آیت الله العظمی مظاهری:

توصیه های ششگانه برای کاهش اضطراب ابتلا به کرونا

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، حضرت آیت الله مظاهری در زمینه دفع بلا و کاهش اضطراب در جامعه که براثر پدیده کروناویروس به وجودآمده، توصیه های کاربردی کردند.

 

توصیه های شش گانه رئیس حوزه علمیه اصفهان به شرح زیر است:

۱- همگان باید به توصیه‌های بهداشتی و دستورات پزشکی، به طور جدّی «توجه و عمل» کنند.

۲- مسئولان مربوطه باید به طور همه‌ جانبه دربارۀ این مشکل، «برنامه‌ریزی و اقدام عاجل و مستمّر» داشته باشند، چنانکه تاکنون نیز تلاش‌های فراوانی را به انجام رسانیده‌اند.

۳- همگان به خداوند متعال «توکّل» کنند و با اعتماد به الطاف خداوند رحمان و رحیم، سعی نمایند که تمرکز فکری بر روی این مشکل و اضطراب در این باره را کاهش دهند.

۴- «توسّل» به قرآن کریم و اهل‌بیت علیهم‌السلام خصوصاً زیارت عاشورا و زیارت جامعۀ کبیره را فراموش ننمایند.

۵- از «قرائت قرآن» به خصوص سورۀ مبارکۀ حمد و آیه الکرسی و سورۀ یس و همچنین «دعا» خصوصاً ادعیۀ مأثوره نظیر دعای مشلول، دعای یستشیر و دعای مجیر، که مایۀ آرامش دلها و رفع بلاها و شفای بیماران است غفلت ننمایند.

۶- «اجتناب جدّی از گناه» و «توبه» به معنای حقیقی هم، یکی از عوامل دفع بلا و اصلاح امور و حُسن عاقبت است که باید مورد توجه و عمل همگانی باشد.

امیدوارم خداوند با تفضّل خود، همۀ مشکلات و ابتلائات را مرتفع فرماید و امید و شادی و اطمینان را بر بندگان خود خصوصاً مردم با ایمان و ملّت عزیز ایران حکفرما سازد./260/12/

س, 05/21/1399 - 14:16