آیت الله العظمی مکارم شیرازی؛

پیام آیت‌الله العظمی مکارم شیرازی به جشنواره بین‌المللی «أنا من حسین»

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، در آیین افتتاحیه جشنواره بین المللی «أنا من حسین» که صبح امروز ـ 13 اسفند 1402 ـ در حرم حضرت عبدالعظیم (ع) برگزار شد، پیام حضرت آیت الله مکارم شیرازی از سوی حجت الاسلام والمسلمین درویشی معاون فرهنگی بنیاد بین المللی عاشورا قرائت شد.

 

پیام حضرت آیت الله مکارم شیرازی به نخستین جشنواره بین المللی «أنا من حسین» به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

قال رسول الله (ص): حسین منی و أنا من حسین أحب الله من أحب حسینا

در ابتدا لازم است از همه برگزارکنندگان و شرکت کنندگان تشکر نمایم و امیدوارم این گردهمایی که مزین بنام سیدالشهداء (ع) است بتواند گامی مفید در ترویج و گسترش فرهنگ عاشورایی خصوصا در میان جوانان بردارد.

عشق به امام حسین (ع) جلوه‌ای از قدرت الهی است که دل همه حق طلبان و آزادی خواهان حقیقی را در کنار هم، گرد وجود سیدالشهداء (ع) جمع کرده است. این عشق محدود به شیعیان یا مسلمانان نمی‌شود بلکه هر کسی، که جویای حقیقت باشد و با او آشنا شود، دلداده اش می‌شود. زیبایی این عشق زمانی متجلی می‌شود که خداوند علاقه و حب حسین را در دل هر که دوستش دارد، قرار می‌دهد، چرا که امام صادق (ع) فرموده است: «من أراد الله به الخیر قذف فی قلبه حب الحسین (ع) و حب زیارته»؛ و این مسیر شروع راه توحید و شناخت خداوند است همان طور در زیارت جامعه فرمود: «من أراد الله بدأ بکم».

اکنون که دل‌ها به آن وجود نازنین گره خورده، سزاوار است اندیشه عاشقان حضرت سیدالشهدا (ع) با معارف حسینی و اهداف قیام آن حضرت آشنا شود و انسان‌ها برای ظهور فرزندش مهدی صاحب الزمان (ارواحنا فداه) آماده شوند و این شور و شعور حسینی به انتظار مهدوی منتهی گردد، إن شاءالله.

بار دیگر از همه کسانی که به هر شکل در برپایی این مراسم در جوار بارگاه حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) تلاش کردند، تشکر نموده و از درگاه خداوند متعال توفیق پیروی از آرمان‌های سیدالشهدا (ع) و زیارت و شفاعت آن حضرت را مسألت دارم.

والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته

ناصر مکارم شیرازی

ي, 12/13/1402 - 19:38