استاد اسماعیلی:

استاد رحیقی از رزمندگان دفاع مقدس، برادر شهید و استادی کم نظیر بود

به مناسبت ارتحال مرحوم استاد حسنعلی رحیقی از اساتید حوزه علمیه قم، استاد ذبیح الله اسماعیلی با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید به گفتگو پرداخت.
 
 
این استاد حوزه علمیه قم در ابتدای گفتگو خاطرنشان کرد: «انا لله و انا الیه راجعون»؛ چه خوش فرمود زیباترین نگین هستی که «إِذَا مَاتَ الْعَالِمُ ثُلِمَ فِي الْإِسْلَامِ ثُلْمَةٌ لَا يَسُدُّهَا شَيْءٌ إِلَى يَوْمِ الْقِيَامَةِ.»
 
 
وی افزود: مصیبت و ضایعه رحلت عبد مخلص حق تعالی، فیلسوف، عارف و متخلّق متأله، حضرت حجت الاسلام و المسلمین استاد حسنعلی رحیقی را محضر مرادش حضرت بقیه الله الاعظم سلام الله علیه و اساتید حوزه و دانشگاه و شاگردان معظم له، علی الخصوص خانواده محترم ایشان تسلیت عرض می‌ کنم. «رحمه الله تعالی علیه و تغمده بغفرانه و رضوانه و حشره مع اولیائه المعصومین علیهم السلام.»
 
 
استاد اسماعیلی در ادامه بیان کرد: ایشان از رزمندگان دفاع مقدس، برادر شهید و استادی کم نظیر و بحمل شایع، در علوم حوزوی، به ویژه علوم عقلی و عرفانی بودند که سال ها در گمنامی و انزوا زیستند و در حوزه علمیه قم تدریس فرمودند.
 
وی خاطرنشان کرد: مرحوم استاد رحیقی در سلوک معنوی عزمی راسخ داشت و در تحصیل معنویات از هر فرصتی استفاده ‌کرد و در این راه مورد عنایت ویژه الهی قرار گرفت و در تربیت نفوس مستعد و افشای برخی فرقه‌ های مدعی سلوک و عرفان سعی بلیغ داشت.
 
خداوند متعال ایشان را غریق رحمت و به بازماندگان و خانواده و شاگردان صبر جمیل و اجر جزیل عنایت فرماید.
 
 
والسلام علیه یوم ولد و یوم یموت و یوم یبعث حیّاً
/270/260/23/
پ, 04/24/1400 - 15:20