هر کس از دین خود کاست برای اینکه به دنیا برسد هرگز نخواهد ‌رسید

اگر کسی برای دنیا برخی از معارف دین را کنار بگذارد دنیا و آخرت او هر دو در خطر خواهد بود. ما هستیم و دین ما؛ اگر حساب همین چند سال دنیا بود مشکلی نداشتیم اما ما یک موجود ابدی هستیم و دین با ابدیت ما در ارتباط است، مبادا ـ خدای ناکرده ـ اگر مشکلی پیش آمد، به نفع دنیا از دینمان کم کنیم، حضرت فرمود هر کس از دین خود کاست برای اینکه به دنیا برسد، هرگز نخواهد ‌رسید.

 

ش, 11/05/1398 - 13:51

حضرت فاطمه زهرا(س) اسوه بشریت

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، به مناسبت ایام فاطمیه و شهادت حضرت فاطمه زهرا (س)، سخنرانی آیت الله العظمی جوادی آملی در سالروز شهادت آن حضرت، با موضوع فضایل و مناقب ایشان و همچنین بیان مصائبی که بر آن حضرت گذشته است، را از نظر می گذرانیم:

اعوذ بالله من الشیطان الرجیم

بسم الله الرحمن الرحیم

الحمد لله رب العالمین و الصلاه و السلام علی جمیع الانبیاء و المرسلین سیما خاتمهم و افضلهم محمد(صلّی الله علیه و آله و سلّم) و اهل بیته الاطیبین الانجبین سیما بقیه الله فی العالمین بهم نتولی و من اعدائهم نتبریء الی الله

د, 10/29/1399 - 18:07

عصاره حیات پُر برکت شهید حاج قاسم سلیمانی، در شهادت او ظهور کرده است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، حضرت آیت الله العظمی جوادی آملی در پیامی به مناسبت اولین سالگرد شهادت حاج قاسم سلیمانی، بیان داشتند: صاره حیات پُر برکت این شهید جاوید در شهادت او ظهور کرده است. او شاگرد قرآن و عترت بود، قرآنی و ولایی فکر میکرد، قرآنی و ولایی جهاد میکرد، قرآنی و ولایی شربت شهادت نوشید.

 

متن کامل پیام مرجع تقلید شیعیان بدین شرح است:

أعوذ بالله من الشیطان الرجیم

بسم الله الرحمن الرحیم

 

چ, 10/17/1399 - 19:33

آیت الله مصباح یزدی؛ جامع معقول و منقول و استاد مسلم حوزه‌هاى علميه

حضرت آیت الله جوادی آملی استاد برجسته درس خارج حوزه علمیه قم در پی ارتحال آیت الله مصباح یزدی پیام تسلیتی صادر کرد.

 

متن این پیام به شرح زیر است:

 

بسم الله الرحمن الرحيم

انا لله وانا اليه راجعون

 

ش, 10/13/1399 - 13:25

عقل نظری و عقل عملی در کنار هم انسان را در صراط مستقیم قرار می دهد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، حضرت آیت الله جوادی آملی استاد برجسته درس خارج حوزه علمیه قم امروز در پیامی تصیری به همایش ملی «فلسفه دین اسلامی» که از سوی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی با مشارکت خبرگزاری رسا به صورت مجازی برگزار شد، با بیان اینکه دین رهاوردها و دستاوردهای علمی بسیاری داشته و دارد، گفت: حفظ رهاوردهای پژوهشی دین، عمل به آن و نشر آن از وظایف ما محسوب می شود.

 

ج, 09/28/1399 - 12:02

ارتحال آیت الله یزدى ضایعه ی سنگین است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، حضرت آیت الله العظمی جوادی آملی درگذشت آیت الله یزدی را تسلیت گفتند.

 

متن پیام مرجع تقلید شیعیان به شرح زیر است:

 

بسم الله الرحمن الرحیم
أنا لله وأنا الیه راجعون

 

ارتحال حضرت آیه الله یزدى ضایعه ی سنگین است، این سانحه را به حوزه علمیه و علاقمندان آن راحل و بیت مکرم ایشان تسلیت عرض نموده، علّو منزلت و غفران الهى مسئلت مى شود.

 

جوادى آملى ١٣٩٩/٩/١٩

/260/12/

پ, 09/20/1399 - 10:56

علامه طباطبایی جز خدا نیندیشید و عاقلانه زندگی کرد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، حضرت آیت الله العظمی جوادی آملی گفت: علامه طباطبایی جز خدا نیندیشید و عاقلانه زندگی کرد؛ او که حرم کریمه اهل بیت(ع) می‌رفت و افطارش بوسه بر حرم بود.

 

ي, 09/02/1399 - 11:30

اگر امروز انجام وظیفه نکنیم هیچ عذری نداریم

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، آیت‌الله العظمی جوادی آملی، ۲۹ آبان‌ماه، در یازدهمین گردهمایی اساتید عقلی که به مناسبت ایام بزرگداشت علامه طباطبایی(ره) در مؤسسه اسراء قم برگزار شد، گفت: در هیچ عصر و مصری علوم عقلی و علوم اسلامی مورد حمایت نبود و به خصوص علوم عقلی مورد بی‌مهری قرار می‌گرفت؛ در دوره‌هایی که حکومت با علوم عقلی همراه شد، مردان بزرگی رشد کردند؛ اگر حکومت بغداد محور علوم عقلی در دوره صادقین(ع) و امام کاظم(ع) شد، زیرا این ائمه(ع) شاگردان خود را با براهین عقلی تربیت کردند.

 

ج, 08/30/1399 - 15:30

چرا حضرت معصومه (س) را زیارت می کنیم؟

به مناسبت ۲۳ ربیع الاول، سالروز ورود حضرت معصومه(س) به شهر قم، فرازهایی از بیانات حضرت آیت الله العظمی جوادی آملی در خصوص شاخصه‌های وجودی و عظمت مقام کریمه اهل‌بیت(س) را از نظر می گذرانیم:

 

عظمت مقام کریمهٴ اهل‌بیت فاطمه معصومه(س)

د, 08/19/1399 - 18:55

پیامبر اسلام بر تمام بشریت حق دارد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، آیت الله العظمی جوادی آملی در پایان جلسه درس فقه خود، با اشاره به ایام میلاد پیامبر گرامی اسلام، درباره عظمت و برکت و ره آورد نبوت آن حضرت(صلوات الله و سلامه علیه) مطالبی را بیان نمودند.

 

اشتراک در RSS - آیت الله العظمی جوادی آملی