آیت الله العظمی مکارم شیرازی:

مسائل درمانی و بیمه ای طلاب پیگیری شود

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، آیت الله العظمی مکارم شیرازی در دیدار آیت الله اعرافی ریاست حوزه های علمیه کشور با تشکر از اقدامات و تلاش های ایشان، مسألۀ معیشت طلاب را مهم دانسته و گفتند: معیشت از مشکلات اولیه طلاب است که باید دربارۀ آن تدبیری اندیشید و از هر مسیر ممکن این مسأله تقویت و حل گردد، البته ما به نوبۀ خود شهریه طلاب را افزایش داده ایم.

 

ایشان افزودند: مسائل درمانی و بیمه ای نیز از دیگر مشکلات طلاب است که باید پیگیری شود تا به شرایط مطلوبی برسد. اینکه در برخی موارد گفته می شود طلبه تمام هزینه های بیمارستان را بپردازد و بعد از مرکز خدمات مطالبه کند، این مناسب نیست، چرا که ممکن است توان پرداخت هزینه ها را نداشته باشد.

 

آیت الله مکارم شیرازی در ادامه به مشکل مسکن طلاب نیز اشاره کرده و گفتند: باید طرحی در این باره تنظیم گردد تا این مشکل نیز به مرور برطرف شود.

 

ایشان در ادامه با بیان این که بیماری کرونا سبب شده تا بسیاری از مشاغل و کسب و کارها و زندگی مردم مختل شود، بیان داشتند: از خداوند متعال مسألت داریم که با عنایت خود هر چه زودتر این بیماری را ریشه کن فرماید./260/12/

 

ي, 04/15/1399 - 15:45