آیت الله العظمی سبحانی:

امت اسلامی به سیره و روش امام خمینی اقتدا کند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، حضرت آیت الله العظمی سبحانی از امت اسلامی بویژه علما و فضلا خواست به سیره و روش امام خمینی(ره) اقتدا کنند و از آثار و اخلاقش بهره ببرند.

 

متن پیام مرجع تقلید شیعیان به همایش سالانه بزرگداشت امام خمینی(ره) در نجف اشرف به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

خداوند متعال فرمود: «در میان مؤمنان مردانی هستند که بر سر عهدی که با خدا بستند صادقانه ایستاده‌اند؛ بعضی پیمان خود را به آخر بردند، و بعضی دیگر در انتظارند؛ و هرگز تغییر و تبدیلی در عهد و پیمان خود ندادند(احزاب/ ۲۳).

 

از همه کسانی که در برگزاری این مراسم مشارکت داشتند، تشکر می کنم. باعث خوشحالی است که به همراه شما در این مراسم شرکت می کنم؛ مراسمی که برای مردی برگزار می شود که عمرش را صرف اسلام و دفاع از کرامت و عزت آن کرد و غیرت و شجاعت دینی را در جامعه اسلامی احیا کرد تا در برابر دشمن ستمگر: غرب و اتباعش یک دست شوند؛ مردمی که در سخنرانی ها و نوشته هایش به وحدت و تقریب دعوت کرد تا خود را از چاه تفرقه به ساحل ائتلاف و اتحاد نجات دهند.

 

استاد اعظم آیت الله العظمی سید روح الله خمینی(قدس) مرد نمونه و کاملی است که روزگار تنها هراز چندگاهی به نظیرشان بخل می ورزد؛ ایشان علم و عمل و معقول و منقول  را به هم پیوند دادند، در فقه و اصول، فقیهی زبردست و اصولی بسیار دقیق بودند و در حکمت و فلسفه فیلسوفی حکیم، در سیاست، سیاستمداری باتجربه، در درایت و تدبیر، مدیری مجرب و در تعبد و تهجد شب زنده دار بودند و مَثَل او مَثَل مرکز دایره است که خطوط فضایل و صفات پسندیده گرد او جمع آمده است.

 

از هر طرف به او بنگری، دریاست

در پایان از فرزندان امت اسلامی بویژه علما و فضلا امید داریم که به سیره و روش آن حضرت اقتدا کنند و از آثار و اخلاقش بهره ببرند.

سلام خدا بر او باد در روزی که متولد شد و در روزی که رحلت کرد و در روزی که زنده برانگیخته می شود.

قم مقدس

۲۴شوال المکرم ۱۴۴۱هـ

جعفر سبحانی

/260/12/

چ, 03/28/1399 - 18:36