حضرت خدیجه اول بانوی اسلام

حضرت خدیجه کبری سلام الله علیها یکی از چهار زن نمونه عالم هستی هستند که خداوند متعال اراده کرده است در کنار دریای عظمت رسول خدا صلی الله علیه و آله و سلم همسنگ ایشان باشند،  بله حضرت خدیجه سلام الله علیها نمایان گر وجهی دیگر از اعجاز الهی در خلقت یک زن کامل در مقابل یک مرد کامل بودند.

 

پ, 03/17/1397 - 22:47

امام باقر و رسالت عمق بخشی به معارف نظری و عملی شیعیان

استاد احمد محمدی مجد

ابی اسماعیل می گوید: به امام باقر عليه السلام گفتم: فدای شما شوم؛ شيعيان در منطقه ما زياد هستند. حضرت فرمود: آيـا توانگر آنان بر فقير مِهر مى ورزد؟ نيكوكار از بدكار مى گذرد؟ مواسات و بذل و بخشش مالى دارند؟ گفت: خير. حضرت فرمود: اينان شيعه نيستند. شيعه كسى است كه چنين باشد.

 

ي, 12/27/1396 - 09:19

حضرت فاطمه زهرا شهیده دفاع از عدم جدایی دین از سیاست هستند

احمد محمدی مجد

بار دیگر آن حضرت در آخرین روزهای حیات و در بستری بیماری با هزاران حسرت و اندوه از جدایی حاکمان سیاسی و سیاست از دین ناله کردند و خطاب به زنان مهاجر و انصار که به عیادتشان آمده بودند فرمودند: « ويحهم أنى زحزحوها عن رواسي‏ الرسالة و قواعد النبوة و مهبط الروح الأمين الطبن بأمور الدنيا و الدين‏؟!» وای بر آنها خلافت را ازچه جایگاهی دور ساختند؟ از جایگاه استوار رسالت و پایگاه نبوت وراهنمایی، از محل فرود روح الامین و از شخص آگاه و چیره به همه امور دنیا و دین؟!

 

د, 11/30/1396 - 23:17

ویژگی های پیامبر گرامی اسلام در قرآن

استاد احمد محمدی مجد

«عَزِيزٌ عَلَيْهِ مَا عَنِتُّم» این پیامبر که از متن جامعه است، درد و رنج و سختی مردم را که می بیند نه تنها بی تفاوت نیست بلکه این امر برای ایشان سخت، وآزاردهنده است، بی تفاوتی نسبت به جامعه و مردم باعث بی تفاوتی مردم نسبت به بی تفاوتها و سبب ایجاد شکاف بین آنان خواهد شد.

 

د, 09/13/1396 - 20:03

دنیا به واسطه زیبایی های اربعین شیفته مکتب اهل بیت می شود

احمد محمدی مجد

اگر دنیا این زیبایی های اربعین را مشاهده کند قطعا شیفته آن مکتبی خواهد شد که چنین انسان هایی را پرورش داده است و حقیقتا این اتفاق در حد معجزه است که مکتبی بیاید و فردی را با این که خودش احتیاج دارد به گونه ای تربیت کند که هستی خودش را در راه مکتب خود و همنوعان خودش فدا کند.

 

ج, 08/12/1396 - 07:58

تبلیغات گسترده برای مساله غدیر باید از طرف تمام جوامع فرهنگی شیعی و مراجع معظم و حکومتها شروع شود

احمد محمدی مجد

شیعه باید دو روز داشته باشد و همان طور که یک روزی دارد به نام یوم الحسین علیه السلام که روز غم و حماسه و آن جنبه های مربوط به عاشورا است باید روز دیگری هم داشته باشد که متناسب با امیرالمومنین علیه السلام باشد که می توان نام آن را روز فرح شیعه نامید.

 

ج, 06/17/1396 - 15:45

لزوم توجه روحانیت عصر حاضر به منش امام رضا در پاسخگویی به شبهات

استاد احمد محمدی مجد

امام رضا علیه السلام به نوفلی می فرمایند: «تحب أن تعلم متی یندب المامون» می خواهی به شما بگویم که چه زمانی مامون از این نقشه پشیمان خواهد شد: «قال اذا سمع احتجاج علی اهل تورات بتوراتهم و علی اهل الإنجیل بإنجیلهم» زمانی که بفهمد ما با اهل تورات با تورات آنها و با اهل انجیل با انجیل آنها بحث می کنیم با اهل زبور با زبورشان با صائبیون با عبرانیتشان و اهل فارس با فارسیت آنها و اهل روم با رومیت آنها و زمانی که با هر فرقه ای به زبان خودش بحث کنیم.

 

چ, 05/11/1396 - 13:20

حضرت زهرا جان خودشان را فدای تشکیل حکومت اسلامی کردند

استاد احمد محمدی مجد

حضرت زهرا سلام الله علیها یکی از برجسته ترین ویژگی هایی که داشتند این است که جان خودشان را فدای تشکیل حکومت اسلامی کردند و به تعبیر دیگر خودشان را فدای این کردند که حکومت علوی و اسلام واقعی پا بگیرد و این درس خیلی مهمی برای همه و به خصوص روحانیون است.

 

ش, 12/14/1395 - 23:42

همه فضایل و کرامات حضرت زینب در سایه ارتباط با خدا برای ایشان حاصل شده است

استاد احمد محمدی مجد

اگر بخواهیم به منشا فضایل حضرت زینب سلام الله علیها توجه کنیم می بینیم که این فضیلت ها در سایه ارتباط با خدا برای ایشان حاصل شده است شاهد بر این مطلب جمله شریفی از امام سجاد علیه السلام است که می فرمایند: «أنها صلوات الله علیها ما ترکَت تهجدها لله تعالی طول دهرها حتی لیلة حادی عشر من المحرم.»

 

چ, 11/13/1395 - 22:50

امام صادق شخصی را که علنا از اشخاص مورد احترام اهل تسنن برائت جسته بود مورد لعن قرار دادند

استاد احمد محمدی مجد

متاسفانه در بین اهل سنت این عقیده و این عمل است و از قدیم هم بوده است که دشمن اصلیشان را شیعیان می دانستند و متاسفانه شاهد آن هستیم که در سال های اخیر همین عقیده باطل را بعضی ها در بین تشیع هم می خواهند رواج دهند و این گونه وانمود کنند که دشمن اصلی ما اهل سنت و کسانی هستند که ولایت امیرالمومنین علیه السلام را قبول نکردند.

 

اشتراک در RSS - استاد احمد محمدی مجد