سلّم را محکوم کردند.

 

متن پیام رهبر انقلاب اسلامی به شرح زیر است:

 

بسمه‌تعالی

چ, 06/19/1399 - 15:16

پیام تسلیت در پی درگذشت آیت الله تسخیری

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، حضرت آیت الله خامنه‌ای در پیامی درگذشت عالم مجاهد و زبان گویای اسلام و تشیع ایت الله محمدعلی تسخیری را تسلیت گفتند؛ متن پیام رهبر انقلاب اسلامی به این شرح است:

 

بسم الله الرحمن الرحیم

س, 05/28/1399 - 18:41

آغاز دشمنی آمریکا با ایران از کودتای ۲۸ مرداد بود

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، حضرت آیت الله خامنه‌ای بمناسبت سالگرد کودتای ننگین ۲۸ مرداد ۱۳۳۲ در پیامی در فضای مجازی فرمودند: دشمنی آمریکا با ایران از کودتای ۲۸ مرداد اتفاق افتاد و تا انقلاب اسلامی ادامه داشته است.

 

جمهوری اسلامی ایران راه ورود و نفوذ دوباره آمریکا به ارکان کشور را بسته و این منع از مذاکره یکی از ابزارهای بستن راه ورود آمریکاست؛ این البته برای آمریکائی‌ها خیلی سخت است./260/12/

ي, 05/26/1399 - 22:06

در مبارزه کفر و ایمان، کفر روز‌به‌روز ضعیف‌تر و ذلیل‌‌تر می شود

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، رهبرانقلاب در جلسه درس تفسیر قرآن با اشاره به ترجمه آیاتی از سوره توبه فرمودند: برپایه‌ی سنّت الهی، در مصاف کفر و ایمان، کفر و کافر روزبه‌روز ضعیف‌تر و ذلیل‌تر میشوند و برایشان دوام و بقا و سرانجامی نیست.

ي, 05/26/1399 - 21:58

حجت الاسلام موسویان از متخصصان فقه اقتصادی و صاحبنظر در بانکداری اسلامی و دیگر مسائل مالی فقه بودند

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در پیامی درگذشت حجةالاسلام سیّدعباس موسویان از متخصصان فقه اقتصادی را تسلیت گفتند.

متن پیام رهبر انقلاب اسلامی به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم
درگذشت جناب حجةالاسلام آقای سیّدعباس موسویان رحمةالله‌علیه را به بازماندگان مکرّم ایشان و نیز به شاگردان و همکاران و ارادتمندان این روحانی ارزشمند تسلیت عرض میکنم. ایشان از متخصصان فقه اقتصادی و صاحبنظر در بانکداری اسلامی و دیگر مسائل مالی فقه بودند و فقدان ایشان ضایعه است. از خداوند رحمت و مغفرت و علو درجات برای آن فقید و صبر و آرامش و اجر برای بازماندگانش مسألت میکنم.

د, 05/20/1399 - 13:42

پیام تسلیت در پی حادثه انفجار در بیروت

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، درپی حادثه به وجود آمده در شهر بیروت، متن پیام رهبر انقلاب در حساب کاربری توییتر به شرح ذیل است:

 

در فاجعه دردناک انفجار بندر بیروت که منجر به کشته و زخمی شدن تعداد زیادی از مردم و خسارات شدید شده- با شهروندان عزیز لبنانی همدردیم و در کنار آنان هستیم. صبر در برابر این حادثه، برگ زرینی از افتخارات لبنان خواهد بود./260/12/

چ, 05/15/1399 - 22:20

شکست جریان تحریف منجر به شکست تحریم دشمن می‌شود/ علاج تحریم عقب نشینی نیست

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب در سخنرانی زنده تلویزیونی به مناسبت عید سعید قربان با تبریک عید سعید قربان گفتند: دهه اول ذی حجه دهه خاطره های پرشکوه، مهم و آموزنده و دهه تضرع و توجه و انابه الی الله است.

 

ش, 05/11/1399 - 21:56

پیری جمعیت از همه خطرات بزرگتر است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، آیت الله العظمی خامنه ای در دیدار جمعی از فعالان و کارشناسان حوزه‌ خانواده بیان داشت: یک مسئله، مسئله‌ی بقاء خانواده و جلوگیری از تلاشی خانواده است. راه‌هایی را پیدا کنید!  یکی از آقایان گفتند که طلاق در فلان شهر این مقدار کاهش پیدا کرده، خیلی خوب، این مهم است، این را دنبال باید کرد، این چیز خیلی مهمی است، خانواده‌ها را از تلاشی باید نجات داد. این یک مسئله است که باید دنبال کنید، راه‌های عملیاتی آن را پیدا کنید.

اشتراک در RSS - آیت الله العظمی خامنه ای