آیت الله العظمی نوری همدانی:

باید فرهنگ اسلام ناب برای جهانیان تبیین شود

بدون استقامت هیچ کار مهمی پیشرفت نمی کند، علمای بزرگی که توانستند به قله های رفیع علم و تقوا برسند دارای استقامت بودند، تا وقتی انسان فقیه نشود  و استقامت نکند نمی تواند ابعاد اسلام را درست درک کرده و برای جامعه تبیین کند.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، حضرت آیت الله حسین نوری همدانی ظهر امروز در دیدار رییس دفتر تبلغات اسلامی حوزه علمیه قم با تبریک ولادت حضرت زهرا(س) و سالگرد پیروزی انقلاب و با اشاره به تأکید معارف دینی بر استقامت گفت: الفبای هر کار بزرگی داشتن استقامت است.

 

وی افزود: بدون استقامت هیچ کار مهمی پیشرفت نمی کند، علمای بزرگی که توانستند به قله های رفیع علم و تقوا برسند دارای استقامت بودند، تا وقتی انسان فقیه نشود  و استقامت نکند نمی تواند ابعاد اسلام را درست درک کرده و برای جامعه تبیین کند.

 

این مرجع تقلید با بیان این که تاریخ اسلام با استقامت پیامبر و اهل بیت(ع) و بزرگان دینی گرده خورده است، اظهار داشت: علمای اسلام در همه صحنه ها پیش قدم بودند و بزرگترین خدمات را به جامعه ارائه دادند، علما در جبهه علمی یعنی فقاهت و تربیت و همچنین ایستادگی در برابر هجمه های اعتقادی و فکری دشمن همواره استقامت کرده اند.

 

وی در ادامه با اشاره به مجاهدت های حاج قاسم سلیمانی ادامه داد: حاج قاسم با جهاد، شجاعت و مقاومت خود دنیا را تکان داد و باید مجاهدت های ایشان تبیین شود، نباید تصور کنیم که این مسیر تنها یک حاج قاسم دارد بلکه بحمدالله امثال حاج قاسم زیاد هستند و باید سعی کنیم افراد بیشتری مانند ایشان تربیت کنیم.

 

حضرت آیت الله نوری همدانی با تأکید بر این که استقامت و تقوا زمینه ساز پیشرفت های افراد و جامعه است، ابراز داشت: فرهنگ استقامت باید بر اساس فرمایشات قرآن و اهل بیت(ع) به خوبی برای جامعه تبیین شود.

 

وی در ادامه عنوان کرد: باید نظام اسلامی را حفظ کنیم و عظمت اسلام را به جهان نشان دهیم و در برابر دشمنان مجهز باشیم، امروز نباید خود را به قم محدود کنیم بلکه باید فرهنگ اسلام ناب برای جهانیان تبیین شود.

 

استاد برجسته درس خارج حوزه علمیه قم در پایان خاطرنشان کرد: دفتر تبلیغات زبان حوزه علمیه قم زبان حوزه است و باید رسالت های خود را به خوبی و درستی انجام دهد تا شاهد نتایج آن باشیم./260/12/

د, 11/28/1398 - 16:18