آیت الله مدرسی عمر خود را در راه نشر معارف دینی و تربیت طلاب صرف نمود

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، حضرت آیت‌الله علوی گرگانی در پیامی درگذشت آیت الله سید عباس مدرسی یزدی را تسلیت گفتند.

 

متن پیام تسلیت حضرت آیت‌الله علوی گرگانی بمناسبت درگذشت آیت الله سید عباس مدرسی یزدی به این شرح است:

 

باسمه تعالی

 

خبر ارتحال عالم متقی حضرت آیت الله العظمی حاج سید عباس مدرسی یزدی موجب تأسف و تأثر گردید.

 

ج, 08/30/1399 - 15:42

بهانه آزادی بیان در غرب نباید موجب اهانت به مقدسات ادیان ابراهیمی شود

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، حضرت آیت الله علوی گرگانی جسارت رئیس جمهور فرانسه به ساحت پیامبر اکرم(ص) را محکوم کرد و گفت: بهانه آزادی بیان در غرب نباید موجب اهانت به مقدسات ادیان ابراهیمی علیه السلام شود.

 

متن پیام استاد حوزه علمیه قم به شرح زیر است:

 

بسمه تعالی

 

قال الله تعالی « قد بدت البغضاء من افواههم و ما تخفی صدورهم اکبر»

 

بار دیگر سخنان رییس جمهور فرانسه آقای مکرون در حمایت از اهانت به پیامبر رحمت و محبت حضرت محمد صلی الله علیه و آله چهره واقعی آنان را در اسلام ستیزی بر ملا ساخت.

 

پ, 08/08/1399 - 19:22

نفوذ گروه‌های تکفیری به منطقه در سایه درگیری آذربایجان و ارمنستان

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، حضرت آیت الله علوی گرگانی به‌مناسبت حوادث اخیر منطقه قره باغ پیامی صادر کرد.

 

متن این پیام به شرح زیر است:

 

بسمه تعالی

حوادث اخیر منطقه قره باغ و درگیری نظامی بین دو طرف نزاع موجب آزار و اذیت مردمان غیر نظامی آن منطقه شده است.

 

س, 07/22/1399 - 11:35

همه مردم زیر پرچم ولایت خواهند آمد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، حضرت آیت الله علوی گرگانی با بیان این که همه مردم زیر پرچم ولایت خواهند آمد، گفتند: امروز افتخار می کنیم مسأله ولایت در سرتاسر جهان در حال گسترش است، گفتند: خاندان رسالت هستند که ما را هدایت و آگاه کرده و وسیله خوشبختی ما را فراهم کردند.

 

حضرت آیت الله سید محمدعلی علوی گرگانی با بیان این که خوشا به سعادت کسانی که متمسکین به ولایت باشند، اظهار داشتند: اگر دست ما از دامن ولایت جدا نشود، سعادت دنیا و آخرت نصیب ما خواهد شد.

 

پ, 06/27/1399 - 12:56

تمام آحاد ملت موظفند به فریضه امر به معروف و نهی از منکر جامه عمل بپوشانند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، حضرت آیت الله علوی گرگانی در پیامی به مناسبت هفته امر به معروف و نهی از منکر آورده است: قطعا امر به معروف و نهی از منکر وظیفه ای همگانی است و تمام آحاد ملت موظفند به آن جامه عمل بپوشانند تا برکات الهی نازل گردیده و از بلاها دور باشیم.

 

پ, 05/30/1399 - 22:25

در اسلام روزی بزرگ تر از روز عید غدیر خم وجود ندارد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، حضرت آیت الله علوی گرگانی استاد برجسته درس خارج حوزه علمیه قم عصر امروز در دیدار جمعی از مدیران کانون های فرهنگی هنری مساجد استان قم ضمن تبریک عید سعید غدیر با اشاره به روایات، این عید بزرگ را «عید الله الاکبر» خواند و گفت: مسأله غدیر در مبانی اسلام از اهمیت بسیار ویژه ای برخوردار است.

 

وی با بیان اینکه در اسلام روزی بزرگ تر از روز عید غدیر خم وجود ندارد، اظهار داشت: مسأله ولایت علت مبقیه اسلام محسوب می شود، از این جهت دارای ارزش و اهمیت بسیار بالایی است.

 

ش, 05/18/1399 - 20:44

فاجعه دردناک انفجار در بندر بیروت که موجب درگذشت و جراحت بسیاری از مردم شد باعث تأثر و تأسف فراوان گردید

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، حضرت آیت‌الله العظمی علوی گرگانی انفجار در بیروت لبنان را تسلیت گفت.

 

متن پیام به شرح زیر است:

 

بسمه تعالی

قال الله تبارک و تعالی «الذین اذا اصابتهم مصیبه قالوا انا لله و انا الیه راجعون»

 

فاجعه دردناک انفجار در بندر بیروت که موجب درگذشت و جراحت بسیاری از مردم شد، باعث تأثر و تأسف فراوان گردید.

 

پ, 05/16/1399 - 21:50

چراغ نهضت حسینی خاموش نشود

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، حضرت آیت الله علوی گرگانی استاد برجسته درس خارج حوزه علمیه قم ظهر امروز در دیدار با حجت الاسلام والمسلمین قمی رییس سازمان تبلیغات اسلامی که در دفتر معظم له برگزار شد، با اشاره به آیه ای از قران کریم اظهار داشت: خداوند عنایت خاصی به موضوع تبلیغ دارد.

 

وی با بیان اینکه باید در برابر هجمه های دشمن ایستادگی و مقاومت کرد، افزود: غیر از خداوند نباید از هیچ احدی ترس بترسیم، در تبلیغ دین مشکلات و سختی زیاد است و جایگاه بسیار بالایی دارد.

 

چ, 05/15/1399 - 21:52

دشمن برای تخریب حوزه و دانشگاه برنامه مدون دارد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، حضرت آیت الله علوی گرگانی در دیدار حجت الاسلام والمسلمین فلاحی، سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در قم گفتند: دشمن همیشه در صدد ایجاد فاصله بین روحانیت و دانشجو است. تلاش امام راحل  این بود این فاصله از بین برود و هر دو نهاد از همدیگر بهره ببرند. اگر این دو نهاد با هم مرتبط باشند آثار آن نصیب جامعه خواهد شد.

 

ایشان افزودند: دشمن همه تلاشش جدایی بین حوزه و دانشگاه است و برای همین سعی دارند هر طوری است فاصله ایجاد کنند.

ي, 05/05/1399 - 18:46

شرایط فعلی جامعه و ناله های قشر مستضعف و متوسط جامعه از فشار گرانی و بی ثباتی قیمتها قلب هر انسان دلسوز نسبت به مملکت را می آزارد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، حضرت آیت‌الله علوی گرگانی در نامه ای خطاب به رییس جمهور نوشت: ناله های قشر مستضعف و متوسط جامعه از فشار گرانی و بی ثباتی قیمت ها قلب هر انسان دلسوز نسبت به مملکت را می آزارد.

 

متن نامه حضرت آیت الله علوی گرگانی در پی گرانی های اخیر به این شرح است:

 

بسمه تعالی

 

اشتراک در RSS - آیت الله العظمی علوی گرگانی