یوم الله سوم خرداد، بارزترین امداد غیبی معاصر و نصرت الهی است

شروع حصر خونین شهر، در چهارم آبان 1359 روی داده است که حدود 19 ماه اسارت این شهر در دست دشمن، به طول انجامید و سرانجام آزاد سازی، در سوم خرداد 1361، طیّ عملیاتی تحت عنوان «الی بیت المقدس» تحقق یافته است.

 

 

به مناسبت سوم خرداد، سالروز فتح خرمشهر و پیروزی عیات «الی بیت المقدس»، استاد فلاح مبارکه، از اساتید سطوح عالی حوزه علمیه قم، با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، به گفتگو پرداخت.

 

وی خاطرنشان کرد: یوم الله سوم خرداد، بارزترین امداد غیبی معاصر و نصرت الهی است.

ش, 03/03/1399 - 12:47

تجلی حقیقی صفت شجاعت در وجود امام حسن مجتبی (ع)

گاهی اوقات این شبهه در مورد ایشان پیش می آید که امام حسن مجتبی علیه السلام شجاعت نداشتند فلذا تهمت هایی به ایشان می زدند که ایشان جبان و ترسو بودند؛ در رد این سخنان مطالبی را بیان می کنم؛ امام مجتبی علیه السلام در کتاب تحف العقول صفحه 226 می فرمایند: «الشجاعة موافقة الأقران و صبر عند الطغیان» شجاعت یعنی پاگذاری در میادین نبرد و دلیری هنگام پیشامدهای ناگوار پس شجاعت را به دو گونه معنا می کنند و دو شاخه برای شجاعت قائل می شوند، اول پایداری در میادین نبرد و دومین دلیری هنگام پیشامدهای ناگوار، از این کلام بر می آید که شجاعت امام حسن مجتبی علیه السلام کمتر از ائمه دیگر نبوده است.

پ, 02/18/1399 - 13:05

نگاهی به زیارت امام حسین در سوم شعبان

اللَّهُمَّ إِنِّی أَسْأَلُکَ بِحَقِّ الْمَوْلُودِ فِی هَذَا الْیَوْمِ الْمَوْعُودِ بِشَهَادَتِهِ قَبْلَ اسْتِهْلاَلِهِ وَ وِلاَدَتِهِ‌» اى خدا از تو درخواست مى‌کنم به حق مولود در این روز که پیش از آن ‌که متولد شود به شهادتش وعده داده شده است «بَکَتْهُ السَّمَاءُ وَ مَنْ فِیهَا وَ الْأَرْضُ وَ مَنْ عَلَیْهَا وَ لَمَّا یَطَأْ لاَبَتَیْهَا»و هنوز قدم به سنگلاخ دنیا نگذارده، آسمان و زمین و هر چه در اوست به مظلومیتش گریست.

 

د, 01/11/1399 - 16:31

وظیفه خطیر روحانیت پس از انقلاب اسلامی

بی طرف بودن روحانیت در مسائل چالشی اساسی موجب نمی شود که دشمن روحانیت و دشمن دین هم بی طرف و ساکت بماند «من نام لم ینام عنه».

 

استاد حسین فلاح مبارکه در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید گفت: لازم است چند نکته در مورد وظیفه روحانیت محترم و طلاب عزیز و بزرگوار در رابطه با حفظ اسلام و انقلاب بیان کنم (در مورد این نظامی که حاصل سال ها تلاش و زحمات ایثارگری، ایثارگران است تا به این جا رسیده است).

 

چ, 11/23/1398 - 14:26

انقلاب امام خمینی همان انقلاب فاطمی است

دوستداران انقلاب فاطمی همان دوستداران انقلاب خمینی اند و دشمنان آن دو انقلاب هم یکی است.

 

استاد حسین فلاح مبارکه در مصاحبه با پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، انقلاب اسلامی را انقلاب پابرهنگان و دلسوختگان جهان دانست و با توجه به تقارن ایام دهه فجر و پیروزی انقلاب اسلامی امام خمینی رحمة الله علیه با ایام فاطمیه، به بیان ویژگی های انقلاب فاطمی و انقلاب امام خمینی رحمة الله علیه پرداخت. در این راستا به اولین ویژگی هر دو انقلاب اشاره کرد و افزود: نقش سازنده و پیش برنده هر دو انقلاب برای رسیدن به هدف عالی و اصلی «تکامل بشریت و اصل انسانیت» است.

س, 11/22/1398 - 17:26

حضرت زهرا و تأکید بر انتخاب الهی خلیفه بعد از رسول اکرم

فاطمه سلام الله علیها مانند یک رهبر مقتدر اجتماعی و سیاسی، وظایف و مسئولیت ها را بر حسب توانایی افراد و به تناسب استعدادها و موهبت های الهی که خدا نسبت به افراد و اشخاص داده است، تقسیم کردند.

 

چ, 11/09/1398 - 10:40

امام حسن نمونه اتم یک انسان شجاع بودند

گاهی وقت ها این شبهه پیش می آید که امام حسن مجتبی شجاعت نداشتند فلذا تهمت هایی به ایشان می زدند که ایشان جبان و ترسو بودند؛ در رد این سخنان مطالبی را بیان می کنم: امام مجتبی علیه السلام در کتاب تحف العقول صفحه 226 می فرمایند: «الشجاعة موافقة الأقران و صبر عند الطغیان» شجاعت یعنی پا گذاری در میادین نبرد و دلیری هنگام پیش آمدهای ناگوار پس شجاعت را به دو گونه معنا می کنند و دو شاخه برای شجاعت قائل می شوند، اول پایداری در میادین نبرد و دومین دلیری هنگام پیش آمدهای ناگوار، از این کلام بر می آید که شجاعت امام حسن مجتبی علیه السلام کمتر از ائمه دیگر نبوده است.

 

س, 05/30/1397 - 23:10

ذکر مختصری از فضایل امیر المومنین

استاد حسین فلاح مبارکه

اهل سنت حدود صد و پنجاه آیه را در مورد علی بن ابیطالب می دانند و شیعه تا 250 آیه را مربوط به ایشان می دانند یعنی فضایل ایشان تا به حدی است که حتی اهل سنت هم بیان می کنند که صد و پنجاه آیه در وصف ایشان بیان شده است.

 

ج, 01/10/1397 - 08:23

حضرت زهرا نهایت کمال یک زن و اوج عروج یک انسان هستند

استاد حسین فلاح مبارکه

یکی از کارهایی که حضرت زهرای مرضیه سلام الله علیها که در این مدت انجام می دادند دعوت شبانه بود، شب ها با علی علیه السلام و حسنین بر در خانه های مهاجران و انصار می رفتند و آنها را به یاد بیعتشان در عقبه و غدیر خم و همچنین دریای فضایل علی علیه السلام در واقعه بدر و احد و واقعه تبوک و همچنین داستان مباهله و حدیث ثقلین و سد ابواب را به آنها یادآوری می کردند ولی هیچ دری بر پاشنه اش نچرخید چون از شمشیر علی علیه السلام کینه ها داشتند و از بدر و احد خاطره شجاعت های امیرالمومنین علیه السلام و حقارت های خودشان را داشتند.

 

ي, 11/29/1396 - 21:54

شیوه های تبلیغی امر شده به پیامبر برای هدایت مردم

استاد حسین فلاح مبارکه

اصولا از جدال کردن در دین نهی شده است مگر در جایی که دیگر راهی نمانده باشد، مرحوم فیض کاشانی روایتی را از کتاب احتجاج نقل می کند که نزد امام صادق علیه السلام یاد شد که پیامبر و ائمه علیه السلام از جدال در دین نهی فرمودند، امام صادق علیه السلام فرمودند به صورت مطلق نهی نشده است بلکه امر شده است که جدال به طریقی انجام شود که نیکوتر شود و سپس فرمودند: آیا به سخن خدا نمی نگرید که فرمود: «و لا تجادلوا اهل الکتاب الا بالتی هی احسن» و می فرماید: «ادع الی سبیل ربک بالحکمة و الموعظة الحسنه و جادلهم بالتی هی احسن» به جدال احسن از جانب خدا امر شده است و از غیر آن نهی شده ا

اشتراک در RSS - استاد حسین فلاح مبارکه