آیت‌الله العظمی سبحانی:

حوزه علمیه به مجتهدان آگاه به مسائل روز نیاز مبرم دارد

پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید ـ حضرت آیت‌الله سبحانی با بیان این‌که امروز مجتهد آشنا و آگاه به مسائل روز یک نیاز اساسی برای حوزه است، توجه به اجتهاد جواهری را سبب حل مشکلات و مسائل جدید خواندند.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید به نقل از خبرگزاری رسا، حضرت آیت‌الله جعفر سبحانی از مراجع تقلید صبح امروز در پایان درس خارج اصول خود که در مسجد اعظم قم برگزار شد،‌ با اشاره به روایتی از امام هادی علیه السلام،‌ گفتند: انسان باید قدر فرصت جوانی را بداند و به بهترین شکل از آن استفاده کند.

 

ایشان با بیان این‌که حسرت خوردن چیزی جز پشیمانی برای انسان به همراه ندارد، ابراز کردند: حسرت تن و روح انسان را از بین می‌برد.

 

این مرجع تقلید بیان کردند: طلاب علوم دینی باید قدر فرصت‌ها به دست آمده و ایام جوانی را بدانند و با پرهیز از کارهای پراکنده به یک مورد بپردازند.

 

ایشان با تأکید بر این‌که حوزه علمیه نیازمند مجتهد است، اظهار کردند: امروز مجتهد آشنا و آگاه به مسائل روز یک نیاز اساسی برای حوزه است.

 

حضرت آیت‌الله سبحانی توجه به اجتهاد جواهری را سبب حل مشکلات و مسائل جدید خواندند و گفتند: اجتهاد سنتی مبتنی بر قوائد محکم اصولی و برطرف کننده نیازهای روز است./20/11/20

 

چ, 02/03/1393 - 17:57

دیدگاه جدیدی بگذارید