شروط امام رضا(ع) برای همکاری با سلطان جائر

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، استاد محمد سروش‌محلاتی، استاد دروس سطح عالی حوزه علمیه، با موضوع «امام رضا(ع) و ولایت جائر» در فضای مجازی به صورت زنده به ایراد سخن پرداخت که در ادامه متن آن را می‌خوانید؛

 

ي, 07/27/1399 - 19:04

تجلی علم الهی در سیره رضوی

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، استاد غلامحسن محرمی، با بیان اینکه ابعاد زندگی امام رضا (ع) از تمام جهات قابل بررسی و کنکاش است، می‌گوید: یکی از صفات بارز آن حضرت «عالم آل محمد (ص)» است که در روایت‌های بسیاری بر آن تأکید شده است. معصومین (ع) به خصوص امام کاظم (ع) و امام صادق (ع) در مورد امام رضا (ع) خصوصیات عامی را برشمرده‌اند که در آن بر علم و حکمت حضرت تأکید بسیار شده است.

ي, 07/27/1399 - 18:48

حضور امام رضا(ع) در ایران ملجا و پناهگاهی را برای جهان اسلام ایجاد کرد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره اساتید، استاد غلامرضا بهروزی لک با بیان اینکه معارف عالی و ارزشمند در زمینه امامت در عیون اخبارالرضا و منابع روایی ما مطرح شده است، گفت: از مهمترین این احادیث، حدیث سلسله الذهب و حدیث عبد العزیز بن مسلم است و کتاب عیون الرضا در این زمینه حائز اهمیت است.

 

ش, 07/26/1399 - 17:33

امام رضا دین را از نابودی و اسلام را از انحراف نجات دادند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، استاد سید احمد علم الهدی، نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی امروز در جمع عزاداران رضوی در بارگاه مطهر ثامن الحجج(ع) با شهادت نامه خوانی امام رضا(ع)، گفت: رسول اکرم(ص) فرمودند:«بضعه من در خطه خراسان دفن می شود».

 

ش, 07/26/1399 - 17:26

مسیر فکری و فقهی دوره امام رضا(ع) با مناظرات اصلاح شد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، سیدعلی سیدقاسم، هماهنگ‌کننده مرکز گفت‌و‌گوی ادیان لبنان و عضو آکادمی بین‌المللی گفت‌و‌گوی اسلام و مسیحیت «المریمیه» در شهر بعلبک، واقع در استان البقاع لبنان، به مناسبت شهادت حضرت علی بن موسی‌الرضا(ع) در گفت‌وگویی اختصاصی با خبرنگار ایکنا، درباره شرایط سیاسی و فکری عصر حیات امام رضا(ع) سخن گفت.

 

ش, 07/26/1399 - 17:23

آثار و اهداف دوری از اشرافی‌گری و زراندوزی در سیره اقتصادی امام رضا(ع)

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، استاد حسین مصطفوی‌زاده، درباره سیره اقتصادی امام رضا(ع) اظهار کرد: با توجه به شخصیتی که حضرت امام رضا(ع) داشتند و دورانی که در آن زندگی می‌کردند نکات بسیار زیادی را می‌توان درباره سیره ایشان بیان و درس‌هایی بسیاری را برای دوره معاصر استخراج کرد. یکی از مسائلی که در آن زمان به شدت خود را نشان می‌دهد طمع دشمن برای ضایع کردن جایگاه امام معصوم(ع) در نظر شیعیان است.

 

ش, 07/26/1399 - 17:21

امامی قریب با سیره‌ای غریب

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، استاد سیدعلی سجادی‌زاده، به تشریح دو سیره امام رضا(ع) پرداخت که اگر در جامعه معاصر از آن پیروی شود، بخش قابل توجهی از مشکلات مرتفع خواهد شد و گفت: ائمه معصومین(ع) از جمله امام رضا(ع) در ابعاد مختلف الگو هستند و اگر کسی به این الگوها توجه کند، زندگی‌ای توأم با خوشبختی و همراه با رضایت خواهد داشت.

ش, 07/26/1399 - 17:16

بعد سیاسی زندگی حضرت رضا علیه السلام

این نماز، همان نمازی است که دستگاه طاغوت زمان را به لرزه در می آورد؛ اما امروزه در کشورهایی همچون عربستان، با نمازهای جماعتی روبرو هستیم که اگر چه مساجدشان حتی تا هفتاد بلندگو هم دارند، اما به علت وابستگی شان به طاغوتیان، گزندی به استکبار جهانی نمی زنند.

 

به مناسبت سالگرد شهادت ابالحسن علیّ بن موسی الرضا علیه السلام، استاد منصور شنّان نصّاری از اساتید حوزه علمیه قم با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید در موضوع «بعد سیاسی زندگی حضرت رضا علیه السلام» به گفتگو پرداخت.

 

اشتراک در RSS - سیره امام رضا علیه السلام