آیت‌الله العظمی مظاهری:

ترویج افکار و آراء شهید مطهری ترویج اسلام است

پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید ـ حضرت آیت‌الله مظاهری با اشاره به وابستگی شخصیت استاد شهید مطهری به اسلام عزیز و خدمات ارزنده ایشان به علوم و معارف دینی، ترویج افکار و آراء شهید مطهری را ترویج اسلام دانستند.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر حضرت آیت‌الله مظاهری، جمعی از مسئولان بنیاد علمی و فرهنگی استاد شهید مرتضی مطهری و ستاد آیین بزرگداشت سی و پنجمین سالگرد شهادت آیت الله شهید مطهری با این مرجع عالیقدر دیدار کردند.

 

 حضرت آیت‌الله مظاهری در این دیدار، از استاد شهید آیت‌الله مطهری به عنوان یک عالمِ متخصّص در معارف و علوم اسلامی یاد کرده و تصریح کردند: شخصیّت کم‌نظیر شهید مطهری در دو بعد اساسی علم و تقوا از برجستگی ویژه‌ای برخوردار است و از این جهت شخصیّت ایشان همیشه زنده است و هیچ‌گاه فراموش نخواهد شد.

 

ایشان با اشاره به وابستگی شخصیّت استاد شهید مطهری به اسلام عزیز و خدمات ارزندۀ ایشان به علوم و معارف دینی، ترویج افکار و آراء شهید مطهری را ترویج اسلام دانسته و خاطرنشان ساختند: فعالیّت در بنیاد علمی و فرهنگی شهید مطهری، فعالیّتی مقدّس و مصداق ترویج دین است، از این‌رو اعضای این بنیاد باید برای توفیقی که در این زمینه دارند، شاکر خداوند متعال باشند.

 

آیت‌الله العظمی مظاهری در ادامۀ بیانات خود، اهتمام به نوآوری علمی و به کارگیری ابتکارات جذّاب در طرح مباحث اسلامی و پاسخ‌گویی به نیازها و سؤالات زمان را از امتیازات و ویژگی‌های برجسته آن شهید بزرگوار دانسته و اظهار داشتند: بنیاد علمی و فرهنگی شهید مطهری می‌تواند با ادامۀ این روش پسندیده،  در تبیین مسائل و مباحث اسلامی، آن شهید بزرگوار را سرمشق محقّقان و مبلّغان دینی در زمان حاضر قرار دهد.

 

این مرجع تقلید با تأکید بر ضرورت ارتقای سطح کیفی تحقیقات مکتوب در کشور، خاطرنشان کردند: اگر روش‌های ابتکاری و جذاب شهید مطهری در مسئله‌یابی و مسئله‌شناسی دینی، سرمشق جامعۀ امروزی قرار گیرد، کتاب‌های معارفی و دینی مطلوب‌تر خواهد شد.

 

حضرت آیت‌الله مظاهری در بخش دیگری از بیانات خود، خلوص نیّت و مداومت استاد شهید مطهری بر مستحبّات و نوافل، به خصوص نماز شب را یادآور شده و تأکید کردند: اعضاء و دست‌اندکاران بنیاد شهید مطهری و همۀ ارادت‌مندان به ایشان باید به اندازۀ توان، این‌گونه خصوصیّات فردی استاد شهید مطهری را سرمشق خود قرار دهند تا همانند ایشان بتوانند در جامعه تأثیرگذار باشند.

 

ایشان با توجّه به لزوم بهره‌مندی جامعه و به ویژه جوانان از آثار شهید مطهری، توصیه کردند: بنیاد شهید مطهری، علاوه بر ارائۀ هرچه بیشتر افکار و ابتکارات آن استاد شهید به جامعه، شایسته است برای اینکه آن آثار با قیمت و تعداد مناسب و با سهولت، در دسترس عموم مردم قرار گیرد، تدبیر و اقدام لازم را انجام دهد.

 

در ابتدای این دیدار که حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر محمد مطهری فرزند استاد شهید مطهری نیز حضور داشت، آقای جعفری جلوه قائم مقام بنیاد علمی و فرهنگی شهید مطهری، در گزارشی به بیان رئوس برنامه‌ها و عملکرد بنیاد علمی و فرهنگی استاد شهید مرتضی مطهری و نیز برنامه‌های ستاد بزرگداشت سی و پنجمین سالگرد شهادت آیت الله شهید مطهری، پرداخت./20/12/20

س, 02/02/1393 - 00:18

دیدگاه جدیدی بگذارید