آیت الله العظمی سبحانی:

خیر دنیا و آخرت با علم و شر دنیا و آخرت با جهل است

حضرت آیت الله سبحانی با انتقاد از تعطیلات زیاد حوزه ها ابراز داشت: این تعطیلات ضربه بزرگی به حوزه می زند، سابقا برخی ایام تعطیل نبود که جدیدا اضافه شده است؛ اگر تعطیلات را نمی توان حذف کرد طلاب باید تلاش کنند تا با فعالیت علمی تعطیلات را جبران کنند.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، حضرت آیت الله جعفر سبحانی از مراجع تقلید امروز در درس خارج خود که در مسجد اعظم قم برگزار شد، با اشاره به روایتی از رسول گرامی اسلام(ص) گفت: حضرت فرمود خیر دنیا و آخرت با علم و شر دنیا و آخرت با جهل است.

 

وی افزود: ماده علم در قرآن کریم 779 بار آمده است، هیچ مکتبی به اندازه اهمیتی که اسلام برای علم قائل شده به علم اهمیت نداده است، در همان زمانی که رفتن به چین امری محال بوده پیامبر(ص) می فرماید طلب علم کنید ولو این که مجبور باشید به چین بروید.

 

استاد برجسته درس خارج حوزه علمیه قم با بیان این که علم برای انسان نورانیت می آورد، اظهار داشت: این در حالی است که جهل و نادانی انسان را تاریک می کند، در روایتی دیگر داریم علمی خوب است که انسان را به عمل بکشاند.

 

وی ادامه داد: اگر علم برای این باشد که انسان پز بدهد و فخر فروشی کند فایده ندارد، علمی برای انسان مفید است که او را به عمل دعوت کند، اگر انسان عمل نکند علم هم از قلب او پاک می شود و از بین می رود.

 

حضرت آیت الله سبحانی با انتقاد از تعطیلات زیاد حوزه ها ابراز داشت: این تعطیلات ضربه بزرگی به حوزه می زند، سابقا برخی ایام تعطیل نبود که جدیدا اضافه شده است؛ اگر تعطیلات را نمی توان حذف کرد طلاب باید تلاش کنند تا با فعالیت علمی تعطیلات را جبران کنند./260/12/

چ, 11/16/1398 - 16:58