آیت الله العظمی سیستانی:

درخواست همبستگی با ملت حادثه دیده لبنان

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، در بیانیه‌ای که دفتر آیت‌الله سیدعلی سیستانی آن را در پی انفجار مهیب بیروت صادر کرد، آمده است: مرجعیت عالی شیعیان در نجف اشرف اندوه و تأسف فراوان خود را در پی حادثه اندوه‌بار شهر بیروت ابراز می‌دارد؛ انفجار مهیبی که موجب کشته و مفقود شدن شمار زیادی از لبنانی‌ها و همچنین زخمی و آواره شدن دهها هزار نفر از اهالی بیروت شده و خسارت مادی جبران‌ناپذیری را در این شهر بر جای گذاشته است.

 
در ادامه این بیانیه آمده است: به ملت بزرگوار لبنان این مصیبت را خالصانه تسلیت می‌گوییم و از خداوند متعال مسئلت می‌کنیم که به این ملت قدرت، صبر و همبستگی برای گذر از این مصیبت بزرگ عطا کند.
 

 

در این بیانیه از همه مؤمنان بزرگوار و همه خیرخواهان جهان خواسته شده است که با ملت لبنان در این شرایط دشوار همبستگی داشته باشند و کمک‌های خود را برای کاهش اثرات این حادثه بزرگ از هر راهی که ممکن است به مردم لبنان ارسال کنند.
 

 

در پایان این بیانیه از خداوند متعال نیز مسئلت شده است که قربانیان این حادثه را شامل رحمت واسعه خود گرداند و به بازماندگان آنان صبر و به مجروحان این حادثه شفا و عافیت عطا کند.

پ, 05/16/1399 - 22:03