ترنّم دل نواز هستی

خلاصه آنکه قصور و نارسائی علوم متداول از درک این حقائق برتر، نباید اساس آن را که در اختیار توانمندان این عرصه است، متزلزل نماید و به انکار این حقیقت مسلم کشیده شود.

 

استاد مصطفی احدی نسب از اساتید حوزه علمیه قم با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید در موضوع: «ترنّم دل نواز هستی» به گفتگو پرداخت.

 

س, 09/25/1399 - 20:39

نگاهی نو به حرکت جوهری ملاصدرا

در حوزه اجتماعی افول و بروز تمدن ها بر اساس حرکت جوهری کاملا توجیه پذیر است. امت ها می توانند با استفاده درست و به موقع از خرد جمعی، تمدن های مفید و تاثیرگذار، ایجاد کنند و یا تمدنی مخرب، طغیان گر و رو به انحطاط پدید آورند.

 

استاد مصطفی احدی نسب از اساتید حوزه علمیه قم در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید به موضوع «حرکت جوهری» پرداخت.

 

د, 09/03/1399 - 11:00

شیوه ای نوین در تفسیر قرآن

در این روش تفسیری، کلید تازه ای برای فهم روایات و رابطه آن با قرآن کریم، به دست مفسر داده می شود تا روایات صحیح را از روایات غیر صحیح، باز شناسی نماید.

 

به مناسبت روز بزرگداشت علامه سید محمد حسین طباطبایی رضوان الله علیه، استاد مصطفی احدی نسب از اساتید حوزه علمیه قم با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید در موضوع «شیوه ای نوین در تفسیر قرآن کریم» به گفتگو پرداخت.

 

ي, 08/25/1399 - 10:40

سخنان امام باقر (ع) در تبیین مکتب اهل بیت (ع)

امام باقر علیه السلام سعی بر تهییج علمای درباری را داشتند تا دست از حکام جور بردارند و سعی می کردند تا مردم را به اهل بیت علیهم السلام گرایش دهند، اهل بیتی که در حقیقت باب علم و حکمت نبی صلی الله علیه و آله و سلم بوده اند.

 

به مناسبت شهادت امام باقر علیه السلام، استاد مصطفی احدی نسب از اساتید حوزه علمیه قم با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید در زمینه «دکترین امام باقر علیه السلام» به گفتگو پرداخت.

 

د, 05/06/1399 - 22:08

امام رضا امان همه مردم اعم از کافر و مسلم و دستگیر آنها هستند

استاد مصطفی احدی نسب

«آنها به اشتباه خودشان اعتراف کردند و گفتند ما توبه می کنیم و بر می گردیم امام رضا علیه السلام هم توبه آنها را پذیرفتند و از خادم آنها سوال کردند که آنها چند بار آمدند خادم آن حضرت گفت: شصت بار حضرت فرمودند: شما هم شصت بار به دیدن آنها روید و از دل آنها در آورید.» شیعه بودن شرایطی دارد که باید رعایت شود که امام رضا علیه السلام گاهی تذکر می دادند که صرفا ادعای زبانی نباشد بلکه با اعتقاد درست و انجام دادن اعمال باشد.

 

اشتراک در RSS - استاد مصطفی احدی نسب