تقدیر آیت‌الله العظمی صافی گلپایگانی از مواضع حکیمانه و وحدت آفرین آیت‌الله العظمی سیستانی

حضرت آیت الله صافی در دیدار نماینده ویژه دبیر کلّ سازمان ملل متحد در امور عراقف ضمن تقدیر از مواضع حکیمانه حضرت آیت الله سیستانی گفتند: شما ملاحظه کردید که چطور حضرت آیت الله سیستانی همه را به اتّحاد و همبستگی دعوت کردند و ملّت عراق هم دور محور ایشان جمع شدند.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره‌ای اساتید به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر حضرت آیت الله صافی، نيكلاي ملادنوف نماينده ويژه دبير كلّ سازمان ملل متحد در امور عراق با حضور در بيت آيت الله العظمي صافي گلپايگاني با ايشان ديدار كرد.

 

در ابتداي اين ملاقات، آقاي ملادنوف با تشكر از معظم له بابت اجازه تشرّف به محضر ايشان، گزارشي از فعاليت ها و برنامه هاي خود در عراق ارائه نمود.

 

آيت الله العظمي صافي نيز با تشكر از وي، توصيه هاي مهمّي به ايشان ارائه فرمودند.

 

معظم له با اشاره به وجود انسجام قوي بين ملت ايران و عراق فرمودند: انسجام و اتحادي كه بين ملّت ايران و عراق وجود دارد، از ابتدا بوده؛ هنوز هم وجود دارد و در آينده هم خواهد بود. ما و مردم عراق با هم هستيم.

 

مرجع عاليقدر در بخشي از بيانات خود با اشاره به فتنه داعش بيان داشتند: فتنه اي كه به واسطه گروه داعش ايجاد شده است نه تنها براي عراق بلكه براي همه كشورهاي جهان و همه ملّت ها خطرناك است و در صورتي كه اين وضعيت ادامه پيدا كند، تمام دنيا گرفتار آن خواهند شد؛ لذا لازم است جهانيان در مقابل اين گروه خطرناك دور از شئون انسانيت، موضع محكمي بگيرند.

 

معظم له در پاسخ به آقاي ملادنوف درباره چگونگي ايجاد اتّحاد بين قبايل عراق افزودند: بين مردم و قبايل عراقي از ابتدا، اتحاد وجود داشته است؛ فقط داعش و حاميان و مسبّبان آنها سبب بروز اين وقايع شده كه با از بين رفتن اينها، وضعيت به قبل برخواهد گشت.

 

حضرت آیت الله صافي ضمن تقدير از مواضع حكيمانه حضرت آيت الله سيستاني فرمودند: شما ملاحظه كرديد كه چطور حضرت آيت الله سيستاني همه را به اتّحاد و همبستگي دعوت كردند و ملّت عراق هم دور محور ايشان جمع شدند. اصلاً اهتمام علما و روحانيت به حفظ اتّحاد و اجتناب از هر گونه اختلافي است كه موجب فساد گردد.

 

ايشان در ادامه با اشاره به تعاليم و دستورات اسلام فرمودند: ما خير تمام مردم دنيا را مي خواهيم و همگان را به صلح و آرامش و همزيستي در كنار هم در جهاني دور از خشونت و ظلم و فساد دعوت مي كنيم.

 

معظم له با اشاره به سخنان نماينده دبير كل سازمان ملل نسبت به وجود آوارگان عراقي فرمودند: ما بيشتر از آنچه در تصوّر است با آنان همكاري مي كنيم و اهتمام داريم تا خدمات بهتري به آنها انجام شود. اين كار وظيفه انساني و اسلامي ماست و فرقي نمي كند كه اين خيرخواهي و كمك براي مردم عراق باشد و يا ديگر كشورها.

 

مرجع عاليقدر در قسمت ديگري از توصيه هاي خود، خطاب به آقاي ملادنوف بيان داشتند: شما به عنوان نماينده دبير كل سازمان ملل از اعضاي اين سازمان بخواهيد در مواضعي كه دارند بسيار واضح و آشكار همگان را نسبت به فتنه داعش آگاه سازند و به همگان بگويند كه اين خطر براي تمام جهانيان است و بايد با آنها مقابله نمايند و شرّ آنها را از سر مردم دنيا كوتاه كنند و در اين زمينه، سازمان ملل بايد به وظيفه اصلي خود عمل نمايد.

 

در پايان اين ديدار، معظم له ضمن مسألت موفقيت براي ايشان در انجام مأموريت، براي رفع ظلم و ستم گروه هاي تكفيري و تروريستي دعا فرمودند./20/12/20

 

د, 09/10/1393 - 23:29

دیدگاه جدیدی بگذارید