استاد فلاح مبارکه:

انقلاب امام خمینی همان انقلاب فاطمی است

دوستداران انقلاب فاطمی همان دوستداران انقلاب خمینی اند و دشمنان آن دو انقلاب هم یکی است.

 

استاد حسین فلاح مبارکه در مصاحبه با پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، انقلاب اسلامی را انقلاب پابرهنگان و دلسوختگان جهان دانست و با توجه به تقارن ایام دهه فجر و پیروزی انقلاب اسلامی امام خمینی رحمة الله علیه با ایام فاطمیه، به بیان ویژگی های انقلاب فاطمی و انقلاب امام خمینی رحمة الله علیه پرداخت. در این راستا به اولین ویژگی هر دو انقلاب اشاره کرد و افزود: نقش سازنده و پیش برنده هر دو انقلاب برای رسیدن به هدف عالی و اصلی «تکامل بشریت و اصل انسانیت» است.

 

این استاد حوزه علمیه قم هر دو انقلاب را برای رسیدن به این اهداف شریک دانست و انقلاب اسلامی خمینی کبیر رحمة الله علیه را ثمره حزن و اندوه فاطمی برشمرد که قرون متوالی ادامه یافته بود و همچنان ادامه دارد. وی انقلاب فاطمی را الگوی انقلاب امام خمینی رحمة الله علیه خواند و در جهت تکمیل، به این حدیث مهدوی معروف اشاره داشت: «فی ابنة رسول الله _ صلی الله علیه و آله _ لی اسوة».

 

وی با توجه به این روایت بیان داشت: راه و رسم فاطمه زهرا سلام الله علیها از جهت فردی، خانوادگی و اجتماعی الگو است و امام خمینی در جهت بندگی خدا و عبادت محض الهی به الگوگیری از مکتب فاطمی پرداختند لذا هر دو انقلاب در مسیر رشد و تعالی بشر برای رسیدن به هدف اصلی خلقت _ که همان تعالی و تکامل است_ گام نهادند.

 

استاد فلاح در ادامه بیان هم سویی انقلاب فاطمی و  امام خمینی، به هم سویی در روش ها هم پرداخت و بیان داشت: امام خمینی رحمة الله علیه با وجود مسئولیت بزرگ امامت و رهبری انقلاب حتی از مستحبات و ترک مکروهات نیز غفلت نمی ورزیدند. این مطلب نشان دهنده گام نهادن در مسیر رفتار فاطمه زهرا سلام الله علیها است و این گونه بود که امام خمینی رحمة الله علیه به عبد صالح خداوند تبدیل شدند.

 

استاد فلاح مبارکه خروجیِ انقلاب فاطمی را «دفاع از ولایت» عنوان کرد و بیان داشت: تلاش بنیانگذار انقلاب  و سربازان آن هم در راه دفاع از ولایت بوده است.

 

استاد فلاح مبارکه به اهداف خاصه حضرت زهرا سلام الله علیها پرداخت که امام خمینی رحمة الله علیه برای پیاده کردن آن در جامعه در تلاش بوده اند و در این راستا به «ایجاد حکومتِ الله بر کره زمین» و همین طور «قدرت و نفوذ معنوی رهبر» اشاره داشت.

 

وی افزود: «وحدت و همبستگی امت» از دیگر موارد است که می توان به آن اشاره داشت؛ آیه «و اعتصموا بحبل الله جمیعا و لا تفرقوا» در انقلاب به رهبری امام جلوه گر شده است. «استفاده از مبلغان دینی و مفسران قرآنی» از دیگر ویژگی ها بوده است که این مطلب را در تفسیر آیات قرآن توسط صدیقه طاهره سلام الله علیها در فرصت کوتاه عمر شریفشان می بینیم.

 

این استاد حوزه علمیه قم بیان داشت: «شهادت طلبی» از دیگر موارد است که امام امت به تبعیت از بانوی دو عالم، آن را از آرمان های اصلی انقلاب اسلامی قرار دادند و ملت را در مقابله با نظام طاغوت جهانی به «احدی الحسنیین» بشارت دادند. «میانه روی» و از امت وسط بودن، ششمین مورد بوده است.

 

استاد فلاح مبارکه بر طبق آیات 152 از سوره انعام و 8 از سوره مائده «عدالت طلبی» را به عنوان مورد هفتم بر شمرد. در بیانات امام خمینی رحمة الله علیه مشاهده می شود که ایشان با خوی اشرافی گری مخالف بودند و هم اکنون نیز محرومان جهان هستند که طرفداران واقعی مکتب خمینی کبیر را تشکیل می دهند و حمایت از مستضعفان و محرومان جهان از روش های امام خمینی رحمة الله علیه در تاریخ مبارزاتی ایشان بوده است.

 

این استاد حوزه علمیه قم «تعلیم و تزکیه» را به عنوان آخرین مورد برشمرد و در این مورد به این آیه از قرآن اشاره کرد: «اکثرهم لا یعقلون» و افزود: استکبار از جهل مردم استفاده می کند و تعلیم و تزکیه است که می تواند در مقابله با استکبار و طاغوت زمان نقش اساسی را در این رابطه ایفا کند.

 

استاد فلاح مبارکه در انتهای مصاحبه به نقش برجسته و بی بدیل خانم صدیقه طاهره سلام الله علیها به عنوان شخصیت برجسته سیاسی و فرهنگی اشاره کرد که به مقابله با حکّام باطل زمانشان پرداختند و خاطرنشان کرد: علما و خواص فاطمی امروز نیز چنین وظیفه ای دارند و در توضیح این مطلب به این روایت علوی توجه کنید: «الا و لا یحمل هذا العلم الا اهل البصر و الصبر» بر اساس این روایت خواص نظام اسلامی موظف هستند که در جهت روشنگری و بصیرت افزایی مردم و در جهت شناساندن نظام طاغوت جهانی اقدام کنند و مردم زمانشان را بیدار سازند./270/260/22/

 

 

س, 11/22/1398 - 17:26