مدیر حوزه علمیه:

خدمات ارزنده آیت الله یزدی در مسندهای مختلف ماندگار و فراموش ناشدنی است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، مدیرحوزه های علمیه با صدور پیامی درگذشت آیت الله محمد یزدی رئیس شورای عالی جامعه مدرسین را تسلیت گفت.

 

متن پیام ایت الله اعرافی به این شرح است:

 

بسم الله الرحمن الرحیم

 

انا لله و انا الیه راجعون

 

خبر ارتحال فقیه مجاهد و اندیشمند شجاع مرحوم آیت الله آقای حاج شیخ محمد یزدی قدس الله نفسه الزکیه برای حوزه‌های علمیه بویژه حوزه علمیه قم و همه علاقمندان به اسلام و انقلاب اسلامی سنگین و مایه تأسف شدید شد.

 

آن فقید سعید چهره تابناکی بود که در سال های ممتد از پشتوانه های استوار انقلاب اسلامی و از یاران فداکار امام خمینی و رهبری معظم انقلاب اسلامی بشمار می آمد و جانفشانی و فداکاری و پیشگامی ایشان از آغاز نهضت اسلامی و خدمات ارزنده آن عالم فرزانه به اسلام و انقلاب و مردم شریف ایران و قم در مسندهای گوناگون حوزوی، علمی، فرهنگی، تقنینی و قضائی و در جایگاه های مهم شورای نگهبان و ریاست مجلس خبرگان رهبری و جامعه مدرسین حوزه علمیه قم و شورای عالی حوزه های علمیه، ماندگار و فراموش ناشدنی است.

 

فضیلت های اخلاقی و روح انقلابی و بصیرت سیاسی و تلاش اجتماعی ایشان برای همگان بویژه طلاب و فضلای حوزه درس آموز و الهام بخش خواهد بود.

 

فقدان آن دانشمند پارسا و با اخلاص را به مقام معظم رهبری و مراجع عظام تقلید و حوزه‌های علمیه و مردم شریف ایران و قم و بیت شریف ایشان تسلیت و تعزیت عرض می کنم و علو درجات، رضوان الهی و حشر با اولیای الهی و شهدای سرافراز را برای ایشان و صبر جمیل و اجر جزیل برای بازماندگان محترم از خداوند مهربان خواستارم.

/260/12/

چ, 09/19/1399 - 19:16