شرح حدیثی درباره آخرین گفتگوهای پیامبر اعظم(ص) و حضرت فاطمه زهرا(س)

به گزارش حضرت آیت‌الله سیدعلی خامنه‌ای در ابتدای یکی از جلسات درس خارج فقه خود، به بیان و شرح حدیثی درباره آخرین گفتگوهای پیامبر اعظم صلی‌الله علیه و آله وسلم و حضرت فاطمه زهرا سلام‌الله علیها پرداختند شرح این حدیث در ادامه آمده است.

 

 

بسم الله الرّحمن الرّحیم

الحمدلله ربّ العالمین و الصّلاه و السّلام علی سیّدنا محمّد و آله الطّاهرین و لعنه الله علی اعدائهم اجمعین.

 

 

د, 10/29/1399 - 18:18

قیام ۱۹ دی از نقاط اوج حیات ملت ایران است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز (جمعه) در سخنانی تلویزیونی به مناسبت سالروز قیام ۱۹ دی ۱۳۵۶ مردم قم، بر ضرورت حراست از یاد و نام این قیام تعیین‌کننده و مضمون دینی و ضدّامریکایی آن تأکید کردند و با افتخارآمیز خواندن تولید واکسن کرونا در کشور، گفتند: حضور منطقه‎ای و ثبات‌آور و افزایش قدرت دفاعی و موشکی ایران ادامه خواهد یافت، در مورد برجام هم ما اصرار و عجله‌ای برای بازگشت امریکا نداریم مهم این است که تحریم‌ها باید فوری و کامل برداشته شود.

 

ش, 10/20/1399 - 14:34

آیت الله مصباح متفکری برجسته با خدمات کم نظیر در صراط مستقیم و انقلاب بود

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، رهبر معظم انقلاب با صدور پیامی رحلت عالم ربانی و فقیه و حکیم مجاهد آیت الله مصباح یزدی را تسلیت گفتند.

 

بسم الله الرّحمن الرّحیم
با تأسف و تأثر فراوان خبر درگذشت عالم ربانی، فقیه و حکیم مجاهد، آیةالله آقای حاج شیخ محمدتقی مصباح یزدی را دریافت کردم. این، خسارتی برای حوزه‌ی علمیه و حوزه‌ی معارف اسلامی است.

 

ش, 10/13/1399 - 09:14

انتقام از آمران و قاتلان شهید سلیمانی در هر زمان که ممکن باشد قطعی است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز (چهارشنبه) در دیدار اعضای ستاد بزرگداشت سالگرد سپهبد شهید سردار سلیمانی و خانواده آن شهید والامقام، شهید سلیمانی را قهرمان ملت ایران و قهرمان امت اسلامی خواندند و گفتند: تشییع میلیونی شهید سلیمانی و شهید ابومهدی المهندس در عراق و ایران، اولین سیلی سخت به آمریکایی‌ها بود اما سیلی سخت‌تر «غلبه نرم افزاری بر هیمنه پوچ استکبار» و «اخراج آمریکا از منطقه» است، البته آمران و قاتلان سردار سلیمانی نیز باید انتقام پس دهند و این انتقام در هر زمانی که ممکن باشد، قطعی است.

چ, 09/26/1399 - 19:54

آیندگان از مقاومت امروز ما تقدیر می‌کنند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت‌اله العظمی خامنه‌ای، گزیده‌ای از بیانات رهبر معظم انقلاب به مناسبت میلاد حضرت ولی عصر(عج) در تاریخ ۳۱ فروردین ۱۳۹۸ را منتشر کرد که متن آن به شرح ذیل است:   

 

ي, 09/23/1399 - 13:27

ایمان راسخ به مبانی و غیرت انقلابی از ویژگی های بارز آیت الله یزدی بود

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در پیامی درگذشت عالم مجاهد و پارسا آیت‌الله حاج شیخ محمد یزدی را تسلیت گفتند.

 

متن پیام رهبر انقلاب اسلامی به این شرح است:

 

بسم الله الرحمن الرحیم

 

پ, 09/20/1399 - 10:57

مقام والای شهادت پاداش الهی شهید فخری زاده است

ي, 09/09/1399 - 17:15

بسیج مظهر اقتدار ملی و نمایشگاه اخلاص، بصیرت و مجاهدت است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، متن پیام رهبر انقلاب اسلامی که سردار سرتیپ بسیجی محمد شیرازی رییس دفتر فرماندهی معظم کل قوا آن را در ارتباط ویدئوکنفرانس با بسیج مراکز استانها و اقشار بسیج قرائت کرد، به این شرح است:

 

بسم الله الرحمن الرحیم

 

بسیج یادگار بزرگ و درخشان امام راحل، و مظهر اقتدار ملی، و نمایشگاه صفا و اخلاص و بصیرت و مجاهدت است.

 

پ, 09/06/1399 - 11:35

پیام تسلیت در پی درگذشت حجت الاسلام والمسلمین جعفری

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در پیامی درگذشت عالم پارسا و با اخلاص حجت الاسلام حاج سید یحیی جعفری را تسلیت گفتند.

 

متن پیام رهبر انقلاب اسلامی به این شرح است:

 

بسم الله الرحمن الرحیم

 

س, 09/04/1399 - 11:36

احتکار چه چیزهایی از نظر شرعی حرام است؟

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، حضرت آیت الله العظمی خامنه ای به پرسشی درباره احتکار پاسخ گفته است.

متن پرسش وپاسخ مطرح شده بدین شرح است:

اشتراک در RSS - آیت الله العظمی خامنه ای