آیت الله العظمی سبحانی؛

پیام به همایش کریمه اهل بیت(س) در بندرعباس

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، حضرت آیت الله العظمی سبحانی در پیامی به همایش کریمه اهل بیت(س) در بندرعباس گفتند: بزرگداشت مقام شامخ حضرت فاطمه معصومه (سلام الله علیها) و امامزادگان دیگر و تبیین هدایتگری ها و نقش آفرینی ایشان، پاسخگوی بسیاری از شبهات پیرامون چگونگی اشتیاق ایرانیان به اسلام و ایستادگیشان پای مکتب تشیع خواهد بود.

متن پیام به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم و العن من عاداهم

با سلام محضر حضار محترم دهمین همایش کریمه اهل بیت(علیها السلام) در شهرستان بندرعباس؛

آیین انسان ساز اسلام، انسانهایی را پرورش داده که همواره الگوهای کاملی برای بندگی خدا باشند. نور عبودیت اهل بیت(علیهم السلام)، این تأدیب یافتگان نخست توحید، به هر ضمیر مستعدی تابیده، آن را نورانی ساخته است. امامزادگان این ستاره های درخشانی که در جای جای سرزمینهای اسلامی روشنگری می کنند، پرورش یافتگان خاندان وحی و عصمت هستند. کسانی که دینداری و تولای اهل بیتمان را مدیون هجرت، مجاهدت و هدایتگری های عملی و لسانی این بزرگان هستیم.

در میان این امامزادگان، حضرت فاطمه معصومه(سلام الله علیها)، با سفر خویش به ایران سهم بسزایی در تعالی تاریخی شیعه دارند. بانویی که حضور پربرکتشان در شهر قم، ملجأ و پناهی شد برای دلدادگان خاندان عصمت و طهارت؛ از شکل گیری مدرسه حدیثی قم تا پویایی و رونق امروزه حوزه های علوم اهلبیت(علیهم السلام) برکات مستمری است که از سرچشمه این عالمه موسی بن جعفر(علیه السلام) به سفره شیعیان ارزانی شده است.

مضجع شریف آن حضرت همواره محل توسلات و حل مسائل و گره های علمی و عملی عالمان و دوستداران خاندان وحی بوده است. مضجعی که زائر با زیارت ایشان، چنان به قرب میرسد که شفاعت آن بانوی عظیم الشأن را مسئلت میکند (یا

فاطمه اشفعی لی فی الجنه). آری! زیارت و توسل به ایشان، چنان در رشد و تعالی انسان مؤثر است که نتیجه زیارت با معرفت ایشان، زائر را بهشتی میسازد(من زارها عارفا بحقها فله الجنه).

بزرگداشت مقام شامخ حضرت فاطمه معصومه (سلام الله علیها) و امامزادگان دیگر و تبیین هدایتگری ها و نقش آفرینی ایشان، پاسخگوی بسیاری از شبهات پیرامون چگونگی اشتیاق ایرانیان به اسلام و ایستادگیشان پای مکتب تشیع خواهد بود.

اینجانب ضمن تشکر از مساعی دست اندرکاران این همایش مبارک، و برپادارندگان شعائر الهی، از محضر خدای متعال، توفیق معرفت بیشتر نسبت به آن حضرت را مسئلت مینمایم. «یا فاطمه اشفعی لی فی الجنه فإن لک عندالله شأنا من

الشأن»

جعفر سبحانی هشتم ربیع الثانی سال 1444

مصادف با دوازدهم آبان ماه 1401

ش, 08/14/1401 - 05:10