استاد خرمی ارانی مطرح کرد؛

گرامیداشت روز قدس

روز قدس روز اسلام است، چهل و دو سال پیش، مردی از تبار سالار شهیدان علیه السلام یعنی خمینی بزرگ رضوان الله تعالی علیه پرچم مبارزه علیه رژیم ضد بشری صهیون  را بر افراشت؛ رژیمی  که بعد از جنگ جهانی دوم در معامله طراحی شده دولت های غربی به پیشتازی استعمار پیر انگلیس، علیرغم خمودی دول عربی و غفلت جهان اسلام در قلب جهان اسلام با زر و زور  و تزویر بنیان نهاده شد.

 

به مناسبت فرارسیدن آخرین جمعه ماه مبارک رمضان و روز مقدس قدس، استاد حسن خرمی ارانی از اساتید حوزه علمیه قم با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید به گفتگو پرداخت.

 

این استاد حوزه علمیه قم در ابتدای گفتگو به این آیه شریفه اشاره نمود: «بسم الله الرحمن الرحیم يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا لَا تَتَّخِذُوا الْيَهُودَ وَالنَّصَارَىٰ أَوْلِيَاءَ ۘ بَعْضُهُمْ أَوْلِيَاءُ بَعْضٍ وَمَنْ يَتَوَلَّهُمْ مِنْكُمْ فَإِنَّهُ مِنْهُمْ ۗ إِنَّ اللَّهَ لَا يَهْدِي الْقَوْمَ الظَّالِمِين (مائده: 51)

 

وی افزود: روز قدس روز اسلام است، چهل و دو سال پیش، مردی از تبار سالار شهیدان علیه السلام یعنی خمینی بزرگ رضوان الله تعالی علیه پرچم مبارزه علیه رژیم ضد بشری صهیون  را بر افراشت؛ رژیمی  که بعد از جنگ جهانی دوم در معامله طراحی شده دولت های غربی به پیشتازی استعمار پیر انگلیس، علیرغم خمودی دول عربی و غفلت جهان اسلام در قلب جهان اسلام با زر و زور  و تزویر بنیان نهاده شد.

 

استاد خرمی خاطرنشان کرد: اگر نبود انقلاب اسلامی و فریاد مبارزه برای رهایی قدس شریف، با سازشکاری و وادادگی دولت های عربی چه بسا شعار از نیل تا فرات صهیونیست ها محقق شده و با چراغ سبز غرب و استکبار جهانی چه بسا نقشه حاضر از جهان اسلام در کره زمین  موچود نبود.

 

وی اضافه نمود: اولا با اعلام روز قدس از سوی امام راحل رضوان الله تعالی علیه، روح امید و مبارزه  به کالبد جهان اسلام دمیده شد؛ و ثانیا عقربه های معکوس افول رژیم جعلی به حرکت در آمده است؛ به گونه ای که امروز در محدوده خود، پشت دیوارهای بتنی و گنبد آهنین، زندان خود ساخته تشکیل داده است.

 

این استاد حوزه و دانشگاه در ادامه بیان کرد: به یقین به حول الهی این گنبد آهنین که عند الله، أوهن البیوت است، به زودی به اذن الهی در هم فرو خواهد ریخت و قدس به مسلمانان باز خواهد گشت و جهان اسلام علاج خواهد شد.

 

وی افزود: ضمن گرامی داشت روز قدس و انزجار از غاصبان کودک کش، یاد و نام شهید قدس سردار سرفراز جهان اسلام قاسم سلیمانی عزیز را گرامی می داریم.

 

/270/260/22/

ج, 02/17/1400 - 17:30