استاد لیالی مطرح کرد؛

حضور در انتخابات از نگاه امام خمینی(ره)

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره اساتید، استاد محمدعلی لیالی ضمن گرامیداشت سی و دومین سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) گفت: با توجه به این که در آستانه انتخابات حساس و سرنوشت ساز 28 خردادماه قرار داریم، در ایام ارتحال امام(ره) بسیار خوب و لازم است که اندیشه و سیره ایشان در موضوع انتخابات و به خصوص اهمیت مشارکت حداکثری را واکاوی و تبیین کنیم.

 

وی افزود: در نگاه و کلام حضرت امام (ره) اگر به خوبی دقت کنیم متوجه می شویم که ایشان، حضور مردم در انتخابات را هم حق و هم تکلیف می دانستند چه آن که بارها می فرمودند که حضور مردم در پای صندوق های رأی برای حمایت از نظام و انقلاب اسلامی، یک تکلیف شرعی و الهی به شمار می رود.

 

وی گفت: ایشان در یکی از بیانات خویش در همین باره تصریح می کنند: "نگویید که دیگران رأی می دهند. من هم باید رأی بدهم، تو هم باید رأی بدهی، آن روستایی هم که در کنار مزرعه خودش کار می کند باید رأی بدهد. تکلیف است. این یک تکلیف الهی است"

 

این استاد حوزه و دانشگاه همچنین بیان داشت: بر اساس اندیشه سیاسی امام راحل، مشارکت مردم در انتخابات از حیث تعیین سرنوشت کشور به خصوص در انتخابات ریاست جمهوری بسیار حائز اهمیت است تا آن جا که ایشان خطاب به مبلغین و طلاب و روحانیون می فرمودند که در ایام انتخابات حتی درس و بحث طلبگی را تعطیل کرده و به تبلیغ این مساله و تبیین شاخصه های کاندیدای اصلح در میان مردم نقاط مختلف کشور بپردازند.

 

وی در خاتمه ابراز امیدواری کرد: در سایه تبیین نگاه و اندیشه امام راحل و همچنین تبیین بیانات و رهنمودهای مقام معظم رهبری در خصوص انتخابات، شاهد مشارکت حداکثری مردم در روز 28 خرداد و به یاری حق تعالی انتخاب گزینه اصلح برای ریاست جمهوری دوره سیزدهم از سوی ملت شریف ایران اسلامی باشیم.

/260/12/

ش, 03/15/1400 - 12:50