استاد صدیقی:

مقصد به کسانی که اهل بصیرت هستند نشان داده می‌شود

استاد صدیقی با بیان اینکه هدف از اینکه می‌گوییم انسان در زمین خلیفه خدا است، همان مقام آدمیت است، افزود: بی‌شک خلیفه خدا بر روی زمین بودن به معنای آن است که انسان باید کامل باشد؛ چرا که انسان کامل می‌تواند آیینه تمام‌نمای صفات خداوند باشد.

 

وی با تاکید بر اینکه خلافت انبیا و اولیا از جانب خداوند جعل تکوینی بوده و مزایای این نوع خلافت نیز با قلم خلقت و صنع نوشته شده است، تصریح کرد: خداوند از آنچه که خود داشته به پیامبران و امامان نیز عطا فرموده و می‌توان گفت هر آنچه که خداوند دارد، ایشان نیز دارند، با این تفاوت که داشته‌های خداوند از آن خود بوده اما داشته‌های ائمه (ع) از آن خداوند است.

 

وی با بیان اینکه طبق آموزه‌های دینی هر کس بخواهد عالم ملک و ملکوت را از هم تفکیک کند، کفر ورزیده است، ادامه داد: همواره تاکید بر این بوده که انسان نباید به دنیا نگاه تک‌بعدی داشته باشد؛ چرا که هر دو نگاه، یعنی دیدن دنیا بدون آخرت و بالعکس انحراف محسوب می‌شود.

 

استاد صدیقی با اشاره به اینکه مقصد به کسانی که اهل بصیرت باشند، نشان داده می‌شود، اظهار کرد: ادیان آسمانی آمده‌اند تا دنیا را برای ما دنیای آرام‌بخش و آخرت را نیز برای‌مان ابدی ترسیم کنند که این رسالت توسط انبیا و ائمه (ع) به عهده حوزه‌های علمیه گذاشته شده است.

 

وی با تاکید بر اینکه طلبه باید خادم مردم بوده و برای پاسخ‌گویی به امور، خود را مسلح به مقتضیات زمان کرده و جهانی فکر کند، ابراز کرد: امروز افتتاح حوزه علمیه برادران در شهرستان ابهر را به فال نیک گرفته و امیدواریم این حوزه یادگاری برای نسل‌های آینده بوده و سایر نقاط استان نیز این منطقه را به عنوان الگوی خود قرار دهند.

 

وی با بیان اینکه مهم‌ترین شاخصه روحانیت این است که دین را به معنای واقعی بشناساند، خاطرنشان کرد: اگر به دنبال شناساندن دین واقعی باشیم، خواهیم دید که این دین همان دینی است که دنیا را در مسیر خداوند قرار داده و باعث زدوده شدن ظلم و ظلمت خواهد شد./260/12/

د, 06/31/1399 - 15:16