آیت الله العظمی سبحانی:

حوزه به تربیت مبلغ اهتمام کند

بیداری اسلامی از انقلاب اسلامی سرچشمه گرفته است، انقلاب اسلامی نام شیعه را در جهان فراگیر کرد

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، حضرت آیت الله سبحانی در بیست و یکمین اجلاسیه اساتید سطوح عالی و خارج حوزه علمیه قم که با موضوع حوزه و گام دوم انقلاب، در مجتمع آموزشی امام خمینی(ره) برگزار شد، با بیان اینکه قرآن کریم پیامبر اکرم(ص) را به عنوان برهان معرفی می کند، گفت: پیامبر از جهت اخلاق و امی بودن برهان حقانیت خود است و نیازی به برهان ندارد.

 

استاد برجسته درس خارج حوزه علمیه قم با اشاره به اینکه باید حقایق قرآن در جامعه تبیین شود، عنوان کرد: قرآن کریم راه سعادت و شقاوت را نشان می دهد.

 

وی یکی از آثار انقلاب اسلامی را الگوسازی برای جهانیان و امت های اسلامی دانست و افزود: بیداری اسلامی از انقلاب اسلامی سرچشمه گرفته است.

 

حضرت آیت الله سبحانی با بیان اینکه انقلاب اسلامی باعث معرفی و شناخت شیعه در جهان شده است، اظهار داشت: انقلاب اسلامی نام شیعه را در جهان فراگیر کرد.

 

این مرجع تقلید با اشاره به اینکه یکی دیگر آثار انقلاب اسلامی تقریب بین مذاهب و مورد توجه قرار دادن مشترکات است، ابراز داشت: نباید در تقریب مبالغه نشود و ذوب شدن مذاهب در یکدیگر اشتباه است.

 

وی افزود: انقلاب اسلامی دست غارتگران را از کشور کوتاه کرد و همین سبب دشمنی های غارتگران است.

 

حضرت آیت الله سبحانی با بیان اینکه بعد از انقلاب اسلامی حوزه علمیه علوم متروک را احیا کرد، گفت: باید اصول علمی مانند فقه حفظ و مجتهدین به تمام معنا تربیت شود.

 

استاد برجسته درس خارج حوزه علمیه قم فقه و اصول کیان شیعه دانست و عنوان کرد: حوزه علمیه باید استقلال خود را حفظ کند.

 

وی افزود: حوزه باید دو علم فقاهت و تبلیغ را از هم جدا کند چرا که امروز به نیاز به مبلغین در کشور به صورت جدی احساس می شود./260/12/

پ, 08/23/1398 - 13:31