آیت الله العظمی نوری همدانی:

اظهار نگرانی نسبت به وضعیت فضای مجازی

حضرت آیت الله نوری همدانی در دیدار رییس سازمان تبلیغات اسلامی موضوع تبلیغ را در شرایط موجود مهمترین وظیفه دانست و گفت: امروز تبلیغات در عرصه های مختلف و جنبه های متفاوت با رقابت سنگین در دنیا انجام می شود و باید توجه داشت كه این تبلیغات اثرگذار است.

این مرجع تقلید خواستار فراهم كردن بستر مناسبی برای هجرت طلاب به شهرها و روستاها و استقرار در آنجا شد و اظهار داشت: وقتی بعضی از طلاب تا حدی كه بتوانند احتیاجات مردم را برطرف كنند و از حیث علمی و تهذیب و اخلاق به مراحلی دست پیدا كردن و بنای اجتهادهم ندارند باید برایشان موقعیتی فراهم كرد تا به شهرها و روستاها بروند و احتیاجاتی كه مربوط به روحانیت است برطرف نمایند و سیره بزرگان ما را ادامه دهند و در كنار مردم و بامردم باشند.

وی حملات دشمن در شبكه های ماهواره ای و سایت ها و فضای مجازی را شدید دانست و تأکید کرد: انواع شبهه و دروغ و تهمت را بیان می كنند و منتشر می کنند و چون نظارتی هم نیست به راحتی می توانند موفق شوند بر این اساس سازمان تبلیغات و دستگاهای فرهنگی باید هر چه سریع تر با استفاده از نخبگان و افراد متخصص شبهات را رصد و با استدلال پاسخ دهند.

حضرت آیت الله نوری همدانی نظارت بر هیأت ها را از وظاف دیگر این سازمان برشمرد و افزود: باید هیأت ها با شكل منسجم و بیان حقایق تاریخ و بهرمندی از مقاتل معتبر فعالیت كنند.

وی عملكرد سازمان تبلیغات را مثبت ارزیابی كرده و خواستار حل مشكلات تبلیغی و فرهنگی شدند.

گفتنی است، در ابتدای این دیدار حجت الاسلام والمسلمین قمی گزارشی از روند فعالیت های سازمان تبلیغات اسلامی ارائه داد.

س, 10/23/1399 - 16:41