آیت الله العظمی جوادی آملی:

طلاب با استعداد نباید جذب مراکز غیر حوزوی شوند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، حضرت آیت الله العظمی جوادی آملی گفتند: طلاب خوش استعداد که می توانند علمای برجسته بشوند نباید جذب جاهای دیگر مثل قضاوت و امثال آن شوند، چون اینها آیندگان حوزه هستند و این امور هدر دادن طلاب و نهال فروشی است!

حجت الاسلام و المسلمین عبدالکریم فرحانی با حضور در بیت آیت الله العظمی جوادی آملی در دماوند با ایشان دیدار و گزارشی درباره همایش بین‌المللی یکصدمین سال باز تأسیس حوزه علمیه قم که قرار است برگزار شود، ارائه داد.

حضرت آیت الله جوادی آملی در این دیدار ضمن تقدیر از برگزار کنندگان این همایش ابراز داشتند: تاریخ حوزه را می توان به سه بخش تقسیم کرد، دوره اول حوزه همان دوره ممنوعیت منبر و لباس روحانیت بود. خروجی آن هم امثال مرحوم خوانساری و مرحوم اراکی و امام راحل بود و با اینکه آن زمان ضعیف ترین دوره حوزه بود، افراد و شخصیت ها و بزرگان زیادی از آن برخاستند.

ایشان افزودند: دوره دوم دوره زعامت آیت الله بروجردی بود که در آن دوره ایشان ابتکاراتی از قبیل فقه مقارن و طبقات الرجال و.. را به ارمغان آوردند.

ایشان با اشاره به دور سوم حوزه ابراز داشتند: دوره سوم حوزه، زمان انقلاب است که مدیران حوزه باید از این دوره محافظت کنند، درست است که حوزه برای نظام کارهای بزرگی مثل تدوین قانون اساسی را انجام داد که یک کار علمی و ارزشمند بود، اما نباید طلاب با استعداد جذب مراکز غیر حوزوی شوند، حوزه نباید نهال فروشی کند، طلاب خوش استعداد که می توانند علمای برجسته بشوند نباید جذب جاهای دیگر مثل قضاوت و امثال آن شوند، چون اینها آیندگان حوزه هستند و این امور هدر دادن طلاب و نهال فروشی است!

س, 06/15/1401 - 09:40