استاد فتحی مطرح کرد؛

تحلیلی بر حماسه مقاومت فلسطینی

به مناسبت آغاز حملات بی امان و ویرانگر سلحشوران فلسطینی، استاد فرهاد فتحی از اساتید حوزه علمیه قم، در گفتگو با خبرنگار نشست دوره ای اساتید، به موضوع اهمیت این رویداد تاریخی پرداخت.

/270/260/23/

این استاد سطوح عالی حوزه علمیه قم در ابتدای گفتگو خاطرنشان کرد: ۷۵ سال است ملت فلسطین مورد ظلم غده سرطانی منطقه رژیم اشغالگر اسرائیل هستند؛ ۷۵ سال است که انواع و اقسام جنایت ها از کودک کشی تا آواره شدن از خانه هایشان از طرف اسرائیل انجام شده است.

 

وی افزود: حالا زمان انتقام فرا رسیده است و بچه هایی که دیروز با سنگ مبارزه می کردند؛ امروز اسلحه به دست گرفتند و می بینیم چگونه به اسرائیل را ضربات سهمگین وارد می کنند.هر انسان باوجدانی از مشاهده این صحنه ها خوشحال می شود؛ چرا که سال ها مظلومیت این مردم را دیده است؛ ولی مثل همیشه دشمنان ناراحتند و حتی برخی اصلاح طلبان از لفظ "تجاوز فلسطینی ها" استفاده می کنند!

 

استاد فتحی در ادامه بیان کرد: یک خطای راهبردی بزرگ هم بین برخی انقلابی ها دیده می شود؛ از جمله برادری نوشته بود این فیلم ها مورد تایید اسلام نیست و برادر دیگری آن مطلب را بازنشر کرده بود.

وی افزود: این فیلم ها از لحاظ شرعی بلااشکال است؛ اولا قرآن می فرماید: "فَمَن اعتدَی عَلَیکم فَاعتَدُوا علیه بمثلِ ما اعتدی علیکم"، یعنی به همان اندازه که مورد ظلم بودی، می توانی مثل آن مقدار انتقام بگیری. این صحنه ها در مقابل ظلم ۷۵ ساله اسرائیل ناچیز است و هیچ اشکال شرعی ندارد. ثانیا ما نمونه تاریخی داریم: پس از جنگ بدر و شکست سنگین مشرکان، پیامبر (ص) دستور داد تا کشتگان‏ قریش را در یکى از چاه‌ هاى متروک بدر ریختند. سپس حضرت در کنار چاه ایستاد و یکایک کشتگان را صدا زد و فرمود: «اى عتبة بن ربیعه، اى شیبة بن ربیعه، اى امیة بن خلف، اى ابوجهل بن هشام، آیا وعده پروردگار خویش را راست یافتید؟ من که وعده پروردگارم را راست و حق یافتم. چه بد قومى بودید شما براى پیامبرتان...!»

ج, 07/14/1402 - 23:20