آیت الله العظمی نوری همدانی مطرح فرمود؛

لزوم آگاهی آحاد جامعه از نقشه های دشمن/ خدمات نظام برای مردم تبیین شود

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، حضرت آیت الله نوری همدانی در دیدار حجت الاسلام والمسلمین حسینی نماینده ولی فقیه و امام جمعه کاشان، به سابقه منطقه کاشان در گرایش به تشیع و پرورش عالمان برجسته‌ای همچون فیض کاشانی، ملا احمد و ملا محمد نراقی اشاره و خاطرنشان کرد: منطقه کاشان از دیرباز کانون مردمانی متدین و جویای علم بوده است از این رو دارای سابقه ای برجسته در علم و فرهنگ می باشد.

وی برگزاری مجالس با شکوه دوستداران اهل بیت(ع) را نشانه محبت و ارادت مردمان آن منطقه توصیف کرد و افزود: برگزاری این مجالس نشانه اخلاص، علاقه و محبت مردم آن مناطق به معارف اسلامی و فرهنگ اصیل اهل بیت(ع) است.

حضرت آیت الله نوری همدانی در ادامه به حضور مردم متدین کاشان در صحنه های گوناگون انقلاب اسلامی اشاره و خاطرنشان کرد: امروز اولین کار شما خدمت به مردم است. امروز یکی از مهم ترین وظایف روحانیون ارتباط مستقیم با مردم است، باید در کنار مردم بود و به صحبت های آنها با تواضع گوش داد. مردم باید شما را در کنار خود و غمخوار خود ببیند.

این مرجع تقلید با مهم خواندن جایگاه تبلیغ و انجام امور فرهنگی از سوی روحانیت و مبلغان دینی بیان کرد: باید در کنار تبلیغ و کارهای فرهنگی به درد دلهای مردم و مشکلات آنها گوش کرد، حضور شما در کنار مردم و حل مشکلات سبب دلگرمی آنها می شود، نباید بین شما و مردم هیچ حجابی باشد، مردم همیشه به علما و روحانیون به عنوان تکیه گاه و پناهگاه خود نگاه می کنند از این رو باید با تواضع و مهربانی با مردم ارتباط برقرار کرده و سعی کنید مشکلات آنها را برطرف کنید.

حضرت آیت الله نوری همدانی آگاهی نسبت به مسائل روز و شناخت حوادث زمان را بسیار مهم دانست و اظهار کرد: متأسفانه ما در زمانی به سر می بریم که استکبار جهانی با فتنه انگیزی و ایجاد اختلاف بین ملت های محروم و مسلمانان به استثمار و چپاول مستضعفان می پردازد و تنها راه مقابله با این نقشه های شوم بیداری و آگاهی ملت ها می باشد، امروز باید مردم را بیدار و از نقشه های دشمنان آگاه کنیم و خدمات انقلاب را برای مردم بیان نموده و با اتحاد و همبستگی در مقابل دشمنان بایستیم.

وی در ادامه بیان خدمات صورت گرفته از سوی نظام جمهوری اسلامی را یکی از وظایف دلسوزان نظام دانست و گفت: این انقلاب برای ریشه کنی فقر و از بین بردن جهل و نادانی و آگاه کردن مردم و ایجاد رفاه و عدالت در جامعه بر پا شده است. اینها آرمان های امام راحل است و ایشان فرمودند: حفظ نظام از تمام واجبات واجب تر است. ایشان همیشه به مردم عنایت و توجه ویژه ای داشتند و به مشکلات آنان رسیدگی می کردند چرا که سپر در مقابل دشمنان همین مردم هستند و همواره در خط مقدم دفاع از اسلام و انقلاب بوده و هستند.

د, 08/30/1401 - 04:52