حضرت خدیجه اول بانوی اسلام

حضرت خدیجه کبری سلام الله علیها یکی از چهار زن نمونه عالم هستی هستند که خداوند متعال اراده کرده است در کنار دریای عظمت رسول خدا صلی الله علیه و آله و سلم همسنگ ایشان باشند،  بله حضرت خدیجه سلام الله علیها نمایان گر وجهی دیگر از اعجاز الهی در خلقت یک زن کامل در مقابل یک مرد کامل بودند.

 

پ, 03/17/1397 - 22:47

بزرگتر بودن حضرت خدیجه از رسول خدا صحت ندارد/ در مصادر شیعه، ایشان ازدواج قبلی نداشتند

استاد سید طه موسوی

یکی از نکاتی که باید به آن توجه کنیم که تاریخ هم در این مساله ابهام دارد و برای جامعه هم به خوبی مشخص نشده است و افکار عمومی هم در آن مساله تصور غلطی دارند این است که سن حضرت خدیجه سلام الله علیها در زمان ازدواج از پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و سلم بیشتر بوده است در حالی که این مطلب هیچ دلیل و سندی ندارد و ایشان بزرگتر از پیامبر صلی الله علیه و آله و سلم نبوده اند.

 

ش, 09/20/1395 - 13:38

با همه دشواری هایی که در زندگی پیامبر پیش آمد تغییری در رفتار نیکوی حضرت خدیجه ایجاد نشد

استاد احمد محمدی مجد

جمله ای داریم از فاطمه زهرا سلام الله علیها که شاید برگرفته از همین رفتار مادرشان باشد فاطمه زهرا سلام الله علیها خطاب به امیرالمومنین علیه السلام می فرماید: «إن کنت فی خیر کنت معک و ان کنت فی شر کنت معک» علی جان اگر بر روی دوش پیغمبر باشی در کنارت هستم و حتی اگر خانه نشین هم شدی باز هم در کنارت هستم.

 

پ, 03/27/1395 - 01:10

حضرت خدیجه اولین کسی است که ولایت امیرالمومنین را پذیرفت

استاد مجتبی مسعودی

حضرت خدیجه سلام الله علیها به همراه امیرالمومنین علیه السلام به دنبال پیغمبر صلی الله علیه و آله و سلم در حالی که گریان بودند به راه افتادند و در دامنه کوه ها ایشان را پیدا کردند؛ جبرئیل محضر پیغمبر صلی الله علیه و آله و سلم آمد و عرض کرد: «خدیجه را دریاب که از گریه او فرشتگان هم به گریه در آمدند.»

 

چ, 03/26/1395 - 23:48

همان تعبیری که در مورد تصدیق رسول خدا توسط حضرت خدیجه آمده در مورد تصدیق ولایت حضرت امیرالمومنین هم وارد شده است

سید محمد مهدی موسوی حجازی

مقام و منزلت حضرت خدیجه سلام الله علیها باعث شد که پیغمبر صلی الله علیه و آله و سلم صحنه ورود آن بانو به صحرای محشر را چنین توصیف کند که هفتاد هزار فرشته در حالی که پرچم هایی منقش به جمله الله اکبر در دست دارند در محشر به استقبال حضرت خدیجه سلام الله علیها می شتابند.

 

چ, 03/26/1395 - 22:18

زمانی که نام حضرت خدیجه مطرح می شود انسان به یاد وقف در راه خدا می افتد

استاد علی نعمتی تبریزی

تفاوت حضرت خدیجه سلام الله علیها و سایر اطرافیان پیامبر صلی الله علیه و آله و سلم شاید در این مطلب باشد که حضرت خدیجه خودشان را برای آن حضرت می خواستند و هویت خودشان را در کنار پیامبر می جستند.

 

چ, 03/26/1395 - 19:37

جایگاه حضرت خدیجه آن قدر عظمت دارد که خدایی که در قرآنش بر پیامبران سلام می فرستد توسط جبرئیل به ایشان ابلاغ سلام می کند

استاد غلامرضا مغیسه

به سبب این که ایشان مال کثیرشان را در راه اسلام دادند، خداوند هم در مقابلش کوثر را به ایشان دادند و مادر حضرت زهرا سلام الله علیها شدند.

 

چ, 03/26/1395 - 18:44

اهل بیت در بعضی از دعاهایشان به شرافت حضرت خدیجه مباهات می کنند

استاد ابوالقاسم مقیمی حاجی

آیه هشت سوره ضحی «فوجدک عائلا فاغنی» در رابطه با بی نیاز شدن پیامبر صلی الله علیه و آله و سلم به سبب اموالی بود که از حضرت خدیجه سلام الله علیها به ایشان رسید و حضرت این اموال را در راه اسلام هزینه کردند.

 

اشتراک در RSS - حضرت خدیجه سلام الله علیها