حضور در انتخابات از نگاه امام خمینی(ره)

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره اساتید، استاد محمدعلی لیالی ضمن گرامیداشت سی و دومین سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) گفت: با توجه به این که در آستانه انتخابات حساس و سرنوشت ساز 28 خردادماه قرار داریم، در ایام ارتحال امام(ره) بسیار خوب و لازم است که اندیشه و سیره ایشان در موضوع انتخابات و به خصوص اهمیت مشارکت حداکثری را واکاوی و تبیین کنیم.

ش, 03/15/1400 - 12:50

رویش های مبارک انقلاب پس از شهادت فخری زاده، مضاعف می شود

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، استاذد محمد علی لیالی ضمن تبریک و تسلیت شهادت دانشمند برجسته هسته ای، شهید محسن فخری زاده اظهار داشت: فعالیت های بسیار ممتاز و درخشان این شهید والامقام در زمینه علمی و پژوهشی در عرصه های مختلف دانش هسته ای و صنایع دفاعی برکسی پوشیده نیست، هر چند که هنوز خیلی از خدمات ماندگار ایشان در صنعت نانو، هسته ای، پزشکی و هوا و فضا برای ما ناگفته مانده است.

 

پ, 09/13/1399 - 11:22

برای توجیه عملکرد غلط خود تاریخ اسلام را تحریف نکنید

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، استاد محمد علی لیالی، استاد حوزه علمیه قم، امروز در منبر مجازی خود، بر ضرورت ارائه تحلیل های درست از تاریخ صدر اسلام و تاریخ امامان تأکید کرد و گفت: خطر تحریف تاریخ صدر اسلام و سیره امام در حال روی دادن است.

 

استاد لیالی بیان کرد: باید تحلیل صحیحی از تحولات تاریخ اسلام و امامت و ولایت و صلح امام حسن(ع) و قیام امام حسین(ع) توسط کارشناسان تاریخ اسلام ارائه شود.

 

د, 07/28/1399 - 15:31

امام جواد(ع)، اُسوه بارز تقوامداری و بخشش کریمانه است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، استاد محمد علی لیالی ضمن تسلیت سالروز شهادت امام جواد(ع) ابراز داشت: آنچه مسلم است این که همه ائمه اطهار(ع) در زمینه ایثار و از خودگذشتگی و جود و بخشش در بالاترین مراتب قرار دارند و این ها جزو شاخصه های عمومی این بزرگواران محسوب می شود.

 

وی ادامه داد:اما با این حال در رابطه با هر یک از حضرات معصومین(ع) بنا به شرایط، یکی از این ویژگی ها بیشتر نمود پیدا می کند، کما این که جواد الائمه(ع) از یک سو به جهت تقوای بالا به "تقی" و از سویی دیگر به خاطر جود و بخشش به "جواد " مشهور بوده اند.

 

اشتراک در RSS - استاد محمد علی لیالی