آیت الله العظمی سبحانی:

نویسندگان مطالبی عرضه که فکر و اندیشه جامعه را بالا برد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، حضرت آیت الله سبحانی بمناسبت روز کتابخوانی پیامی صادر کردند که متن آن به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

*لَقَدْ أَرْسَلْنا رُسُلَنا بِالْبَیِّناتِ وَ أَنْزَلْنا مَعَهُمُ الْکِتابَ وَ الْمِیزانَ لِیَقُومَ النّاسُ بِالْقِسْطِ *

«به تحقیق پیامبرانمان را با نشانه های آشکارکننده فرستادیم و همراه ایشان کتاب و میزان را نازل کردیم تا مردم اقامه قسط کنند» (حدید- ۲۵)

قرآن مجید معجزه جاودان الهی و از قرآن به «کتاب» یاد شده است. انتخاب چنین عنوانی حاکی از مقام رفیع کتاب است که از بزرگترین و جاودانه ترین معجزه پیامبر خاتم یاد شده است. در اهمیت و عظمت کتاب کافی است که ناقل تمدن پیشینیان به نسل های بعدی است و اگر کتابی در کار نبود ولو به صورت اعم از نوشته های سنگی و غیره، انسان در همان تمدن اول باقی می ماند و گامی فراتر برنمی داشت.

کتاب خوب، شوق حرکت را در انسان ایجاد می کند و مسیر زندگی را هدفمند نموده و به مسیر زندگی معنایی جدید می بخشد. دست یابی به این هدف، جز از طریق ارتباط مستمر با کتاب میسر نخواهد شد. خادمان ساحت کتاب و کتابخوانی که در گنجینه های معرفت و کتابخانه های عمومی، مشغول تلاش به پژوهشگران و کتابدوستان می باشند، شایسته ترین افرادی هستند که می توانند با شناسایی خلاها و نیازهای عموم مردم، حلقه اتصالی بین کتاب و انتشار آگاهی و معرفت حقیقی باشند. لذا مسئولان نیز باید تلاش کنند تا با رفع موانع و تسهیل در امر دستیابی به کتاب، ظرفیت مهم حضور در کتابخانه ها و انس با کتاب، احیا شود و همگان از شیرینی ارتباط با کتاب مسرور گردند.

ضمنا نویسندگان محترم با تکریم از همگان کوشش کنند نوشته هایی را به جامعه عرضه کنند که گره از زندگی آنان گشوده و فکر و اندیشه آنان را بالا ببرد.

قم - جعفر سبحانی

۲۳ آبان ۱۴۰۲

س, 08/23/1402 - 16:11