استاد شریفی:

راه مبارزه با جنگ ترکیبی دشمن جهاد تبیین است

حجت الاسلام و المسلمین احمدحسین شریفی، رئیس دانشگاه قم پیش از ظهر امروز در مراسم افتتاحیه سومین رویداد هجرت با عنوان خانه سلیمانی و با محوریت نقش آفرینی زنان در حوزه اقتصادی که در دانشگاه قم برگزار شد، گفت : در حقیقت امام خمینی(ره) با انقلاب اسلامی زمینه جدیدی برای حرکت بشر معرفی کرد.

وی با بیان اینکه راز همه مخالفت‌ها و کارشکنی‌ها در مسیر انقلاب اسلامی همین است که ریل‌گذاری حرکت بشر را دگرگون کرده است، ادامه داد: انقلاب اسلامی زمین حرکت بشر را از دایره قدرت شرق و غرب خارج و دایره جدیدی بر مدار توحید تعریف کرد.

رئیس دانشگاه قم با بیان اینکه به برکت انقلاب اسلامی، بسیاری از فراز و نشیب‌ها را پشت سر گذاشته‌ایم، افزود: جمهوری اسلامی ۱۰ سال جنگ جهانی شامل ۲ سال جنگ داخلی و ۸ سال جنگ خارجی را با دست خالی با سربلندی پشت سر گذاشت، و امروز به قدرتی تبدیل شده که تهدیدهای رزم دور آمریکا را خنثی کرده است.

حجت الاسلام والمسلمین شریفی با بیان اینکه آمریکایی‌ها هیچ‌گاه توانایی رزم از نزدیک را ندارند، گفت: رزم از نزدیک ایمان، تقوا و باور میخواهد که آمریکایی‌ها ندارند. تمام قدرت آمریکا در حوزه رزم از دور بود که جمهوری اسلامی با موشک‌های بالستیک این قدرت را به صفر رساند.

وی با بیان اینکه امروز دیگر هیچ راه نفوذ هوایی، دریایی و زمینی برای حمله به جمهوری اسلامی وجود ندارد، اضافه کرد: تنها راه، نفوذ از قلب است، نفوذ از طریق علوم اومانیستی، نفوذ با سبک زندگی آمریکایی، از طریق جنگ شناختی و رسانه‌ای، جنگ ترکیبی، نفرت پراکنی، یاس آفرینی و ایجاد ناامیدی با ابزار رسانه ای، فضای مجازی و تعلیم علوم غربی در دانشگاه ها است.

رئیس دانشگاه قم گفت: راه مبارزه با این جنگ جهاد ایده‌آفرینی، مبارزه با یاس، کار و اشتغال و فعالیت، جهاد شناختی و جهاد تبیین است.

چ, 06/22/1402 - 16:36