بیانیه در محکومیت جنایت تروریستی در کابل

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، آیت‌الله سیدمحمدعلی علوی گرگانی در پی کشتار فجیع افغانستان بیانیه ای صادر کرد، متن این بیانیه بدین شرح است:

باسمه‌تعالی

س, 02/21/1400 - 15:08

دستان کشورهای غربی مدعی حقوق بشر به خون میلیونها انسان بیگناه آلوده است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، متن کامل پیام حضرت آیت الله علوی گرگانی به ششمین نشست تخصصی حقوق بشر آمریکایی از دیدگاه مقام معظم رهبری که توسط دبیرکل سازمان جوانان حقوق بشر در ترکیه قرائت شد، به این شرح است:

پ, 12/28/1399 - 07:55

پیام به ‌مناسبت فرا رسیدن اعیاد رجب

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، آیت‌الله العظمی علوی گرگانی از مراجع تقلید شیعه، به مناسبت ایام ماه رجب و توجه به اعمال این ماه بویژه روزه داری، استغفار و دعا خواندن پیامی را خطاب به همه مسلمانان صادر کرد.

 

پ, 12/07/1399 - 12:46

آیت الله ضیاء آبادی نمونه عالمی وارسته بود

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، حضرت آیت‌الله علوی گرگانی در پیامی درگذشت عالم ربانی آیت الله سید محمد ضیاء آبادی را تسلیت گفتند.

 

متن پیام تسلیت حضرت آیت‌الله علوی گرگانی  بمناسبت ارتحال عالم ربانی آیت الله حاج سید محمد ضیاء آبادی  به این شرح است:

 

باسمه تعالی
خبر درگذشت عالم خدوم و مردمی، مفسر قرآن و معلم اخلاق حضرت آیت الله آقای حاج سید محمد ضیاء آبادی رحمه الله موجب تأثر و تألم گردید.

 

س, 11/21/1399 - 19:24

اگر جمع‌آوری و توزیع زکات به‌خوبی انجام شود فقر در کشور از بین می رود

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، حضرت آیت‌الله علوی گرگانی در دیدار مدیرکل امور اجرایی زکات کمیته امداد امام خمینی(ره) با اشاره به اهمیت پرداخت زکات در اسلام گفتند: اهل‌بیت (ع) فرمودند اگر زکات جمع‌آوری شود، یک فقیر روی زمین پیدا نخواهید کرد و حقیقتاً امروز اگر جمع‌آوری و توزیع زکات به‌ خوبی انجام شود، هیچ فقیری در کشورمان نخواهد بود و نیاز مستمندان برطرف می‌شود که در این زمینه نیازمند همت و تلاش هستیم.

 

 

پ, 11/09/1399 - 13:43

تحریم آستان قدس رضوی نشانه ترس آمریکا از گسترش اسلام و تشیع در دنیا است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، حضرت آیت‌الله علوی گرگانی در بیانیه ای اقدام آمریکا در تحریم آستان قدس رضوی را محکوم کرد.

 

متن بیانیه به شرح زیر است:

 

باسمه تعالی
جهان در حالی شاهد افول قدرت سیاسی و فروریختن هیمنه آمریکا است که هنوز با خوی استکباری خود قصد تسلط بر کشورهای دیگر و فشار ناجوانمردانه بر آنها دارد.

 

پ, 11/02/1399 - 13:04

کشتار کارگران شیعه پاکستانی نتیجه تفکر ضد دینی و جاهلیت است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، متن بیانیه حضرت آیت‌الله علوی گرگانی در محکومیت کشتار کارگران شیعه معدن بولان پاکستان به این شرح است:

 

باسمه تعالی

 

خبر کشتار وحشیانه تعدادی از کارگران شیعه معدن درمنطقه بولان ایالت بلوچستان پاکستان موجب تأثر شدید گردید.

 

د, 10/22/1399 - 19:04

پیام تسلیت آیت الله علوی گرگانی درپی درگذشت آیت الله مصباح یزدی

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، حضرت آیت‌الله علوی گرگانی با صدور پیامی، درگذشت آیت الله مصباح یزدی را تسلیت گفت.

 

متن پیام به شرح زیر است:

 

بسمه تعالی

 

«اذا مات العالم ثلم فی الاسلام ثلمه لایسدها شی»

 

خبر درگذشت عالم ربانی، فقیه عالی مقام، فیلسوف متبحر حضرت آیت الله حاج شیخ محمد تقی مصباح یزدی که عمر خود را در راه ترویج معارف دینی و رفع شبهات اعتقادی و دفاع از مبانی اسلام و انقلاب صرف نمودند، موجب تأثر و تألم گردید.

 

ش, 10/13/1399 - 13:37

موقعیت اجتماعی ویژه؛ دلیل اتهامات به حضرت ابوطالب

حضرت آیت الله علوی گرگانی در دیدار اعضای دبیرخانه همایش بین المللی حضرت ابوطالب (ع) حامی پیامبر اعظم (ص)، ضمن تقدیر از زحمات صورت گرفته توسط دبیرخانه همایش عنوان کرد: این همایش حقیقتا کار بسیار عالی، ارزنده و لازمی است.

وی ادامه داد: ما باید هرچه در توان داریم را خرج کنیم تا چهره حضرت ابوطالب (ع) را از غربت و این فضای اتّهام های ناروا خارج کنیم. تهمت هایی که به ایشان زده شده است بی جهت نبوده و دلیل آن جایگاه والا و موقعیت اجتماعی بالای ایشان در آن زمان است.

پ, 10/04/1399 - 10:29

آیت الله یزدی در طول عمر شریف خود خدمات شایسته ای را به نظام اسلامی داشتند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، حضرت آیت‌الله علوی گرگانی درگذشت آیت‌الله یزدی را تسلیت گفتند.

 

متن پیام به شرح زیر است:

 

باسمه تعالی
خبر درگذشت عالم وارسته حضرت آیت الله آقای حاج شیخ محمد یزدی موجب تأثر گردید.

 

ایشان در طول عمر شریف خود با حضور در مسئولیتهای مهم نظام همچون ریاست قوه قضاییه و شورای نگهبان و مجلس خبرگان رهبری و جامعه مدرسین حوزه علمیه قم خدمات شایسته ای را به نظام اسلامی داشتند.

 

تألیف، تدریس و تربیت شاگردان وارسته از جمله خدمات شایسته ایشان به دین و معارف اهل بیت علیهم السلام می باشد.

اشتراک در RSS - آیت الله العظمی علوی گرگانی