استاد میرباقری:

آیت الله مصباح یزدی مبارزه مستمر با جریان تحریف و سازشکاران داشت

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، استاد سید محمدمهدی میرباقری نماینده مجلس خبرگان رهبری، در بیاناتی با اشاره به شخصیت علمی و اخلاقی علامه مصباح یزدی، گفت: ایشان سال ها در محضر آیت الله بهجت تلمذ کرد و در طی این سال ها نفس به نفس در محضر ایشان بود.

 

نماینده مجلس خبرگان رهبری بر استفاده از آثار علامه مصباح تأکید کرد و افزود: ایشان آثار ارزشمندی از خود به یادگار گذاشت و ویژگی این آثار این است که معطوف به نیازهای روز انقلاب اسلامی و جمهوری اسلامی بود.

 

وی بیان داشت: علامه مصباح در طول سال های عمر پربرکت خود دو کار مهم انجام داد و اولین کار مهم ایشان تلاش برای حفظ ثغور فرهنگ اسلامی و مبارزۀ مستمر و طولانی با انواع جریان‌های غرب‌گرا و التقاطی بود، که به‌حق از عهدۀ این کار عظیم برآمدند.

 

استاد میرباقری ادامه داد: دومین کار مهم علامه مصباح یزدی ایجاد بسط در عرصه معارف دینی بود و توانست با تربیت خیل عظیم شاگردان موفق در این زمینه خدمات بی نظیری را ارائه کند.

 

نماینده مجلس خبرگان رهبری با اشاره به لزوم مبارزه با تحریف، اظهار داشت: لازم است با تحریف های داخلی و خارجی چه از جانب جریان سازشکاران داخلی و چه جریانات خارجی مقابله شود و هم شهید سلیمانی و هم علامه مصباح یزدی از پرچمداران مبارزه با تحریف بودند.

 

وی تصریح کرد: پس از مسأله شبیخون فرهنگی که توسط رهبر معظم انقلاب مطرح شد برنامه طرح ولایت توسط علامه مصباح و شاگردان ایشان پایه گذاری شد، که در این طرح تاکنون قریب به 70 هزار نفر از دانشجویان و حتی نخبگان تحت آموزش قرار گرفته و از جامعه نخبگانی صیانت کرده اند و این از برکات ایشان بود.

/260/12/

چ, 10/17/1399 - 20:37