استاد سعیدی:

پیامبر اینگونه نبودند که جریان های مختلف را طرد کنند و فقط یک جریان و یک سلیقه حاکم باشد

سیدمحمد سعیدی در درس اخلاق مدیران آستان مقدس حضرت معصومه (س) با بیان اینکه هفته وحدت به ابتکار جمهوری اسلامی فرصتی برای انسجام، همدلی و همپوشانی مذاهب اسلامی است، اظهار کرد: پیامبر (ص) می فرمایند: «حرف کسی که خدا او را ولی قرار داده گوش کنید و از او اطاعت کنید زیرا ولی خدا نظم دهنده جامعه است».

وی با بیان اینکه ما برای شناخت وحدت باید سیره پیامبر (ص) در مدیریت جامعه را بشناسیم، گفت: ما اگر سیره حکومتی خود را از پیامبر (ص) بگیریم پیامبر (ص) اینگونه نبودند که جریان های مختلف را طرد کنند و فقط یک جریان و یک سلیقه حاکم باشد.

وی با بیان اینکه هر کسی زیر پرچم «لا اله الا الله» است باید به ریسمان الهی چنگ بزند تا وحدت ایجاد شود، گفت: خداوند در دنیا نخواسته است که اختلافی بین مسلمانان باشد زیرا تفرقه و اختلاف فسادی را در جامعه ایجاد می کند که ضررش برای مسلمین زیاد است.

وی با بیان اینکه برخی نمی توانند انسجام مردم و تلاش برای آبادانی کشور را ببینند، گفت: «روز عزای دشمنان وقتی است که هماهنگی و انسجام مردم ما را می بینند و تعجب از کسانی است که با لندن می سازند ولی با هموطنان خود در داخل کشور نمی سازند».

وی با بیان اینکه تذکرات و اعتراضات مردم نسبت به برخی مدیریت ها را باید با این رویکرد که مردم دلسوز هستند نگاه کنیم، گفت: اگر با این نگاه به برخی امور بپردازیم دل‌ها نسبت به هم مهربان‌تر می‌شود و مدیران هم باید از نظارت و تذکر مردم نسبت به خودشان استقبال کنند و عیوب خود را برطرف کنند.

وی با بیان اینکه خداوند یقینا همه ما را امتحان می کند، افزود: خداوند می فرماید افرادی که نسبت به مشکلات صبر می کنند و در راه خدا جهاد می کنند از این امتحان موفق بیرون می آیند.

وی ادامه داد: در هر حادثه بدی خوبی هایی هم وجود دارد و یکی از آثار حوادث اخیر این بود که مدعیان پیشگامی از پیشگامان غیر مدعی مشخص شدند.

س, 07/19/1401 - 21:02