نگاهی به سابقه علمی و عملی آیت الله یزدی از زمان شروع نهضت امام خمینی (ره)

آیت الله یزدی در آن شرایط سخت، با شجاعت رو به آنها با بلندگو فریاد کشید: «ای دژخیمان وابسته به اجانب....» در آن شرایط، چنین با دشمن حرف زدن، کسانی مانند آیت الله یزدی را می طلبید که با شجاعت و اینچنین فریاد بکشند. با نیروهای رژیم پهلوی با این لحن تند صحبت کرد.

 

به مناسبت ارتحال آیت الله محمد یزدی رضوان الله علیه، استاد سید علی حسینی آملی با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید به گفتگو درباره این شخصیت گرانقدر پرداخت.

 

ج, 09/21/1399 - 11:30

مسأله فرهنگ عمومی جامعه

گام اول تصحیح جامعه به تصحیح اصول و اعتقادات جامعه است. مردم بدانند که امتثال امر ولی فقیه برخاسته از اعتقادات ولایت، نبوت، وحی و الله است. ولی فقیه آن کسی است که امام صادق علیه السلام درباره اش می فرماید: «الرادّ علیه کالرادّ علینا» هر کس حرف ولی فقیه را رد کند، ما را رد کرده است و هر کس که ما را رد کرد، پیغمبر و خدای تعالی را رد کرده است. اطاعت امر ولی فقیه در جامعه مبنای توحیدی دارد؛ این، طرح کلی بنیان های فکری و فرهنگی جامعه است.

 

چ, 08/21/1399 - 11:26

ماه رجب، ماه ریزش رحمت خاص الهی است

کسانی که در بهار ماه رجب بذرپاشی در مزرعه جانشان از طریق ولایت اهل بیت علیهم السلام  که «باب الله» هستند، انجام داده اند وقتی به ماه رمضان می رسند، موفق اند، زیرا برای لیلة القدر باید از ماه رجب مواظبت شود.

 

اشتراک در RSS - استاد سید علی حسینی آملی