استاد رفیعی مطرح کرد؛

اتکا به درون؛ لازمه عزتمندی و پیروزی ملت ها

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، استاد ناصر رفیعی با اشاره به اهمیت عبرت گیری از وقایع مهم تاریخی، گفت: پیام های قیام عاشورا برای جامعه امروزی ما بسیار درس آموز و کاربردی است.

 

استاد رفیعی یکی از مهم ترین پیام های عاشورا را از عزتمندی عنوان کرد و ابراز داشت: شخصیت انسان های عزیز به گونه‌ای است که به سادگی در مقابل دشمن کرنش نکرده و تسلیم نمی‌شوند.

 

استاد حوزه علمیه قم با اشاره به دعای امام سجاد(ع) که در آن از خدا طلب عزت کرده و از تکبر بیزاری می جوید، عنوان کرد: مرز بین عزت و تکبر بسیار باریک است اما این دو با یکدیگر تفاوت دارد تکبر از خود بزرگ بینی ناشی می‌شود اما عزت تنها از ناحیه خداوند است.

 

وی با اشاره به راه های کسب عزت، ابراز کرد: ارتباط با خداوند متعال و بندگی حق یکی از بهترین راه های کسب عزت است که بارها در قرآن کریم به آن تاکید شده است.

 

استاد رفیعی نتیجه عزتمندی را شجاعت و مناعت طبع دانست و ادامه داد: نفاق، تکبر و خود کم بینی از صفات انسان ذلیل است در حالی که انسان عزتمند همواره مستحکم و استوار خواهد بود.

 

استاد حوزه علمیه قم با بیان اینکه درخواست از دشمن برای حل مشکلات حقارت به بار می آورد، گفت: اتکا به داشته‌های خود، همانگونه که رهبر انقلاب در قالب اقتصاد مقاومتی بارها به آن تاکید کرده اند، مانع حقارت و ذلت یک ملت می شود.

 

وی عبادت خالصانه در برابر خداوند متعال را یکی دیگر از راه های کسب عزت دانست و افزود: اگر کسی می‌خواهد عزتمند باشد، باید خود را از ذلت گناه بیرون کشیده و با انسان های عزیز در ارتباط باشد.

/260/12/

ش, 06/22/1399 - 17:00