انقلاب اسلامی ایران یک انقلاب فرهنگی و تمدّنی است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، استاد حمید پارسانیا، امروز در همایش ملی بیانیه گام دوم انقلاب و تمدن نوین اسلامی که در سالن همایش های غدیر دفتر تبلیغات اسلامی حوزه در قم برگزار شد با اشاره به موضوع«چالشها و ظرفیت های حوزه در تحقق بیانیه گام دوم انقلاب» گفت: از دیدگاه مقام معظم رهبری، انقلاب اسلامی ایران یک انقلاب فرهنگی و تمدّنی است چراکه انقلاب یک نقطۀ عطفی را در تاریخ معاصر بشری ایجاد کرده است.

 

ش, 11/26/1398 - 17:58

باید خدا را برای نعمت عظیم انقلاب شاکر باشیم

خدا امام را غریق رحمت بفرماید و امیدواریم هرکسی که خدماتی در نظام اسلامی انجام داد خدا قبول کند و کسی که کم کاری و بیکاری کرد خدا او را متنبه و هدایت کند، به لطف الهی همه چیز در کشور داریم و باید خدا را برای نعمت عظیم انقلاب شاکر باشیم و بدانیم که چنین وحدتی که دیروز مشاهده کردیم جز به عنایت الهی مقدور نیست.

 

ش, 11/26/1398 - 17:52

انقلاب امام خمینی همان انقلاب فاطمی است

دوستداران انقلاب فاطمی همان دوستداران انقلاب خمینی اند و دشمنان آن دو انقلاب هم یکی است.

 

استاد حسین فلاح مبارکه در مصاحبه با پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، انقلاب اسلامی را انقلاب پابرهنگان و دلسوختگان جهان دانست و با توجه به تقارن ایام دهه فجر و پیروزی انقلاب اسلامی امام خمینی رحمة الله علیه با ایام فاطمیه، به بیان ویژگی های انقلاب فاطمی و انقلاب امام خمینی رحمة الله علیه پرداخت. در این راستا به اولین ویژگی هر دو انقلاب اشاره کرد و افزود: نقش سازنده و پیش برنده هر دو انقلاب برای رسیدن به هدف عالی و اصلی «تکامل بشریت و اصل انسانیت» است.

اشتراک در RSS - انقلاب اسلامی ایران