هر کس از دین خود کاست برای اینکه به دنیا برسد هرگز نخواهد ‌رسید

اگر کسی برای دنیا برخی از معارف دین را کنار بگذارد دنیا و آخرت او هر دو در خطر خواهد بود. ما هستیم و دین ما؛ اگر حساب همین چند سال دنیا بود مشکلی نداشتیم اما ما یک موجود ابدی هستیم و دین با ابدیت ما در ارتباط است، مبادا ـ خدای ناکرده ـ اگر مشکلی پیش آمد، به نفع دنیا از دینمان کم کنیم، حضرت فرمود هر کس از دین خود کاست برای اینکه به دنیا برسد، هرگز نخواهد ‌رسید.

 

ش, 11/05/1398 - 13:51

انقلاب اسلامی توفیق استقلال و آزادی را برای ملت ایران به ارمغان آورد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، حضرت آیت الله عبدالله جوادی آملی امروز در حاشیه راهپیمایی 22 بهمن قم در گفت وگو با خبرنگاران با تجلیل از بصیرت و آگاهی مردم گفت: انقلاب اسلامی توفیق استقلال و آزادی را برای ملت ایران به ارمغان آورد.

 

وی افزود: پیام ما به همه آزادی خواهان جهان و ملت های آزاده این است که کسانی را انتخاب کنند که به فکر معامله قرن و سایر جفاکاری ها نباشند.

 

س, 11/22/1398 - 17:42

تأکید آیت الله جوادی آملی بر حضور پرشور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن

حضرت آیت الله جوادی آملی از مردم انقلابی ایران برای حضور پرشور در راهپیمایی دشمن شکن ۲۲ بهمن ماه دعوت کرد.

 

د, 11/21/1398 - 16:41

یك طلبه فاضل و با استعداد مسئولیت دارد تا در حوزه بماند و خلاء مرجع و استاد را در آینده پر كند

مدیریت حوزه های علمیه باید به گونه ای باشد که مانع نهال فروشی حوزه شود، بارها به عرض دوستان رسید که اگر الان خدایی نکرده خروجی نجف را از ما بگیرند تمام حوزه های علمیه سراسر جهان تشیع تعطیل می شود چرا که مهمترین کتب درسی حوزه های علمیه در نجف تولید شده است اما خروجی نجف مدیون مدیریت و عقلانیت «سید مرتضی» است، وقتی وی زعیم حوزه علمیه نجف شد، ابتدا وقف كردن را به مردم یاد داد كه وقف می تواند برای تربیت شاگردان و تامین كتاب و لوازم التحریر طلاب هم باشد یعنی وقف را احیاء کرد و در گام بعدی با شناسایی طلاب نخبه و حمایت ویژه از آنها موفق شد شیخ طوسی ها را تربیت كند.

 

پ, 11/17/1398 - 16:41

حضرت زهرا در همه بزنگاه های تاریخ صدر اسلام حضور داشتند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، آیت الله العظمی جوادی آملی در دیدار جمعی از اعضای همایش ریحانة النبی بیان داشتند: همانگونه که در زمان خود حضرت زهرا سلام الله علیها دشمنان برای حذف ایشان اجماع کردند و موفق نشدند امروز هم گاهی جریانات مشابهی در برخی کشورها به راه می افتد که این جریانات نیز شکست خواهند خورد.

 

س, 11/15/1398 - 17:10

برای شناخت خاستگاه و حقیقت انقلاب اسلامی به مطالعه کتاب‌های شهید مطهری همت گمارید

حضرت آیت الله جوادی آملی پیامی به مراسم بزرگداشت یکصدمین سالروز ولادت شهید مطهری با موضوع شهید مطهری و انقلاب جهانی اسلام ارسال کردند.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، مراسم بزرگداشت یکصدمین سالروز ولادت شهید مطهری با موضوع شهید مطهری و انقلاب جهانی اسلام عصر یکشنبه ۱۳ بهمن ماه در فرهنگسرای ارسباران با قرائت پیام آیت الله العظمی جوادی آملی برگزار شد.

 

متن کامل این پیام به شرح زیر است:

د, 11/14/1398 - 18:53

تا سیره و کلام اهل بیت درس و بحث نشود نکات نهفته زندگی این حضرات آشکار نمی گردد

درس و بحث باعث طرح نقدها و شبهات و بررسی دقیق تر موضوع می گردد و در نتیجه بالندگی و شکوفایی را به همراه می آورد لذا حضرت فرمود: «حُسْنُ السُّؤَالِ نِصْفُ الْعِلْمِ»

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، آیت الله العظمی جوادی آملی در دیدار حجت‌الاسلام والمسلمین عبدالکریم بهجت‌پور مدیر حوزه‌های علمیه خواهران و حجت الاسلام زیبایی نژاد مسئول مرکز تحقیقات زن و خانواده بیان داشتند: ائمه اطهار علیهم السلام نیز مانند قرآن کریم مهجورند و مهجوریت آنها از این بابت است که تا سیره و کلام آنها درس و بحث نشود نکات نهفته زندگی این حضرات آشکار نمی گردد.

 

ش, 11/12/1398 - 19:32

شهادت ابر مجاهد قرآن و عترت و جهان اسلام

اين سانحه سنگين و رخداد تلخ را به حضرت بقية الله الأعظم ( ارواح من سواه فداه) و امت بزرگوار اسلام تسليت و حشر آن شهيد رحيل را با شهداى صدر اسلام و همرزمان وى از خداى سبحان مسئلت كرده، انتقام الهى يقيناً به حيات قاتلان بشريت خاتمه خواهد داد.

 

ج, 10/13/1398 - 13:46

برای آن که ماندگار شده و باقی بمانیم باید ملکوتی بیاندیشیم

تا ملکوتی فکر نکنیم، نظاممان نیز از فراز و فرودهای عالم مادی مستثنی نخواهد بود؛ برای آن که ماندگار شده و باقی بمانیم باید ملکوتی بیاندیشیم؛ در جامعه ای که تفکر ملکوتی نهادیه شود دیگر اختلاس ها و حقوق های نجومی جایی ندارد؛ امروز همه مسؤولان باید بدانند که مدیون خون شهدا و مجاهدت های علما و فقهای بزرگ هستند و اگر کم کاری کنند بدون شک در درگاه الهی هیچ عذری نخواهند داشت.

 

پ, 10/12/1398 - 14:27

علم یعنی اطاعت و آنجا که اطاعت نباشد اصلاً علم نیست

چیزی بنویسیم که خدا به آن قسم یاد کند ﴿ن وَالْقَلَمِ وَمَا يَسْطُرُونَ﴾ این مخصوص انبیا نیست، هر آدمی ممکن است کتابی بنویسد که خدا به این کتاب قَسم بخورد، آیا این کم مقامی است؟ الآن خدا قسم می‌خورد به مکاسب شیخ انصاری، به آثار امام(ره) و علامه طباطبایی و امثالهم، آیا این کم مقامی است؟! پس معلوم می‌شود که این آقا ترقّی کرده و از نردبان بالا آمده، دین هم همین را می‌خواهد. اگر ما در جامعه این گونه افرادی داشته باشیم جامعه به جلو حرکت خواهد کرد.

 

اشتراک در RSS - آیت الله العظمی جوادی آملی