کوبیدن بر طبل تکفیر اهل سنت؛ خدمت به دین یا دشمنان؟

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، استاد نجم الدین طبسی عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم درباره اظهارات سید کمال حیدری مبنی بر اینکه «علمای شیعه اهل سنت را دارای کفر باطنی می دانند»، گفت: در این موقعیتی که جهان اسلام از شیعیان و اهل سنت مورد تهاجم دشمن مشترک قرار گرفته طرح برخی مسائل کار درستی نیست.

 

س, 08/27/1399 - 21:32

پاسخ مستدل به شبهه ای تاریخی

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، استاد نجم الدین طبسی از پژوهشگران برجسته تاریخ اسلام و از اعضای جامعه مدرسین حوزه علمیه قم به گفت‌وگوی تفصیلی در خصوص نحوه به شهادت رسیدن حضرت زهرا سلام الله علیها نشسته است که نتیجه تحقیقات و دیدگاه های این عالم فرهیخته را درباره این ادعاها و پیامدهای فرامتن آن را با هم می خوانیم.

 

پ, 08/22/1399 - 12:12

دلایل عظمت شب نیمه شعبان در نزد ائمه معصومین

در این شب گناهان گذشته انسان آمرزیده می شود و اگر کسی درخواست حاجتی کند، حاجتش برآورده می شود، و حتی اگر درخواستی از خداوند نداشته باشد، خداوند عزّوجل به او عنایت می کند.

 

به مناسبت نیمه شعبان و ولادت پر نور موعود ادیان عالم، استاد نجم الدین مروجی طبسی در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، به بیان فضایل این ایام پرداخت.

 

چ, 01/20/1399 - 18:20

خداوند عزوجل گاهی بشر را در امتحان می‌اندازد که خود انسان بفهمد کجا قرار دارد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، استاد نجم‌الدین طبسی، استاد خارج حوزه علمیه قم که از کارشناسان حوزه مهدویت به شمار می‌رود، با اشاره به اینکه علائم ظهور به ۲ دسته تقسیم می‌شود، درباره شیوع ویروس کرونا و علائم آخرالزمان توضیحاتی را مطرح کرد که در ادامه می‌خوانید:

 

علائم غیرحتمی ممکن است اتفاق نیفتد

آیا تطبیقی بین حوادث کنونی مانند شیوع ویروس کرونا با مسائل آخرالزمانی وجود دارد؟

د, 12/26/1398 - 08:31

تأسیس حوزه علمیه قم توسط مرحوم حاج شیخ عبد الکریم حائری از عنایات خاص الهی بود

استاد نجم الدین طبسی

حتی در این فیضیه دراویش زندگی می کردند، روزی حاج شیخ وارد فیضیه می شود و عصای خودش را به زمین می کوبد و می فرماید به حول و قوه خدا اینجا را آباد می کنم و با یک اراده پولادین پای حرفش می ایستد.

 

اشتراک در RSS - استاد نجم الدین طبسی