آیت الله العظمی سبحانی:

از شنیدن خبر شهادت حاج قاسم سلیمانی فوق العاده متأثر شدم

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، حضرت آیت الله جعفر سبحانی در پیامی تصویری با تسلیت شهادت حاج قاسم سلیمانی گفت: آقای قاسم سلیمانی یک فداکار و مجاهد بسیار شجاعی بود که پیوسته در راه اعتلای اسلام و حفظ ایران از اشرار خدمات عظیمی داشت.

 

وی افزود: ایشان همیشه در صحنه بوده و در کارزارها فداکاری می کرد، حتی گاهی اوقات خود را در وسط میدان جنگ قرار می داد و خطر همیشه در کنار او بود اما چون فداکاری برایش هدف بزرگی بود به این مسائل اعتنا نمی کرد.

 

این مرجع تقلید اظهار داشت: مسلما او آرزوی شهادت در دل داشت و خداوند متعال او را به آرزویش رساند و حتما او با شهدای احد و شهدای کربلا و کلیه شهدایی که در راه اسلام جان اسلام را از دست دادند محشور خواهد شد.

 

وی ادامه داد: من از شنیدن خبر شهادت حاج قاسم سلیمانی فوق العاده متأثر شدم و ان شاءالله خدا روح ایشان را را شاد کند و به بازماندگان صبر دهد.

 

حضرت آیت الله سبحانی به بیان خاطره ای از حاج قاسم سلیمانی پرداخت و ابراز داشت: او می دانست که شهادت در کنارش است و روزی کفنش را آورد من امضا کردم، هرچند به او گفتم که شما فوق این امضا هستید اما کفن ایشان را امضا کردم، معلوم می شود او در راه رفتن بود و این مسأله را احساس کرده بود و خدا او را با شهدای کربلا محشور کند./260/12/

ج, 10/13/1398 - 14:52