آیت الله العظمی شبیری:

اخلاص مؤسس حوزه علمیه قم باعث شد این حوزه پابرجا بماند

پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید ـ حضرت آیت الله شبیری زنجانی در بیان تاثیر اخلاص و قصد قربت، با اشاره به اخلاص مؤسس حوزه علمیه قم فرمودند: در زمان رضاخان حضرت ایت الله حائری یک حوزه علمیه ، آن هم در نزدیکی تهران تاسیس کردند، رضاشاه همه چیز را به هم میزد اما چون بانی این حوزه علمیه اخلاص داشت حوزه پابرجا ماند و خداوند متعال هم نخواست این تشکیلات از بین برود.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید به نقل از پایگاه خبری آیت الله العظمی شبیری زنجانی، آقای انواری سرپرست کمیته امداد امام خمینی و جمعی از معاونان ارشد این نهاد عصر روز چهارشنبه (27/1/93) با حضور در بیت این مرجع عالی قدر با ایشان دیدار و گفتگو کردند.

 

فقیه برجسته حوزه علمیه قم در این دیدار کمک به نیازمندان را یکی از بهترین عبادات نامیدند و فرمودند: کمک به نیازمندان از جهت عبادی در حد اعلی قرار دارد و جزء بهترین عبادات است  و  کمیته امداد امام خمینی بخشی از این مسئولیت را بر عهده دارد. شما هم سعی کنید در این مسیر اخلاص داشته باشید و در رفع موانع و برطرف شدن مشکلات موجود کمک کنید.

 

ایشان اخلاص را لازمه استمرار فعالیت نهادها دانستند و افزودند: یکی از مسائلی که بسیار در موفقیت تاثیر دارد ، اخلاص، قصد قربت و  انجام دادن کار به خاطر خداوند متعال است. خداست که قدرت لایتناهی دارد و اوست که در کارهای خیر پشتبانی می کند. تشکیلات زیادی وجود داشته که به خاطر نداشتن پشتیبانی حضرت حق از بین رفته است.

 

آیت الله العظمی شبیری در مقام بیان تاثیر اخلاص و قصد قربت ، با اشاره به اخلاص موسس حوزه علمیه قم فرمودند: در زمان رضاخان حضرت ایت الله حائری یک حوزه علمیه ، آن هم در نزدیکی تهران تاسیس کردند و این حوزه پابرجا ماند. رضاشاه همه چیز را به هم میزد اما چون بانی این حوزه علمیه اخلاص داشت حوزه پابرجا ماند و خداوند متعال هم نخواست این تشکیلات از بین برود.

 

ایشان در توضیح عظمت اقدام آیت الله حائری افزودند: از مرحوم آقای خمینی پرسیدند چرا استاد شما به فکر تشکیل حکومت نیفتاد. ایشان می گویند:" در زمان رضاشاه تشکیل چنین حوزه علمیه ای کمتر از انقلاب نبوده است" و این امر با اخلاص ممکن شد. لذا همه ما هم در کارها باید اخلاص داشته باشیم تا مورد عنایت خداوند متعال قرار گیریم و  در این مشکلات سخت کشور موفقیت کمیته امداد یک عنایت الهی است .

 

در ابتدای این دیدار آقای انواری سرپرست کمیته امداد ایران با تشریح اقدامات این نهاد از لزوم ارتباط مستمر کمیته امداد با مراجع عظام و روحانیون سخن گفت./20/12/20

پ, 01/28/1393 - 13:56

دیدگاه جدیدی بگذارید