وظیفه شیعیان در عمل به سفارشات امیرالمومنین

ما در روز قیامت نسبت به این که کلمات علی علیه السلام به ما رسید و ما آنها را نفهمیدیم و تبلیغ نکردیم نمی توانیم پاسخگو باشیم ما کلام حضرت را به مردم نرساندیم اینها مسئولیت هایی است که بر عهده ما است شناخت شخصیت امیرالمومنین علیه السلام شناخت اندیشه و تفکر علی علیه السلام و شناخت راه علی بن ابیطالب علیه السلام و راه های عمل کردن به آنها را باید استخراج کنیم و به جامعه تحویل دهیم.

 

ج, 03/18/1397 - 14:46

حفظ وحدت به معنای کتمان حقیقت ماجرای شهادت حضرت زهرا نیست

استاد سید طه موسوی

این اصل مسلمی است که از طریق فریقین مطرح شده است و کتب زیادی از کتاب های اهل تسنن و تاریخ نویسان شیعی به این حقیقت تلخ تاریخ یعنی شهادت حضرت زهرا سلام الله علیها بر اثر آزار و اذیت اذعان کرده اند. آن چه که مسلم است و تاریخ به ما نشان می دهد و قابل کتمان نیست آزار و اذیتی است که بعد از رحلت پیامبر گرامی اسلام صلی الله علیه و آله و سلم متوجه اهل بیت عصمت و طهارت علیهم السلام شد از جمله این موارد می توان به غصب فدک و غصب ولایت اهل بیت عصمت و طهارت علیهم السلام یعنی ولایت علی بن ابیطالب علیه السلام اشاره کرد.

 

د, 11/30/1396 - 21:38

در درخشان و نگین انگشتری عالم وجود مبارک حضرت فاطمه معصومه هستند

استاد سید طه موسوی

یکی از برهه های بسیار تاثیر گذار زندگی حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها سفر ایشان از مدینه به سمت طوس بود که در میانه راه و از شهر ساوه به حمایت محبین اهل بیت علیهم السلام به قم آمدند و هفده روز را در قم سپری کردند و محل رجوع مردم بودند و در این رجوع به بسیاری از سوالات فقهی و تفسیری مردان و زنان شیعه و محب اهل بیت علیهم السلام پاسخ دادند که این مساله هم نشان دهنده فاضله و عاقله بودن حضرت معصومه سلام الله علیها است.

 

ج, 10/08/1396 - 20:29

تنها رمز پیروزی مسلمین بر علیه دشمنانشان وحدت است

پیامبر گرامی اسلام صلی الله علیه و آله و سلم به دنیا آمدند تا مشعل فروزانی برای هدایت انسان در سراسر عالم باشند، وجود مقدس ایشان با آوردن اسلام عزیز و پیام های قرآن و علوم وحیانی از ناحیه پروردگار عالم بزرگترین پرچمدار وحدت در میان امت ها و در میان انسان های روی زمین من الاولین الی الآخرین می باشند.

 

پ, 09/16/1396 - 10:46

اربعین سند محکمی در حقانیت امام حسین و زمینه ظهور حضرت ولی عصر خواهد بود

قیام سیدالشهداء علیه السلام اولین اقدام عملی در راه زمینه سازی برای قیام حضرت حجت علیه السلام بوده است بنابراین اهتمام مومنین عالم به زیارت امام حسین علیه السلام در روز اربعین هم می تواند در جهت همین هدف باشد.

 

چ, 08/10/1396 - 08:51

مهم ترین عامل حیات اسلام ناب و حقیقی احیای سنت حسنه عزاداری بر سید الشهداء است

استاد سید طه موسوی

در واقع بعد از شهادت امام حسین علیه السلام عظمت مصیبت و قیام و حرکت و کمال ایشان در وسعت تاریخ باقی ماند و عامل اصلی بیداری اسلامی و حفظ اسلام ناب شد، امام حسین علیه السلام مبارزه با ظلم و حاکمان ظالم و مبارزه با استکبار و درس مقاومت به جامعه اسلامی را به دیگران دادند و این مهم ترین عامل حفظ و صیانت از اسلام ناب بود.

 

س, 07/04/1396 - 10:34

عید قربان نماد تقرب به پروردگار عالم و دوری جستن از همه حب های دنیایی مثل مال و اولاد است

استاد سید طه موسوی

حضرت ابراهیم علیه السلام شخصیتی هستند که اعلی المعارف را نسبت به پروردگار عالم دارند، آن حضرت نمونه بارزی برای تمام بشریت در معرفت پروردگار عالم هستند و چنین شخصیتی است که به تعبیر امیر المومنین علیه السلام حاضر است از همه دارایی ها و همه هستی خود که در دنیا به آن وابسته است، دست بکشد.

 

پ, 06/09/1396 - 21:41

امام صادق منادی پیوند ناگسستی قرآن و عترت هستند

استاد سید طه موسوی

امام صادق علیه السلام قصد داشتند جامعه را اصلاح کنند اما ابزار و ادوات این اصلاح وجود نداشت اما امروز که در جامعه ما این امکان وجود دارد وظیفه علما و دانشمندان و روحانیون و مراجع معظم ما این است که این جهاد علمی را در سنگر فرهنگی ادامه دهند و نگویند که امروزه این کارها سخت است چون هیچ سختی به اندازه سختی دوران امام صادق علیه السلام نبود و توهین هایی که به ایشان کردند به هیچ احدی نکردند.

 

چ, 04/28/1396 - 09:31

سیر و سلوک عرفانی امام خمینی نشان از برجستگی شخصیت روحانی ایشان است

حضرت امام خمینی در حالی که آن دو مامور در حال لرزیدن بودند دستان مبارکشان را بر روی پاهای آنها قرار می دهند و می فرمایند: «نترسید و نلرزید خداوند با ما است» این ایمان راسخ منجر به شجاعت عظیم امام شد و امام از همه چیز خودشان و حتی از فرزند عزیز خودشان آقا مصطفی گذشتند و برای پیروزی انقلاب ذره ای غصه نخوردند.

 

ش, 03/13/1396 - 15:40

یکی از مهم ترین اعیاد مسلمین جهان نیمه شعبان است

استاد سید طه موسوی

علما و خطبا باید اهتمام ویژه ای نسبت به شناخت امام عصر علیه السلام در این زمان داشته باشند و شناساندن امام زمان علیه السلام را به نیمه شعبان خلاصه نکنند.

 

اشتراک در RSS - استاد سید طه موسوی