استاد عسگری مطرح کرد؛

قبل از ظهور، اعتقادات درست می شود؛ با ظهور، عمل هم اصلاح خواهد شد

به مناسبت فرا رسیدن نیمه شعبان، و میلاد منجی عالم بشریت، استاد علی اصغر عسگری از اساتید حوزه علمیه قم در گفتگو با خبرنگار نشست دوره ای اساتید به این موضوع پرداخت: «قبل از ظهور، اعتقادات درست می شود؛ با ظهور، عمل هم اصلاح خواهد شد»

/270/260/22/

این استاد سطوح عالی حوزه علمیه قم در ابتدای گفتگو خاطرنشان کرد: مقدمه ساز ظهور حضرت عجل الله تعالی فرجه الشریف، ایران است؛ ایران است که پیام اسلام را به سرتاسر جهان ارسال می کند و ظهور حضرت را مقدمه سازی می نماید. این اتفاق خواهد افتاد؛ و امروزه نیز این امر در جریان است؛ شما می بینید سالانه در پیاده روی اربعین چه جمعیتی شرکت می کند. امری که 20 سال پیش اینچنین نبود. اینچنین است که باید گفت برکت خون حسین بن علی علیهما السلام این زمینه را ایجاد می کند.

 

وی افزود: ائمه علیهم السلام می فرماید: شما کلام ما را به مردم برسانید؛ مردم خودشان عاشق ما می شوند. زمان ظهور هم اینچنین خواهد بود؛ علاوه بر اینکه این نقل است؛ و آن زمان، دیدن روی ماه حضرت است؛ که آثار آن صد چندان متفاوت است. به این ترتیب، ظلم و ستم از بین می رود. البته باید گفت جوّ عموم و غالب جامعه اینچنین است؛ اگر چه ممکن است در گوشه کنار اتفاقی هم بیفتد؛ حتی ممکن است در کنار دین اسلام به عنوان دین غالب، ادیان دیگر هم باقی بمانند؛ اما غالبیت با اسلام است.

 

استاد عسگری در ادامه بیان کرد: امید به ظهور حضرت امیدی واقعی است. پیاده روی اربعین نشانه ای بر این امر می تواند باشد. در کشور ما هم با وجود هجوم تبلیغات عجیب علیه آرمان های نظام اسلامی، باز با یک فراخوان، مردم حضور می یابند. میلیون ها زائر در مناسبت های گوناگون شهادت ها و ولادت های امام معصوم در حرم ها حضور می یابند. این، یعنی پذیرش ولایت امام معصوم از سوی مردم. اباعبدالله الحسین علیه السلام می دیدند خون پاکشان، اسلام را حفظ می کند؛ از این رو فرمود: «یا سیوف خذینی»

 

وی اضافه نمود: شاید اینگونه در ظاهر جلوه کند که کلام ولیّ را اجرا نمی کنند؛ اما در مقام عمل است؛ و از بعد اعتقادی، آنها به این امر معتقدند؛ با ظهور حضرت، بعد عملی نیز اجرا می شود. اعتقادات مردم قبل از ظهور، کامل می شود؛ روایت هم بیان می کند قبل از ظهور حضرت، همه مدعیان مکاتب مختلف بشری، به حکومت می رسند تا پوچ بودن ادعایشان برای اداره دنیا روشن بشود؛ و آنگاه که حضرت ظهور می کنند، همه، پذیرای حکومت حضرت خواهند بود. کل دنیا حقانیت حضرت را ابتدا خواهند پذیرفت و با آمدن حضرت، عمل مردم هم اصلاح خواهند شد. روایت هست که علم از قم به کل دنیا منتشر می شود. همه به حقانیت تشیع اذعان می کنند؛ ولو اینکه آن را نپذیرند و به ظاهر، مذهب و دین دیگری داشته باشند.

 

 

 

پ, 12/18/1401 - 20:02